एसईओ

Arama Motoru Optimizasyonu Açıklandı

Web sitesi pazarlaması dünyasında, arama motorları başarının anahtarıdır. Web sitenize trafik çekmek için en önemli yoldur. Arama motorlarının nasıl çalıştığını ve neye ihtiyaç duyduklarını anlamak, pazarlama gücünü artırmak için önemli bir ilk adımdır.

İki tür arama motoru aktif ve pasif olarak karakterize edilebilir. Aktif bir motor, sürekli olarak web sitelerini araştıran, onları veritabanına ekleyen ve bulduğu şeylerle listeleri otomatik olarak oluşturan tarama teknolojisini kullanır. Pasif motorlar web sitenizi doğrudan onlarla birlikte kaydetmeyi gerektirir ve sitenizi dizinlerine eklemek için editörlere güvenir. Arama araçları geliştikçe, birçoğu pasif ve aktif stratejilerin bir kombinasyonunu benimsemiştir.

Arama motoru optimizasyonu, arama motorlarının web sitenizi veritabanlarında bulmasını ve içermesini sağlayacak tekniklerin kullanılmasıdır. Web sitesi tasarımı ve içerik uyarlama ile anahtar kelime stratejisini içeren motor pazarlamasını aramak için kanıtlanmış yöntemler vardır. Bu yöntemlerin birincil amacı sitenize trafik getirmektir. İkincil amaç, bu trafiğin ürününüze hedeflenmesidir. İnternet pazarlama oyununda, maruz kalma şarttır. Ancak pazarlama verimliliği, doğru beklentilere etkili bir şekilde maruz kalma gerektirir.

Web sitenizi ve blogunuzu doğru bir şekilde optimize etmek, arama motorları aracılığıyla hedefli trafik çekecek. Şu anda Google, tüm internet aramalarının yaklaşık% 70'ini Yahoo ve Microsoft tarafından takip edilmektedir. Geçtiğimiz günlerde Microsoft, Yahoo ile ortak bir girişimde bulunduğunu duyurdu ve Bing, Yahoo ve Microsoft adlı yeni bir arama aracını piyasaya sürdüler. Bu, Google’ın büyük kazançlı ve kazançlı arama oyunlarına katılabileceğini umuyordu.