एसईओ

Arama Motoru Optimizasyonu için Link Oluşturma Artıları ve Eksileri

Google'ın Penguen ve Panda güncellemelerinin ardından, SEO Profesyonelleri ve Webmaster'ları neredeyse klavyelerinde neredeyse çöktü. SEO uzmanları, "bağlantı binasının ölmüştü" olduğuna inandılar ve bu çok büyük bir endişe – hafifçe söylemek gerekirse. Ancak, zaman geçtikçe ve Web Yöneticileri ve SEO Uzmanları vardiyaya benzer şekilde uyarlandıkça, (SEO) Arama Motoru Optimizasyonu için bağlantı kurma konusunda korku kapalıydı. Aslında, başlangıçtaki reaksiyon biraz abartılıydı.

Arama bağlantıları, Arama Motoru Optimizasyonu'nun önemli bir yönü olduğu için devam eder ve devam etmelidir. Tüm arama motorları bağlantılar tarafından yönlendirilir.

Bununla birlikte, son derece faydalı ve bilgilendirici bulabileceğiniz bağlantı kurma hakkında daha fazla bilgi vereceğiz.

Hemen Gözardı Edilmesi Gereken Link Oluşturma Hakkındaki Yanılgılar

– Bağlantı oluşturmayın ve içeriğinizin şaşırtıcı olduğundan emin olun. Bu gerçeklerden uzak … Aslında, Matt'in Matt Cutts'u bile "Linkler hala birisinin ne kadar önemli veya önemli olduğunu keşfetmemizin en iyi yolu …" dedi

Bu ifade geldi Google & # 39; ın web spam ekibi başkanı. Başlamak için Penguen ve Panda güncellemelerini serbest bırakan adam. Yani, belki şimdi hepimiz sadece rahatlayabilir ve tekrar nefes almaya çalışabiliriz? Belki …

Gördüğünüz gibi, backlinkler SEO'nun hayati bir yönü olarak kalıyor ve aynı zamanda, arama motorlarının içeriği sıralamak ve dizine eklemek için kullandığı en iyi yöntemlerden biri de – eski moda bağlantı şekli artık geçmişte. O günler geçti!

Google artık belirli türde bağlantı oluşturma yöntemleri / stratejileri hedefliyor. Bu belirli stratejiler, Web Yöneticileri ve SEO Uzmanları tarafından kaçınılması gereken veya Google'ın herhangi bir zamanda destekleme gücüne sahip olduğu algoritmayı ve manuel cezaları riske atmasıdır.

Geri Bağlantı Yaparken Kaçınmanız Gereken Şeyler

Google'ın hedefleri ve Penguen ve Panda'nın uygulanmasıyla ilgili umutları, spam ve şüpheli bağlantı kurma şenanscılarından kurtulmaktı. Hepsi bu kadardı. Özetle, uzak durun ve "hızlı düzeltme" bağlantı yapı hileleri kullanmayın. Çok uzun bir süre boyunca, web sitesi sahipleri ve web yöneticileri, sayfa sıralamasını artırmak için diğer web siteleriyle bağlantı kurmada çok fazla zaman ve para yatırımı yaptı.

Bununla birlikte, bu bağlantı kurma yöntemleri, kullanıcılara bir değer sunmuyordu. Onların varoluş varoluşu, bir web sitesinin sayfa sıralamasını ilerletmek için insani olarak mümkün olan birçok bağlantıyı ve arama motoru algoritmalarını kandırmaktı. Bunlar, Google’ın cesaretini kırdığı bağlantı kurma yöntemleri ve Penguin’in uyguladığı bu etik olmayan bağlantı kurma stratejileri herkes tarafından kullanılıyorsa, bu tür uygulamalar için oldukça ağır bir ceza verilecektir.

Aşağıdaki Link Oluşturma Taktiklerini Kullanmayın:

1. Sayfa sıralama artırmak için bir bağlantı ağacı oluşturma tekil amacı ile diğer web sayfaları ile Çapraz Bağlama veya Link Değişim … Bu öldürücü enjeksiyon altına konması gereken taktik türüdür. BUNU YAPMA!

2. Bu çevrimiçi dizinlerin büyük bir kısmı iyi olmadığından, düşük değerli dizinlerdeki web sitelerine bağlantı önerilmemektedir. Düşük değerli çevrimiçi dizinler ve gerçekten iyi olanlar arasındaki farkı anlatabileceksiniz. İşletmenizin, sektörünüzün ve / veya nişinizin uygulanabilir ve alakalı olduklarından emin olun.

3. Misafir Blogging veya Misafir Gönderme tek amacı ile anahtar kelime ekleme, içeriğin gövdesi içinde doldurulmuş linkler de, büyük bir NO, NO! Yukarıda belirtildiği gibi, alan yetkilisine veya sosyal paylaşımlara dayanan yüksek değerli blogların hangileri olduğunu bileceksiniz.

Aşağıda bazı paha biçilmez Link Oluşturma ipuçları bulabilirsiniz …

4 Güvenli ve Etkili Bağlantı Oluşturma Stratejileriyle İlgili İpuçları

Artık etik olmayan, bağlantı kurma taktiklerini kurduk ve gerçekten de Google tarafından hedefleniyoruz – hepimizin odaklanmasına odaklanmaya hazırız – dört, temel yapı ilkeleri, bağlantı kurma çabalarınızı paha biçilemez hale getirecek ve SEO kampanyalarınızda başarılar elde edeceksiniz!

Yıldızlar, Kalite İçeriği. Birçok kez söylendi, ama bir kez daha fazla zarar vermeyecek … Kalitenin yüksek olduğu içerik oluşturmak hayati önem taşıyor! Yüksek kaliteli içerik, çevrimiçi kullanıcılara değer sağlar. Bu nedenle, normal olarak / organik olarak kalite kazanırsınız, Google dostu ve onaylanmış bağlantılar. Dahası, bu da "Link Kazanımı" geliştirecek. Yüksek kalitede, ilgi çekici içeriklerle devam ederseniz, web siteniz tanınır ve bağlantı binanız otomatik pilot moduna geçer.

Bağlantıları Uygulanabilir / İlgili Tutun. Google, alakalı kalmanız için gelen ve giden bağlantılarınıza güveniyor. Örneğin, bağlantılar işletmenizdeki, sektörünüzde ve / veya nişinizde organik ve doğrudan bir bağlantıya sahip diğer web sayfalarıyla bağlantılı olmalıdır. Örnek: Profesyonel temizlik hizmetleri sunan bir web siteniz varsa ve profesyonel temizlik ekipmanı olan bir web sitesine bağlantı veriyorsanız, bu, tıbbi ekipman şirketi tarafından geceleyin bir sinekle bağlantı kurmak yerine Google'a mükemmel bir anlam ifade eder.

Daha Az MORE. Bağlantı kurma yeni yolları ile – daha az kesinlikle daha fazla! Küçük bir miktar yüksek kaliteli web sitesinden yalnızca birkaç bağlantı kullanarak, düşük kaliteli, spam içerikli ve şüpheli web sitelerinden gelen çok sayıda bağlantıdan çok daha değerlidir. Bağlantı kurma yolculuğunda miktarın üzerindeki kalite zafer kazanacaktır. Yüksek kaliteli web sitelerini ararken derin bağlantılar üzerinde yoğunlaşın.

Sosyal Medya Yatırımı. Sosyal Medya Ağları ve / veya Platformları her zamankinden daha önemli. Facebook paylaşımları ya da beğenileri bağlantı olarak algılanmasa da, mesajınızı yaymak için mükemmel bir yol sağlar. Yarın, markanızın görünürlüğünü artıracak ve kullanıcıları web sitenize getirecektir. Sosyal Medya platformları aracılığıyla paylaşılan içerik, bir web sitesinin görünürlüğünü organik olarak artıracak ve geliştirecektir. Sosyal Medya mesajlarını önceden programlayabilmeniz için HootSuite veya Buffer gibi araçları kullanmanız önerilir.

Bildiğiniz gibi, SEO dünyası her zaman değişiyor ve bazen de bunaltıcı olabilir – bu değişimlere uyum sağlamak SEO Uzmanlarına bağlı, böylece web siteniz güncel kalıyor ve daha da başarılı ve verimli oluyor. Yani, bu bağlantı yapısının ölü olduğunu söyleyenleri duyduğunuzda – bunun tamamen yanlış bir kavram olduğunu ve bağlantı yapısının SEO uygulamalarında değerli bir özellik olmaya devam ettiğini bilin.