एसईओ

Arama Motoru Optimizasyonu Ne Demektir? Temel Kavramlar

Arama motoru optimizasyonu veya SEO, aslında herhangi bir çevrimiçi kullanıcının web'deki arama motoru sonuçlarını iyileştirerek web sayfası için web metin yazma çabalarında daha fazla tıklama almasını sağlayan bir pazarlama aracıdır. Bir kişi kendi web sitesi için arama motoru sonuçlarını optimize edebiliyorsa, o zaman sitenin her yerinde site siberuzun muhtevasını vererek, trafiği artırabilir ve yönlendirebilir. SEO, herhangi bir web sitesinin arama motorlarında iyi bir konuma sahip olmasına yardımcı olabilir, böylece o sitenin başarısını artırabilir.

Arama motoru optimizasyonunun ne hakkında olduğunu tartışmaya başlamadan önce, SEO'nun tüm fikri arama motoru ve sonuçları etrafında döndüğünden, ilk önce hangi arama motorlarına girdiğimizi düşünelim. Arama motorları aslında internette indekslenecek web sayfalarını veya web sitelerini ararlar, burada bir web sitesinin veya web sayfasının bağlantısını takip ederler ve Web içeriğinin sayfasından sonra sayfaya erişirken sıraya dizilirler. Bu arama motorları, web sitenizin veya Web sayfalarınızın sıralamasını, Web içeriğiniz, bağlantı ağınız, anahtar kelimelerinizin kullanımı ve diğer özellik ve koşullar gibi bir dizi faktöre dayandırır. Bunların hepsi sitenizde önemli bir rol oynar. Genel arama motoru sıralaması. Arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almak, bazen sitenizin yarışmanızın üstesinden gelip gelemeyeceğini belirlemede fark yaratan kişi olabilir.

SEO Temel Kavramlar

Arama motoru optimizasyonu ile ilgili öğrenmeniz gereken daha temel kavramlardan biri, sitenizin arama motoru sonuçlarının iyileştirilmesinde anahtar kelimelerin ve kelime öbeklerinin kullanılmasıdır. Burada atıfta bulunulan anahtar kelimeler ve kelime öbekleri, sitenizi kategorilere ayırmak için kullanılan etiketlerin yanı sıra sitenizin web içeriğindeki kelimeleri de içerir. Uygun anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini kullanabilmeniz, sitenizin arama motoru sonuçlarının gerçekten iyileştirilmesine yardımcı olabilir. Özellikle de bu anahtar kelimeleri sitenizin içeriğinde kullanabiliyorsanız, sürekli olarak tekrar etmeniz gerekmez. sitenizin içerik kalitesine layık göründüğü anlamına gelir. Bu anahtar kelimelerin ve kelime öbeklerinin sitenizin içeriğine stratejik bir şekilde yerleştirildiğinden ve web sitenize maksimum trafik sağlamak için kullanılan anahtar kelimelerin web sitenize en uygun olan anahtar kelimeler olduğundan emin olmalısınız.

Arama motoru optimizasyonu söz konusu olduğunda bir diğer önemli kavram da sitenizin arama motoru sıralamalarındaki konumunu iyileştirmeye yardımcı olan bağlantı oluşturuyor. SEO'nun bu yönü, web sitelerinize gelen nesnel, üçüncü taraf, gelen bağlantıların sayısı ve kalitesine, özellikle de bu bağlantıların yüksek tıklama oranına, arama motorlarının nasıl göründüğüne bakar. siteleri sıralarlar.

Web içeriği de özellikle önemlidir, çünkü insanlar genellikle internette belirli bir şeyi veya konuyu aradıkları için arama motorlarını kullanırlar. Hedeflediğiniz çevrimiçi kitlelerin sitenizdeki sayfalarda aradığı önemli anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini stratejik olarak yerleştirebilmeniz, bu, tutarlı arama motoru trafiğini zaman içinde yönlendirmeye yardımcı olabilir. Sadece, arama motorlarının sitenizin içeriğinin neyle ilgili olduğunu belirlemesine yardımcı olacak alakalı bilgiler sağladığınızdan emin olun. Bu, arama motorlarının sitenizin neyle ilgili olduğunu saptamasını kolaylaştırır.

7Seo SEO Şirketi – http://7seo.com