एसईओ

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Temelleri – Daha Yüksek Bir Sıralamaya 5 Adım

Genel Bakış:

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) başarılı olduğunda çok ödüllendirici ancak akılda tutulması gereken uzun süreli bir çabadır. Başarı, tutarlı ve iyi test edilmiş bir programı takip ederken zaman ve çaba gerektirir. Bu makalede, tüm web aramalarının% 70'inden fazlasını oluşturdukları için basit bir şekilde Google'a çok fazla referans vereceğiz. İleriye dönük konseptler, herhangi bir arama motoruyla çalışır.

Başlamak için, Google'ın ve diğer arama motorlarının neden yaptıklarıyla ilgili hızlı bir şekilde gözden geçirmelerine izin verin. İlk önce tüm işlerdir; Yani, para kazanmak için varlar. Reklam, tüm arama motorlarının hayat kanıdır ve başarılı olmak için iki şeyi başarmalıdır. Öncelikle, Google, son kullanıcıya aramalarına uygunluk sunarak zengin ve ödüllendirici bir deneyim sunmalıdır. Alaka düzeyi, Google'ın bir kullanıcının aradıklarını bulmasını istediği anlamına gelir. İkincisi, şirketlere विज्ञापन vermelerini sağlamak için Google, kaliteli müşterilere reklam yoluyla reklam vermelerini sağlamalıdır. Google'ın bu iki hedefe ulaşmasına yardımcı olan içerik sağlayıcıları ve web siteleri çok faydalıdır.

Peki, bir web sitesini alakalı yapan nedir?

Arama Motorları, belirli bir kavram için hangi sitenin alakalı olduğunu bilmek ister. Bu kavramlar ifadeler veya anahtar kelimelerle temsil edilir. Örnek: tek aile evleri, lüks tatil köyleri, organik gıda deposu.

Devasa hesaplama gücüne sahip olan arama motorları tüm bu sayfaları okuyor ve siteleri bir dizi kurala göre sıralıyor. Bir arama motoruna gittiğinizde ve bir anahtar kelime yazdığınızda, arama motoru aşağıdaki hiyerarşiye bakarak en iyi eşleşmeleri seçer:

1. Yetkili … Sitelerinden konuyla ilgili kaç tane bağlantı var. Sitenize daha fazla bağlantı, daha fazla yetki
2. Anahtar kelime her sitenin ana odak noktası olduğunda. Bunu sitelerinizin yapısına göre belirlerler
3. Sitelerdeki hangi sayfalar anahtar işlere adanmıştır
4. Bu sayfalar arama motorları dizinindeki tüm diğer sayfalar ile daha alakalı olduğunda.

Hiçbir arama motoru, kesin kriterleri, çok daha az arama algoritması yayınlamaz, ancak aşağıdaki faktörlerin, yüksek bir arama sıralaması elde etmede önemli olup olmadığını bulduk.

Başlık Etiketleri – Hiyerarşi sayfasının üst kısmındaki etiketler. Arama motorları ilk bakışta bunlar.

Tanımlama Meta Tag- Sıralamanızı etkiler ve bazı arama motorları bunu aramanızdaki bir pasajı gösterir

Başlıklar (h1, h2, h3, vb) – Başlıklar, tarandıklarında arama motorlarına bir içerik çerçevesi sunar. Başlığınız anahtar kelimeyi içeriyorsa, alaka düzeyini gösterir.

Paragraf Kopyala – Bir yazı daha, bir sıralama elde etmek o kadar kolay. Ancak anahtar kelimeleri çıkarmayın. Anahtar kelimelerinizi kopyaya birden çok kez eklemek, sıralamanızı gerçekten bozar.

Linkler ve Link Metni – Daha fazla link otoritenizi arttırır.

Dosya İsimleri – Anahtar Kelime Zengin dosya adları

URL – Anahtar Kelime Zengin URL & # 39; s yardım

Güven Faktörleri – Fiziksel Adres, Gizlilik Politikası, İletişim Sayfası

Resim Başlıkları – Resim sonuçlarına yakın metin başlıkları [19659002] Ne fark etmez:

Anahtar Kelime Meta Tag – Tüm SEO kullanıcıları bunları kötüye kullandığından, çoğu arama motoru bunu görmezden gelir.

Gizli Metin – "Gizli anahtar kelimeleri" görüntülemek için gizlenen metin. Bu keşfettiği gibi sizi incitecek, siteniz de-endeksli olacak.

Bolding Key Words ve Bullet Textts

Flash hakkında bir not:

Başka bir ipucu, web sitenizde çok fazla flaş kullanmamaktır. Flash, dosyaları, bağlantıyı, yazı tiplerini ve yapıları tipik bir html sayfasından farklı şekilde derler. Arama motoru tarayabilir (web sitenizi okuyun) ancak verileri anlamlı bir biçimde düzenleyemez. Google ve Adobe Systems (flaşın yaratıcısı) flash'ları daha arkadaş canlısı yapmak için çalıştıklarını açıkladı, ancak bu yazının bir sonucu olarak ağır bir web sitesi iyi bir SEO sıralamasının bir zararı.

5 Daha iyi bir Google sıralaması için yapabileceğiniz adımlar

Artık SEO hakkında temel bir anlayışa sahip olduğunuza göre, daha iyi bir Google sıralaması elde etmek için uygulayabileceğiniz 5 kolay adım.

Adım 1: Blackhat Tekniklerinden Kaçının. Black Hat SEO, arama sıralamalarını ve arama motorlarını, arama motorunun algoritmalarına göre alacağı bir web sitesinden daha yüksek bir sıralamaya dönüştürmek için özel olarak tasarlanmış taktikleri kullanır. Bu teknikler size hızlı bir destek sağlayacaktır, ancak aşağı doğru büyüktür. Yakalanırsa, web sitenizden alınan cezalar, sıralamadan tamamen silinir veya web siteniz uyarı vermeden dört veya beş sayfaya gider. Google'da sayfa başına yalnızca 10 sonuç vardır ve ilk sayfa tüm tıklamaların% 80'ini alır. Sadece birkaç sayfaya geri dönmeniz, tüm arama motoru trafiğinizi etkili bir şekilde kaybetmenize neden olur.

Adım 2: Doğru Anahtar Kelimeyi Seçme

Sitenizin optimizasyonunu temel almak için doğru anahtar kelimeleri seçmek en önemli adımdır. Genel veya genel anahtar kelimelerden kaçının, genellikle en iyi yaklaşım olmadıklarından. Çoğu zaman, spesifik olmanız ve hizmetiniz veya ürününüzle alakalı niş anahtar kelimeler üzerinde odaklanmanız daha iyidir.

Örneğin, bir kuaför salonuna sahip olduğunuzu varsayalım.

Sorun pek çok Kuaför var. Peki en iyi 10 sayfada nasıl bulabiliriz?

Bizim niş bulup daha spesifik olmalıyız.

1. Belirli bir pazar için optimizasyon yapabiliriz
2. Belirli bir yer için optimizasyon yapabiliriz
3. Belirli bir teknik veya kuaför salonu için optimizasyon yapabiliriz

Sunduğunuz ürün veya hizmete bağlı olarak, Hedef pazar değişecek. Anahtar kelime aradığınız zaman aklınızda bulundurun. Ayrıca, ortalama arama ifadesi 3-5 kelimedir, bu yüzden sadece bir anahtar kelimeye ihtiyacınız olmadığını hatırlayın, anahtar kelime öbekleri için arama yapabilirsiniz.

Örneğin, "Los Angeles Hair Salon" için "kuaför salonunuzu" optimize edebilirsiniz. Los Angeles'ta belirli bir komşulukta yaşıyorsanız "Westwood Hair Salon" veya "Beverly Hills Hair Salon" veya "Hollywood Hair Salon" ile devam edebilirsiniz.

Google'da yalnızca bir arama yaparak ve kaç arama sonucunun geri geldiğini yazarak anahtar kelimenizle kaç web sitesinin rekabet ettiğini öğrenebilirsiniz. Yukarıdaki örnekte, "kuaför" 25.300.000 web sitesi döndürür. "Westwood Hair Salon", 21.300 sonuç döndürüyor. Açıkçası, daha fazla site var, seninle rekabet var, en iyi 10 sonuca ulaşmak zor.

Bazı yazılımları göze alamazsanız anahtar kelimeler aramaya başlamak için iyi bir yer Google Adword Trafik Tahmincisi'dir.

Anahtar kelime araştırması için birçok yazılım programı var. Tabii ki, tüm iyi olanları ya aylık ücret ya da yazılım satın alma gerektirir.

Başlamanız için basit bir teknik, sitenizdeki her sayfayı farklı bir arama ifadesi (her biri için 2-3 kelime) için optimize etmektir.

3. Adım. URL'niz ve Başlık Etiketi

Google'ın sıralamasında en belirleyici faktörlerden ikisi alan adınız ve başlık etiketinizdir. Örneğin, aşağıdaki gibi bir alan adı:

saç salonu-losangeles (nokta) com, genellikle aynı anahtar sözcüklere ve içeriğe sahip oldukları varsayımıyla, şirketinizden (nokta) com'dan daha yüksek sıralanır.

Çoğumuz alan adını zaten satın aldığından ve alan adındaki anahtar kelimeler komik ya da profesyonelce görünmeyecek; Aşağıdaki taktik yararlıdır. Sayfalarınızın ismine anahtar kelimeler eklemeyi deneyin.

Şirketiniz (dot) com / hair-salon.html

Başlık etiketi, alan adınız kadar önemlidir. Başlık etiketinizdeki anahtar kelimeleri kullanarak Google sıralamanızı geliştirin.

Kuaför salonumuzun örneğine dönersek, iyi bir başlık etiketi olurdu:

"Şirketiniz Los Angeles'taki en iyi kuaför salonu."

Ayrıca, başlık etiketinizin önüne daha yakın olan anahtar kelimeler yerleştirilir, o kadar iyidir.

Adım 4. H1 Etiketleri ve Anahtar Kelime Yoğunluğu

etiketler, stil sayfalarının gelişiyle birlikte kullanıldıkları kadar kullanılmaz. Ancak, Google'ın sıralama algoritması hala bunları kullanıyor.

Google sıralama algoritması, bir etiket kullanıyorsanız, bu etiket arasındaki metnin, sayfanın geri kalanındaki içerikten daha önemli olması gerektiğini belirtir.

Anahtar Kelime Yoğunluğu

Anahtar kelime yoğunluğu, anahtar kelimelerin sayfa içeriğinin kalanına oranıdır. Anahtar kelimelerinizin sayfa içeriğine yerleştirilmesi, anahtar kelime yoğunluğunuzu artırabilir. Sitenizdeki her bir sayfa için ideal anahtar kelime yoğunluğu% 7-10'dur. Anahtar kelimeleri aşmak için cezalar vardır, bu yüzden bunu yapmayın.

Adım 5. Linkler, Linkler ve Daha Fazlası Linkler

Geri bağlantıları, doğrudan web sitenize bağlanan web siteleridir. Ancak, lütfen unutmayın, geri bağlantıları kurmak zaman alır ve bir gecede gerçekleşmez. Sahip olduğunuz daha fazla geri bağlantı, daha iyi. Web siteniz ana sitenin altından daha üst sıralarda yer alacaktır, web sitenizin pek çok web sitesi ona bağlanıyorsa iyi olmalı. Sitenizi Yahoo! Ve Bing, sizinkilere bağlanan sitelerin sayısını artırmak için önemli adımlar. Geri bağlantıları için başka bir harika yer Yelp (bir restoran iseniz) ve diğer dikey arama ve dizinleri. Geriye dönüştüğünüz diğer işletmelerle geri bağlantıları değiştirmek, bağlantıları yeniden oluşturmak için harika bir yoldur. Geri bağlantı veya ortaklık bağlantıları istemek için her gün 10-15 web sitesine e-posta göndermenizi tavsiye ederim. 8 hafta içinde, sizinkilere bağlanan 50-100 site olmalıdır.