एसईओ

Arama Motoru Optimizasyonu Temelleri – Anahtar Kelimelerinizi Bilin

Google'da web sitenizin konumunun iyileştirilmesi için en önemli şeyin geri dönüşler konusunda nasıl konuştuğunu duyduğumda, SEO’daki herkesi duyduğumda kendime gülüyorum. Şimdi beni yanlış anlamayın, kesinlikle sayfalarınıza geri dönmenin önemli olduğuna katılıyorum, ama çok daha önemli olduğunu düşündüğüm bir şey var – bu anahtar kelime araştırmasıdır.

Gördüğünüz gibi, insanlar tarafından aranmayan anahtar kelimeleri veya kelime öbeklerini hedefliyorsanız, web sitenize milyonlarca geri dönüş noktası bulunmuyor.

Birçok kez 'uzmanlar & # 39; Etkileyici görünen anahtar kelimeler için bir numaralı konuma sahip olduklarını iddia ediyorlar, ancak anahtar kelime araştırmasını yaptığınızda, hiç kimsenin bu anahtar kelimelerden kimsenin (satın almayı değil) aradığının farkındasınız. Bu yüzden etkileyici gelebilir, ancak sonuçta sadece 'kupa anahtar kelimeler' olurlar.

Bu yüzden, anahtar kelime araştırması ve optimizasyonunun SEO için ayrılmaz olduğuna inanıyorum. Bunun anlamı, başlangıçtan itibaren, insanların aradığı anahtar kelimeleri ve insanların satın alacağı anahtar kelimeleri bildiğimizdir ve bu anahtar kelimeler için sıralamak için harcayacağı çabanın sonuçların sıralamasında olup olmayacağını ölçebiliriz. Onlar için iyi olacak.

Bu araştırmayı kolaylaştırmak için, oldukça az sayıda anahtar kelime araştırma programı var ama sizin için çok analiz yapacağız. Bu sadece size çok fazla zaman kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda size çok fazla para kazandıracaktır – çünkü sonuçlarınızı takip etmeden önce sonuçlarınızı öğreneceksiniz.