एसईओ

Arama Motoru Optimizasyonu'nun En Etkin Yöntemi

Bu makalede ele alınan ilkeler, web sitenizi Google’daki en iyi noktalardan birine taşıma gücüne sahiptir. Günün sonunda, bu ilkelerin her biri, birbirinden bağımsız olarak arama motoru optimizasyonunda aradığınız sonuç türünü genellikle vermez. Büyük arama motorlarında istenen sonuçları verme gücüne sahip olan aşağıdaki ilkelerin toplanması ve birleştirilmesidir. Google, Yahoo ve Bing bir şeye odaklanmış gibi görünüyor; güç ve otorite. Çok güzel görünümlü web sayfalarına, alakalı içeriğe ve harika bir fikriniz olabilir, ancak bunların hepsi de yetki ve otoriteye geri döner. Her zaman değil mi? Bu her zaman, güç ve otorite değil midir? Evet, her zaman bununla ilgili olmuştur ve büyük arama motorları ile hiçbir şey farklı değildir. Siz ve web siteniz hakkında bilmek istedikleri şey, ne kadar güçlü olduğunuzu, sahip olduğunuz otoriteyi ve web'deki diğer üyeler arasındaki popülerliğiniz ile ölçülür. Bu eski, “bildiğiniz kişi, bildiğiniz şey değil” diyerek, hala doğru görünüyor ve arama motoru optimizasyonu söz konusu olduğunda en çok geçerli gibi görünüyor.

Peki bu gün ve yaşınızda ne yapıyorsunuz? Web'de çok fazla güçlü oyuncu ve bu kadar çok sayıda yarışmacı bulunduğunda? İşinize daha fazla trafik çekmek için gerçekten ihtiyaç duyduğunuz anahtar kelimelere nasıl giriyorsunuz? Cevap bir kelimeden oluşur: tutarlılık. Herhangi bir SEO uzmanı ne yapmaya çalışırsa çalışsın, aşağıda listelenen ilkelerle tutarlı ve tutarlı olmadıkça, istedikleri sonuçlara asla ulaşamayacaklardır.

Sayfa optimizasyonunda her arama motoru optimizasyonu uzmanının ne yapacağını bilmesi gerekecek. Bir web sitesini düzenlemek veya sayfa optimizasyonuna güvenebilecekleri bir web tasarımcısına sahip olmak. Sayfa optimizasyonu için doğru stratejiyi uygulamak için birçok kontrol listesi, adım ve en iyi uygulama vardır. Bu makalede, bu konuyla ilgili derinlemesine düşünülmemiştir, ancak sayfa optimizasyonu için en iyi uygulamalar hakkında hızlı bir Google araması hile yapmalıdır. Buradaki nokta, herhangi bir sonraki adımlardan herhangi birini uygulamaya başlamadan önce, web sitelerinin doğru bir şekilde oluşturulmasını sağlamalı ve en iyi uygulamaları takip ederek büyük arama motorları için kolaylık sağlamalıdır.

Blogging-çoğu şirket, her gün web sitesi. Aslında çoğu şirket her sene kendi web sitesini zorlukla güncelliyor. Bir blogun işe yaradığı yer burası. Bloglar yönetmek çok kolaydır ve çoğu arama motoru dostu olmak için inşa edilmiştir. Bir blog, her gün ele alınması gereken bir şeydir. Bloglar, Google'a alakalı, güncellenmiş ve benzersiz içerikle ilgili düzeltmesini yapacak olan şeydir. Diğer kişilerin makalelerini kopyalayıp yapıştırmayın ve arama motorlarının çabalarınıza saygı göstermesini beklemeyin. Okunacak ilgi çekici içerikle gelin, ancak arama motoru optimizasyonunda amacına hizmet eder. Google soldan sağa okur, bu nedenle blog girişleriniz ve başlıklarınızın hedeflemeye çalıştığınız anahtar kelimeleri yansıttığından emin olun. Özellikle blogunuzun arama motorları için optimize edildiğinden emin olmak için WordPress kullanıyorsanız doğru eklentilere sahip olduğunuzdan emin olun. Etiketleme ve dahili bağlantı hakkında doğru bilgiye sahip olduğunuzdan emin olun. Blogunuzu, alakalı ve stratejik çapa metin yerleşimi aracılığıyla döngüsel iç bağlantılar oluşturmak için kullanmak, sitenizin gezinmesini kolaylaştıracak ve dolayısıyla Google'ın mutluluğunu sağlamaya yardımcı olacaktır.

Video arama motoru optimizasyonu, Google'ın kaliteli videolar verdiği konusunda daha anlaşılır hale geldi. arama motorunda tercihli muamele. Eğer harika bir arama motoru optimizasyonu danışmanı olmak istiyorsanız ya da sadece arama motoru optimizasyonu arayan bir şirketseniz, aradığınız her kullanıcının video meraklısı olduğundan emin olmalısınız. SEO'nun bu bileşeni, web sitelerini sıralamak, trafik çekmek, dikkat çekmek ve potansiyel müşterileri dönüştürmek için en önemli becerilerden biri haline gelecektir. Videolar, web sörfçülerini, indirdikleri sayfada tutma olanağına sahiptir. Her web sitesi hemen çıkma oranına karşı mücadele ediyor ve web uzmanlarının ve SEO uzmanlarının sayfaları ve sayfalarındaki müşterilerini tutmanın yollarını bulmaları önemlidir. Videolar, bir kitleyi büyütebilir, etkileşimli talimatlar verebilir ve sunulan ürün veya hizmeti araştırmak için müşterileri ve müşterileri teşvik edebilir. Pazarlamanın en kullanıcı dostu yollarından biri olmanın yanı sıra, doğru ekipmana sahip olmanız da kolaydır. Bununla birlikte, doğru ekipmana sahip değilseniz ve videolarınız çok profesyonelce karşılıyorsa, kendinize zarar verebilirsiniz. Bir video, yapacak olursanız bir tür kumar veya iki kenarlı bir kılıçtır. Bir yandan yanlış yaparsanız, sunulan ürün veya hizmetten vazgeçebilir ve bu nedenle müşterileri uzaklaştırabilirsiniz. Diğer taraftan, doğru yaparsanız, videonuz viral olabilir ve milyonlarca potansiyel müşteriyi videonuzu izlemeye teşvik edebilir. BlendTec, "Will be harend" adlı bir dizi YouTube videosu oluşturarak doğru bir şekilde gerçekleştirdi. Karıştırıcılarının gücünü çok esprili ve çekici bir şekilde gösteren videolar hazırladılar.

Sosyal medya pazarlama-sosyal medya pazarlaması kitleleri hareket ettirmenin geleceği olacak. Sosyal medya zaten kalabalıkları toplamak ve fikirleri, ürünleri, hizmetleri ve özellikle şirketleri tanıtmanın en etkili yollarından biri olduğunu kanıtlamıştır. Bloglar ve çoklu sosyal medya web siteleriyle gerçekleşen entegrasyon nedeniyle, size en yakın olduğunuz kişilere ulaşmak kolaydır. Facebook'ta 500 arkadaşınız varsa ve ürününüzün tanıtımını yapan bir video gönderirseniz, o videoyu beğendiler veya bu videoyu tekrar paylaştılar ve birkaç dakika içinde binlerce kişiye ulaşma olanağına sahip olursunuz. Facebook, Twitter ve LinkedIn pazarlaması, pazarlamanın en etkili yollarından biri haline geldi ve yıllar geçtikçe popülerlik kazanacak.

Makale pazarlama makalesi pazarlaması düzenli olarak yapılması gereken bir şeydir. EzineArticles, HubPages, Squidoo ve diğer popüler makale dizinleri gibi yüksek dereceli makale dizinlerine yüksek kaliteli ilgili içerik üretmek ve dağıtmak niyetiyle yapılmalıdır. Yazar, insanların yazılan makaleleri dört gözle bekledikleri ve bu makaleleri toplayıp yeniden dağıttıkları aşağıdakileri oluşturabilirlerse, o zaman kendi başına çalışan bir pazarlama ağı oluşturdunuz. Sık sık makale dizini ziyaretçileriyle popülerlik kazanmanın yanı sıra, yüksek dereceli web sitelerine değerli geri bağlantılar kazanacaksınız. Bir sayfa rank sıfır web sitesinden bağlantıları geri almak, web sitenizin otoritesini geliştirmek için hiçbir şeye çok az şey yapmaz.

Basın bültenleri pazarlaması – Dışarıda bir çok şirket var. kaliteli ve etkili basın bültenleri. PRWeb.com, dünyanın en büyük basın bülten dağıtım şirketlerinden biridir. Businesswire ve PR.com gibi diğer şirketler de basın bültenlerinizi birleştirmenize yardımcı olacak. Bu şirketler, ülke çapındaki haber merkezleri ile bağlantı kurdular ve büyük ve küçük haber kuruluşlarının yanı sıra yazacakları bir hikaye arayan editörlerin dikkatini çekmede size çok daha iyi bir şans tanıyacaklar. Basın bültenleri pazarlaması paraya mal olur, ancak etkili ve tutarlı bir şekilde kullanıldığında pazarlama stratejinizde değerli bir yatırım olacağını kanıtlar.

Yukarıda listelenen arama motoru optimizasyon teknikleri, herhangi bir iyi fikir edinme ve bunu en üst seviyeye çıkarma becerisine sahiptir. arama motorları. Aslında, bu teknikler tutarlı bir şekilde uygulandığında, bazı şirketler kendilerini "viral" olarak bulacaklardır. Bir şirket viral hale gelirse ve iyi bir ürün ya da hizmete sahipse ve hızlı bir büyüme ile büyütme yeteneğine sahipse, geriye dönülmez. Bu makaleden alınacak en önemli şey "tutarlılık" kelimesidir. SEO'da yaptığınız hiçbir şey, gelişigüzel veya düzensiz yapılabilir. Yarışmaya hakim olmaya ve ısrarcı olmaya adanmış biri tarafından yapılmalıdır. Arama motoru optimizasyonunu tutarlı bir şekilde yapmayı düşünmüyorsanız, hatta günlük bazda bile olsa, gerçekten zamanınızı harcıyorsunuz demektir. Bu oyunun adı tutarlılıktır ve rekabet arttıkça, tutarlılık ihtiyacı da artacaktır.