एसईओ

Artık arama raporlarını Google Reklamları’ndaki hesap düzeyinde etkinleştirebilirsiniz. İşte nasıl

Google Reklamlarında yeni hesap düzeyinde çağrı raporlama ayarı

Bu aydan itibaren, Google Reklamveren reklamverenler, çağrı raporlarını yalnızca tüm arama kampanyaları ve hesap uzantılarındaki hesap uzantılarını tek noktada etkinleştirebilir. Yeni hesap seviyesi ayarı önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak.

Neden bu ayarı kullanıyorsunuz? Şimdiye kadar, çağrı raporlamayı etkinleştirmek isteyen reklamverenler, yeni bir uzantı veya yalnızca telefon araması üreten विज्ञापनı her eklediklerinde bunu etkinleştirdiğinden emin olmak zorundaydılar. Her bir uzantıya ve reklama bakmadan bunu denetlemenin harika bir yolu olmadığı için, reklamverenlerin raporlama delikleri olduğunu fark etmeleri nadir değildir. Uzantı veya reklam düzeyinde ayrı çağrı raporlaması gerektirmeyen reklamverenler için, yeni hesap düzeyinde çağrı raporlama ayarı kurulumu basitleştirecek ve aktivasyonların çatlaklardan düşmediğinden emin olacaktır.

Bu ayar kullanılmadığında.

Hesabınızda farklı dönüşüm raporlama ayarları kullanıyorsanız ve farklı dönüşüm işlemleriyle kullanıyorsanız ve bu şekilde tutmak istiyorsanız, bu sizin için uygun değildir. Aynı çağrı raporlama ayarını tüm hesabınızda uygular.

Hesap düzeyinde çağrı raporlaması nasıl ayarlanır. Arama raporunu hesap düzeyinde etkinleştirmek için, tüm kampanyalara gidin ve soldaki menüden “Ayarlar” a tıklayın. Ardından, "Hesap Ayarları" sekmesini tıklayın, ve çağrı raporlama seçeneğini göreceksiniz.

İçeriği devre dışı bıraktıktan sonra, arama raporlarını ayarlayamayacağınızı veya değiştiremeyeceğinizi belirten bir uyarı görürsünüz. uzantı veya reklam düzeyleri: "Raporlama ayarlarınızı nasıl yöneteceğinizi basitleştirmek için hesap düzeyinde çağrı raporlamayı seçerek, tek tek telefon uzantıları veya yalnızca ileri arama yapan reklamlar için çağrı raporlaması oluşturamaz veya ayarlayamazsınız."

Çağrı raporlama 101 . Arama raporları, Google Arama Ağı'ndaki telefon uzantılarını ve yalnızca telefon araması üreten reklamları ne zaman arayacaklarını izlemek için Google yönlendirme numaralarıyla çalışır. Çağrı raporlama etkinleştirildiğinde bir Google yönlendirme numarası otomatik olarak atanır.

Raporlama, süre, başlangıç ​​ve bitiş zamanı, arayan alan kodu ve aramanın bağlanıp bağlanmadığı gibi çağrı ayrıntılarını toplar. Çağrılar da dönüşüm olarak kaydedilebilir.

लेखक के बारे में

Ginny Marvin, tüm yayınlar boyunca günlük yayınlama işlemlerine ve ücretli medya kapsamını denetlemeye yardımcı olan Third Door Media'nın Yardımcı Editör'dür. Ginny Marvin, Arama Motoru Arazi ve Pazarlama Arazisi için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü reklam ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularıyla ilgili yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesiyle, Ginny hem kurum içi hem de ajans yönetim pozisyonlarını tutmuştur. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.