एसईओ

Artırılmış gerçeklik sanatçısı, Bing aramasını kullanarak heykeller oluşturur

Perşembe günü New York City'deki Yıllık Bing Ajansı Ödüllerinde, misafirlerden rastgele arama sorgularını (örneğin “Çiçek”) basit bir alana girmeleri istendi, daha sonra sonuçlar dijital heykellerin tel kafeslerine eşleştirildi.

Bing API, AR platformuna bağlandı. Heykel formları, Bing Search API'yi tescilli bir artırılmış gerçeklik (AR) platformuna entegre eden etkileşimli ajans Feelr ile birlikte çalışan 3D heykeltıraş Michael Murphy tarafından yaratıldı. Murphy, heykelleri oluşturmak için binlerce saniyede binlerce görüntüyü taramak için arama sorgularını kullandı ve bunları renk, görüntü tipi ve çözünürlüğe göre düzenledi.

Arama sorguları sanat oldu. Feelr'in artırılmış gerçeklik teknolojisi, bilgisayar dünyasında üretilen bir dijital katman kattı ve fiziksel kamera üzerine yerleştirilen “heykeller” ile bir kameralı telefon ya da tablette görüntülendiğinde kullanıcının gerçek zamanlı ortamına dair algısal bilgilerini ekledi. 19659004] “Arama kullanımı sayesinde görüntüleyenlerin içeriğin kontrolünde olduğu bir deneyim tasarladık” dedi. “Aramaların bu görselleştirilmesi ile Feelr ve ben yaratıcı bir anlatım ve yeni bir veri sunma platformu üzerinde yeni bir tökezlemeye başladığına inanıyorum.”

AR ve arama ile geleceğe dair ipuçları. Bing, AR teknolojilerinin arama arayüzlerinde daha yaygın hale gelebileceğini öne sürdü.

“Dünya, deneyimlere doğru hızlı bir şekilde ilerliyor” diyor Bing Ads'i içeren Microsoft Advertising için Brand Studio başkanı Geoffrey Colon. “Arama teknolojisi, yine de, büyük ölçüde durağan kalmıştır: Bir kutuya bazı kelimeler yazarsınız ve ihtiyacınız olan bilgilere bağlantılar sağlar. Fakat eğer Arama kendiliğinden bir deneyim haline gelirse? Bu konuya yönelebileceğimiz yer. ”


लेखक के बारे में