डिजिटल विपणन

Bellek Kartları – Dijital Cihazlar İçin Çok Yönlü Depolama Ortamı

Bellek kartları şu anda neredeyse her dijital cihaza takılıyor. Hafıza veya flash bellek kartları, dijital kameralar, kameralar, cep telefonları, televizyonlar, yazıcılar vb. Için depolama ortamı görevi görürler. Fotoğraflar, müzik, filmler ve oyunlar minik hafıza kartlarına kaydedilir. Piyasada bugün PSP hafıza kartı, SD bellek kartı, kompakt flash bellek kartı, akıllı ortam bellek kartı, dijital fotoğraf makinesi hafıza kartı vb. Gibi birçok hafıza kartı bulunmaktadır.

Bellek Kartları Nelerdir?

] Hafıza kartları ya da daha ziyade flash bellek kartları, kullanıcıların tekrar tekrar veri yazmasına ve yeniden yazmasına izin veren çiplerdir. Küçük boyutlarda gelirler ve güç kaynağı olmadan verileri tutabilme özelliğine sahiptirler. Bu sayede, bir dizi taşınabilir tüketici elektronik cihazına takılabilen kullanışlı ve kullanışlı bir cihazdır.

Farklı Bellek Kartları Türleri

Yeni PC'ler, bir dizi bellek kartı için yuvalarda yerleşik olarak bulunmaktadır. PSP hafıza kartı veya hafıza çubuğu, dijital fotoğraf makinesi bellek kartı, SD bellek kartı – hepsi PC üzerinde farklı yuvalara yerleştirilebilir.

SD bellek kartı en popüler hale geliyor. Çok çeşitli cihazlar SD hafıza kartını kullanır. Bu uçucu olmayan flaş bellek formatı, dijital kameralar, el bilgisayarları vb. Taşınabilir aygıtlarda kullanılır.

PSP bellek kartı, PSP konsolu ile birlikte kullanılır ve Sony tarafından geliştirilen özel bir formattır. Bu nedenle, esas olarak Sony markası tarafından geliştirilen cihazlarda bulunur. Sony'nin PSP hafıza kartı ve çalma istasyonu portatif cihazı şu anda çok popüler.

Birkaç yıl öncesine kadar popüler olan akıllı medya hafıza kartları artık büyük fiziksel boyutlarından dolayı daha az aranıyor. Bu flash bellek kartı Toshiba tarafından yapılmıştır. Başlangıçta Solid State Disket Disk Kartı veya SSFDC olarak adlandırılan bu, disket sürücüsünün devamıydı. Ancak, bu bir yerleşik denetleyiciden yoksundur.

Bellek Kart Okuyucusunu Kullanma

Bir harici bellek kartı okuyucusu ve yazarı, ev masaüstü ve dizüstü bilgisayar için çok büyük bir yardım olduğunu kanıtlayabilir. Bu, dijital medya için en iyi eşliktir. Hafıza kartı okuyucuyu kullanarak ve dijital ortamı ve bilgisayarı birbirine bağladığınızda, birden fazla medya platformu arasında fotoğraf, müzik vb. Hareket etmenin zorluğu ortadan kalkar. Böylece, eldeki hafıza kartı okuyucusu ile dijital fotoğraf makinesi USB kablosu bir karttan resim kopyalarken çekilebilir.