डिजिटल विपणन

Billboardların Tarihi – Sanatsal Kaynaklarının Sırlarını Öğrenmek

kelimesi विज्ञापन panosu & # 39; & quot; faturalandırma kurulu & # 39; dan geldi. Henüz görmediyseniz, yoğun otoyollar, otoyollar ve diğer yüksek trafik yerleri boyunca bulunan büyük bir reklam yapıları. Reklam panoları genellikle dikkat çekecek esprili sloganlar ve görsel tasarımın bir türünü gösterir. Reklam panolarını takdir etmek için tarihlerini anlamak önemlidir.

Billboardlar gereklilikten doğdu – gereklilik, okuma-yazma bilmeyen kişilere mesajların iletilmesiydi. Arkeolojik bulgulara göre, bilinen en eski billboard, yaklaşık üç bin yıl önce Mısır'daki Thebes'de kullanılmıştır. Kaçak bir kölenin yakalanması için bir ödül sunmak için kullanıldı. Daha yakın zamanlarda, günümüzün modern reklam panosunun selefi, faturalandırma olarak da söylenebilir. Bu, Avrupa'da reklamcılığa karşı gayri resmi bir bilgi kaynağı olarak kullanılmıştır.

Çoğu insan, reklam panolarının başlangıçta, litografinin icat edildiği sekizinci yüzyılın sonlarına doğru bir sanat ifadesi olarak kullanıldığını fark edemez. Sanatsal teması olan ilk afiş, 1871'de Londra'da bir oyun için bir İngiliz olan Frederick Walker tarafından yaratıldı. Yirmi yüzyılın başında, poster sanatını öğreten birçok okul vardı ve Talouse Lautrec gibi bazı sanatçılar kendilerine isimler verdiler.

Sirk afişleri, reklam için reklam panolarının ilk büyük ölçekli kullanımını oluşturdu. Reklam panoları atlı kamyonlara bağlandı veya basıldı. Bu gösterilere ilgiyi artırmak için yapıldı. O zamanlar, reklam panoları yasalarla kontrol edilmediler ve standartlaştırılmadılar. Reklam panoları için ilk standart, bugün kullanılan yirmi dört sayfalık poster paneline denk olan 19,5 ft 8,7 ft olarak belirlendi.

Genellikle standart billboard boyutları bu mütevazı başlangıçlardan evrildi. Bu billboard standartları daha sonra, 1872-1912 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kuruluşlar tarafından kabul edildi ve bu, dünyanın farklı ülkelerinde benimsenen standart haline geldi.

Billboardlar şehirlerde gece hayatında büyük bir etkiye sahipti. 20. yüzyılın başlarında elektrikli reklam panolarının kullanılmasından önce, şehirler gece yerlerdeydi. Elektrikli reklam panoları şehirleri hayata geçirdi. Aslında, reklam panolarının gece hayatına dönüştüğü iddia edilebilir, çünkü insanlar gece daha sonra dışarıda kalabilirler.

1920'lerin sonuna doğru sıradan insanlar araba alıyorlardı ve daha sık seyahat ediyorlardı. Bu, karayolları, otoyollar ve diğer yollar boyunca reklam panolarının kullanılmasına yol açtı. İlk reklam panoları, bugün olduğu gibi toplumda olup bitenlerden yoğun bir şekilde ödünç aldılar. Onlar, 1930'larda dünyanın Büyük Buhran altında kaldığı, sorunsuz bir dünya tasvir eden bir illüstrasyon idi.

Sonraki reklam panoları 1950'lerde cinsel innuendos içeriyordu. 1960'larda, reklam panoları ünlü onayları içeriyordu. 1970'lerde insanlar çevreden, reklam panolarından ve doğadan ödünç alınan dış mekan reklamlarıyla ilgileniyorlardı.

Halihazırda, en yaygın reklam panoları, özel bir düzende, eğlence ve eğlenceler, iş ve tüketici hizmetleri, yayıncılık ve medya, seyahat, otel ve tatil köyleri, bira ve şarap, otomotiv, uyuşturucu ve ilaç, tütün, sigorta ve gerçek emlak ve perakende. Artık reklam panolarının nereden geldiğini ve zaman içinde nasıl geliştiklerini biliyorsunuz, reklam panolarına katılmaya ve kar elde etmeye hazır mısınız?