एसईओ

Bing, web tarayıcısının verimliliğini artırdığını söylüyor

Bing Web Yöneticisi Araçları'nın başlıca program yöneticisi Fabrice Canel, ekibinin web tarayıcısı BingBot'un verimliliğini artırma çabaları hakkında bir güncelleme sağladı.

Kullanıcı geri bildirimlerine yanıt vermek. Güncelleme, Haziran ayında SMX Advanced'teki konuşmasını takip ederek, BingBot'u iyileştirmek için 18 aylık bir çalışma başlattığını duyurdu. Canel, dinleyicilerden öneri ve geri bildirim göndermelerini istedi.

Canel, bir blog gönderisinde ekibin bu geri bildirime dayanarak çok sayıda iyileştirme yaptığını ve SMX kitlesine katkılarından dolayı teşekkür ettiğini söyledi. Tarayıcıya “geliştirmeye devam edecek” ve Bing webmaster blogunda yeni bir “BingBot serisinde” yaptıkları şeyi paylaşacaklarını söyledi.

BingBot’un hedefi. Bu ilk gönderide Canel, "hangi sitelerin taranacağını, hangi sıklıkta ve her bir sayfadan kaç sayfanın alınacağını" belirlemek için bir algoritma kullanmak olan BingBot'un hedefini belirtti. Site sunucularının aşırı yüklenmediğinden emin olmak için tarayıcısı, BingBot'un hedefi, bir sayfada "tarama izini" sınırlamaktır. Bu arada, dizinindeki içeriğin mümkün olduğunca taze olmasını sağlamaktır.

Bu "tarama verimliliği", Bing'in büyük ölçekte grev yapmak için çalıştığı bir dengedir. Canel, “Bingbot’un yeterince sık tarama yapmadığı ve içeriğinin dizinde yeni olmadığından endişe duyduk; Aynı zamanda, bingbot'un sık sık web sitelerinin kaynakları üzerinde kısıtlamalara yol açtığını duyduk. ”(19659002) Niçin dikkat etmelisiniz? Bing, açıkça web yöneticisi ve SEO topluluğunu dinliyor. Web Yöneticisi Araçları ekibi, web tarayıcınızın web sitenizde yeni içerik bulmaya geldiğinde, aynı zamanda daha hızlı ve daha verimli olmasına rağmen, tarayıcının sunucularınızı aşırı yüklemediğinden emin olmak için değişiklikler yapmaktadır. Bing bunun üzerinde aktif olarak çalışıyor ve bunun üzerinde çalışmaya devam edeceğini söylüyor.

Bu sizi nasıl etkiliyor? Eğer web sitenize yeni içerik eklerseniz ve Bing bunu görmezse, sıralamaya girmez. o. Bu, Bing kullanan arama yapan kullanıcıların yeni içeriğinizi bulamayacağı anlamına gelir.

Geçenlerde Bing, anonim gönderen URL aracını kapattı ve Bing’in Bing Web Yöneticisi Araçları'nda bile URL istekleri göndermeyi dinlemediğini belirttik. Bing'in yaptığı ince ayarların ve değişikliklerin şimdi bu yavaşlığın bir kısmının tarama ve endeksleme ile sonuçlanmasına neden olması mümkündür. Ama sonuçta, Bing açıkça konu üzerinde çalışıyor.

Canel önümüzdeki hafta New York'ta SMX East'te konuşacak. Buradaki tam gündemi görün.


लेखक के बारे में

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editörü ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e ait. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.