डिजिटल विपणन

Bir İnternet Pazarlama Hizmetini İşe Almak – Sizden Önce Plan Yapın!

İşletmelerin yaptığı sık sık yapılan bir hata, bir internet pazarlama şirketini çok hızlı bir şekilde işe almak. Web siteniz işletmenizin görsel bir temsilidir ve kötü tasarlanmış bir site ziyaretçileri hayal kırıklığına uğratabilir, ürünlerinizi yanlış tanıtabilir ve hatta satışlarını kaybedebilir. Bir internet pazarlama firmasını işe almadan önce, bu soruların cevaplarını araştırın:

1. İnternet Pazarlama Şirketi Ne Kadar Deneyim Var? Herhangi Bir Özel Nitelikleri Veya Gösterimleri Var mı?

Endüstrideki uzun ömür, istikrar ve becerinin iyi bir göstergesidir. Bir süredir faaliyette olan ve takdire şayan saygın bir üne sahip olan online pazarlama firmaları genellikle ses tasarımı çalışmaları ve müşteri hizmetleri için bilinir. Daha uzun süredir devam eden bir internet pazarlama şirketi seçmek, gelecekte web sitenizde devam eden bakım ve güncellemeler için gelecekte daha fazla olma ihtimalinin yüksek olduğu anlamına geliyor.

Bu sorunun cevabı, web şirketi. Üçüncül bir yeterliliğe sahip olmak iyidir. Çok fazla deneyime sahip olmak daha iyidir ve deneyimi yüksek öğretim ile birleştirmek en iyisidir.

2. Ne Kadar Çalışan Personel Var? Ve Rolleri Nelerdir?

Etkili web pazarlama şirketleri söz konusu olduğunda daha büyük olması gerekenden daha iyi değildir. Şirketler ortalamada bir tasarımcıya, bir kaç web geliştiricisine, analistlere ve birkaç satış ve desteğe sahiptir. Bazı şirketler, gerektiğinde personel ekleyerek veya çıkartarak, Tam Zamanlı personel kullanmaktadır. Bu, genel giderlerin düşük tutulmasına yardımcı olur.

3. İnternet Pazarlamasına Katkıda, Ajans Ne Sunuyor? Ne Yapıyor?

Birçok önde gelen internet pazarlama firması, web geliştirme ve tasarım da dahil olmak üzere başka hizmetler sunuyor. SEO, Arama Motoru Pazarlaması, Web İçeriği Yazımı, Sosyal Medya Pazarlaması, Blog tanıtımı ve Google AdWords Yönetimi, birçok deneyimli çevrimiçi pazarlama şirketinin sunduğu hizmetlerdir. Anahtar, aradığınız hizmetleri sunan bir şirket bulmaktır.

4. İnternet Pazarlama Firması Sizinle İş Bilgilerini Toplamak ve Resmi Bir Teklif Vermek için Zaman Geçiriyor mu?

Web siteniz için özel bir çözüm sunmaya zaman ayıracak bir web pazarlama şirketi seçmek iyidir. Çoğu zaman, çevrimiçi pazarlama şirketi, hedefleriniz, rekabetiniz ve genel web sitesi ihtiyaçlarınız için daha iyi bir fikir edinebilmeleri için doldurmanız için bir anket sunacaktır. Web siteniz genel marka pazarlamanızda büyük rol oynayacaktır. Bu nedenle, internet pazarlama şirketinizin genel internet pazarlama hedeflerinizin net bir resmine sahip olması önemlidir.

5. İnternet Pazarlama Şirketi'nin Ödeme Koşulları Nelerdir?

Kâr amacı gütmeyen bir siteden tam kurumsal markalamaya kadar her şey için, çoğu internet pazarlama şirketi, kabul edilen kilometre taşlarına ve teslimata dayalı olarak peşin ödeme ve aşama ödemeleri talep edecektir. Projeye başlamadan önce ödemeyi tam olarak isteyen herhangi bir internet pazarlama şirketine karşı dikkatli olun.

6. İnternet Pazarlama Şirketinin Bilgilendirme Gizlilik ve Bilgilerin Gizliliği Nedir?

İnternet pazarlama firmanızın sizin için mükemmel bir pazarlama planı oluşturması için şirketinizle ilgili önemli bilgilere erişmesi gerekir – istemeyeceğiniz bilgiler Rekabetiniz ya da başka bir kimsenin bilmesi

Bu, özellikle yeni bir şirket kuruyorsanız geçerlidir. Başkalarının para kazanma şansınız olmadan önce konseptinizi çalmasını istemezsiniz. Bu nedenle, katı bir gizlilik ve gizlilik politikası bilgilerinizi koruyacaktır.

7. E-ticaret, Logo Tasarımı ve Kurumsal Markalaşma Dahil Web Tasarım Projenizi Tamamlamak İçin Ortalama Zaman Çizelgeleri Nelerdir?

Şirket hem web geliştirmeyi hem de internet pazarlamacılığını yapıyorsa, firmanın, size benzer büyüklükteki projeler için tipik bir geri dönüş süresini ne düşündüğünü sorun. Bu, web sitesi tasarımcısı / geliştiricisinin zaman takibi ve proje yönetim sistemlerine sahip olması durumunda size net bir fikir vermelidir. Karşılaşmanız gereken zor bir süreye sahipseniz, tasarım şirketini ön plana uygun şekilde planladığınızdan emin olun.

8. İnternet Pazarlama Projeniz İçin Temas Noktanız Kim Olacak?

Çevirilerinizde hiçbir şeyin kaybolmadığından emin olmak için projeniz için tek bir irtibat noktası olması önemlidir. Tüm web projelerine bir Proje Yöneticisi atanmalıdır. Bununla birlikte, küçük bir web şirketi ile çalışıyorsanız, Proje Yöneticisi de web tasarımcısı ve / veya web geliştiricisi olabilir.

9. Şirket, herhangi bir Proje Bileşenini Üçüncü Taraflara Veya Hindistan gibi Ülkelere Aktarıyor mu? Öyleyse, Hangi Bileşenler?

Dış kaynak kullanımı maliyetleri düşürmek ve genel giderleri düşük tutmak için geçerli bir iş kararı olabilirken, projenizi alan ve büyük bileşenleri başka bir ülkeye dağıtan herhangi bir internet pazarlama şirketi ile temkinli olmak istersiniz. . İşler Hindistan'a outsource edildiğinde, düşük kalite, ucuz işgücü ve uzaktan proje yönetimi sorunları hakkında endişeleriniz varsa, projeniz başlamadan önce bunları getirdiğinizden emin olun.

10. Web Sitesi İçeriği ile İnternet Pazarlama Şirketi Yardımı Kopya Yazma?

SEO metin yazarlığı web sitenizi oluşturabilir veya bozabilir. Web sitesi tasarımınız okuyucuyu çekebilir ve dikkat edilmesi gereken yere odaklanabilir – ancak söz konusu kelimeler satmayı kendileri yapar. Eğer içerik doğru şekilde optimize edilirse, web siteniz arama motorlarının ön sayfalarında sizin seçtiğiniz arama terimleriniz için görünebilir.

Seçtiğiniz internet pazarlama firmasının metin yazarlığı sunduğundan ve örnekleri görmek istediğinden emin olun – özellikle örnekler aynı sektördeki sitelerin. Bu, kararınızı temel alabileceğiniz iyi bir temel sağlayacaktır.

11. Hangi Programlama Dilleri ve İşletim Sistemleri İnternet Pazarlama ve / veya Web Geliştirme Şirketi ile Çalışıyor?

İdeal olarak, web geliştirme şirketiniz hem açık kaynaklı PHP / MySQL ve ASP.NET programlama dillerini sunmalıdır.

Platformun ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi en iyi şekilde karşılayacağı teknik bir öneride bulunmalılar.

12. İnternet Pazarlama ve Web Geliştirme Uzmanları Web Standartlarına Web Siteleri Oluşturuyor mu?

W3C ve Web Standartları Grubu gibi standartların uyumu, endüstri uygulamaları için çok tavsiye edilir. Ana sebep, ziyaretçilerinizin web sitenizi farklı platformlarda ve gelecek provalarda nasıl gördükleri konusunda tutarlılıktır.

13. Firmanın Web Sitesinde Test / Kalite Kontrol Aşamasında Neleri Kapsar? Hala Geliştirme Halindeyken Web Sitesine Bakmak Mümkün [?]

Temel test gereksinimleri, web sitesi ziyaretçilerinin kullanımı ve etkileşim için web sitesi kolay olduğundan emin olmak için tarayıcı test, kırık bağlantılar ve genel kullanılabilirlik testleri kontrol edilmelidir. [19659004] Bir gelişim evreleme sürümü görerek, web sitesini lansman tarihinden önce kontrol edebilecek ve gerekli ayarlamaları yapabileceksiniz.

14. Internet Pazarlama Firması Müşterilerin Web Sitelerini Herhangi Bir Sunucuyla Barındırmasına İzin Verir mi?

Bazen, bir web şirketi işlevsellik veya diğer iyi nedenlerle uğruna web sitenizi kendileri ile paylaşmanızı isteyebilir, ancak bu her zaman böyle olmaz. . Kullanmayı tercih edeceğiniz bir ISS veya web barındırma şirketiyle mevcut ticari ilişkileriniz olabilir. Bir internet pazarlama firmasını işe almadan önce, onlara ev sahipliği yapmaları gerekecekse, bilmek önemlidir.

15. Web Sitesi Başladıktan Sonra Herhangi Bir Eğitim Sağlıyorlar mı?

Eğer web sitesi projenizde özelleştirilmiş sistemler veya yazılımlar bulunuyorsa, internet pazarlama şirketinizin ileride başvurmak üzere eğitim belgeleri sağlaması son derece yararlı olabilir. Sisteminiz çok ayrıntılıysa, bir eğitim programını veya sürekli müşteri desteğini ayarlamak bile optimal olabilir.

16. İnternet Pazarlama Firması Web 2.0'da Bilgili mi? Bu senin teklifine dahil mi, yoksa ekstra ekstralar mı?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) kendi başına bir bilimdir; deneyimli bir İnternet pazarlama şirketi, organik, PPC ve Facebook reklamcılığı dahil sosyal medya pazarlaması gibi çeşitli seçenekler sunabilmelidir. İş gereksinimlerinize bağlı olarak, maksimum sonuç elde etmenize yardımcı olacak özel bir çevrimiçi kampanya oluşturabilecek bir internet pazarlama şirketi işe almayı düşünmelisiniz.

Genellikle video, विज्ञापन ve reklam geliştirme, fotoğraf çekimleri gibi tek öğeler için ekstra ücret alınır. , copywriting ve benzeri. Pazarlama planınızın bir parçasıysa, bunları sorun.

17. İlk Web Sitesi Tamamlandıktan Sonra Web Sitesi Güncellemeleri İçin Ücret Nedir?

Pazarlama devam eden bir süreç iken, web sitesi genellikle bir kerelik bir çaba olarak kabul edilir. Ancak yapılması gereken her zaman fazladan iş var: değişiklikler ve güncellemeler, yeni içerikler vb.

Web sitenize yapılan güncellemeler için ücretlendirme yapısının farkında olun. Güncellemelere ne sıklıkla ihtiyaç duyacağınızı düşünün ve internet pazarlama şirketine gelecekteki güncellemeleri ve bakımı nasıl ele aldıklarını sorun.

Web sitenize sık sık veya büyük güncellemeler yapıyorsanız, bir İçerik Yönetim Sistemi'ni düşünebilirsiniz. Bir CMS, düzenli değişiklikler durumunda ve personelin iyi eğitimi varsa gerçekten yararlıdır. Her iki durumda da, tedarikçinin küçük güncellemeleri yönetmesi daha ucuz olabilir.

18. Site bittikten sonra bir sorun veya kod hata bulursanız ne olacak? Grafik Tasarım Firması, Her Türlü Kod Garantisine veya Garantisine Sahip mi?

Web şirketleri, hiçbir ek maliyete gerek kalmadan küçük çaplı değişiklikler yapacaklardır. Ancak, bir değişiklik olduğunda ve bir hata düzeltmesi değilse, fazladan ödeme yapmanız gerekebileceğini unutmayın. Tipik olarak, internet pazarlama şirketleri başlangıçta onaylamak için çeşitli tasarımlar verecek ve daha sonra size yolun her adımını dahil edecektir. Projenin onaylanan her bölümü bitmiş sayılır. Geri dönmek ve değişiklik yapmak – basit görünse bile – maliyetli olabilir.

19. Proje Tamamlandığında Web Sitesi İçin Size Aktarılan Telif Hakkı mı? Web Sitesindeki Görüntüler Nedir? Logo Tasarımı?

Telif hakkı yasası özel bir yasal alandır. Proje için tam olarak ödeme yaptıktan sonra tasarlanan ve geliştirilen tüm eserlerin telif hakkına sahip olmalısınız.

20. Web Sitesi Geliştirme Şirketi Kaynak Kodunuzu Yorumlayacak mı?

Yorum kodu iyi web sitesi geliştirmenin bir parçasıdır. Kod iyi yorumlanırsa, düşünülmez bir şey olursa ve bir başka web sitesi sağlayıcısını proje ya da onun bakımı yoluyla kısmen yollamak zorunda kalıyorsanız çok zaman harcamak zorunda kalmazsınız.

Bu soruların cevaplarını bulabilirsin. zaman alıcı ve oldukça ilgili, ancak görüşme sürecinin önemli bir parçasıdır. Birkaç şirket ile görüştükten ve sorularınız ve endişeleriniz dile getirildikten sonra, bilgili ve çalışılması kolay bir yetenekli internet pazarlama ve web geliştirme şirketi seçebilmeniz gerekir. Seçtiğiniz firma, genel kurumsal markanızı temsil eden ve geliştiren bir web tasarımı ve web sitesi üretme yeteneğine de sahip olmalıdır.

Tabii ki, önerileri izlememeyi ve en az pahalı firmayı işe almayı tercih edebilirsiniz. ya da grafik tasarım ve internet pazarlama yapan bir arkadaşın arkadaşı. Ama sonra gerçek bir karmaşaya dönüşebilirsin. İnternet işiniz ne kadar iyi göründüğüne bağlıdır. Bir arkadaşına senin için yeni bir diş seti takmasını istemezdin, değil mi?