एसईओ

Bir Sonraki Projede Kullanabileceğiniz SEO İpuçları ve Püf Noktaları

Düzenli olarak karşı karşıya kalacağınız bir cümle, çevrimiçi pazarlama hakkında öğrenirken "SEO" dır.

Arama Motoru Optimizasyonu veya SEO, İnternet işletmelerinin ve web sitelerinin kendi kullanıcıları için kullandıkları bir şeydir. Web sayfalarını Google'da olabildiğince yüksek sıralamaya çıkarmak için pazarlama çabaları. SEO'yu kendi internet pazarlama projelerinizle uygulayabileceğiniz ve hangi yöntemlerin sizin için en iyi şekilde işe yarayacağını anlamanız için birçok yol vardır, bazen de zor ve bunaltıcı görünebilir. Peki, SEO yönteminin sizin için en iyi ne işe yaradığını nasıl anlayabilirsiniz?

Sonraki birkaç ipucu, SEO stratejilerinizi geliştirmenin ve bunları sizin için çalışmanın en iyi yoludur.

Arama Motoru Optimizasyonu, sizi sadece belirli bir şekilde alacaktır. yolun bir parçası. Ne kadar iyi bir performans sergiliyor olursanız olun, sağladığınız yazının kaliteden emin olmanız gerekecek. Okuyucu için özel bir şeyler yazmayı düşünüyorsanız en iyisi! Okuduğunuzu anlama ve okumanın tadını çıkarabilmeniz için izleyicilere pratik ve faydalı bilgiler sunmanın öneminin ikinci olduğunu kanıtlayan SEO şarttır. Sadece arama motoru örümcekleri için yazıyorsanız, materyaliniz okunamayabilir. Birisi sitenize gelir ve yazdıklarınızı bile okuyamazsa, sadece geri düğmesini tıklarlar! Yapmaya çalıştığınız şey bu değil, değil mi?

Sayfayı anahtar kelimelerle birleştiren "siyah şapka" SEO tekniklerine av vermeyin, ancak onları arka planla aynı renge dönüştürün. sitede görülemeyen ya da görüntülerin arkasında görüntülenemiyorlar. Bu en iyi açıklayıcı değildir ve büyük arama motoru sağlayıcıları tarafından nazikçe görülmeyecektir. Ne yaparsanız yapın, kimsenin bir şeyin meşru olduğu sözünü almayın – bu özel yöntemlerle aldatılıp vurulmadığını veya gerçekten işe yarayıp yaramadığını bildiğinizden emin olun. Bunun yerine, iyi uygulamalarda nefes alın. Kendinizi aşağıya çekmeye izin verin.

Size yardımcı olacak büyük bir ipucu: Sitenize bir bağlantı yerleştirdiğinizde, iç veya dış bağlantılar, seçtiğiniz anahtar kelimeyi veya anahtar kelime öbeğini dahil etmenizi sağlar. senin siten. Sadece "Buraya Tıklayın!" Dan daha iyi görünmeyecek Okuyucularınız için linkler, arama motorlarının hangi sitelerin hangi linkleri işaret ettiğini bilmelerini sağlayacaktır. Daha fazla bilgi almak için bunlara tıklamanız için ödüller, okuma kitlenize yardımcı olacak bağlantılar sunar. Daha az sayıda kişi "Tıklayın!" Linkler, çünkü bu biraz zorlayıcıdır.

Arama motoru optimizasyonu için çok sayıda farklı hileler bulunduğundan, bunları akılda tutamazsınız. Bilmeniz gereken tek şey SEO kullanmak için temel kurallar ve ipuçları ve harika olacak.

Diğer tüm internet pazarlama teknikleri gibi, SEO sürekli değişiyor. Ana kavramların yanı sıra, bugün çok tercih edilen bir şeyin yarın yasadışı olabileceğini unutmayın! Bu yüzden değişikliklerle güncel tutun ve bir kerede çok fazla uğraşmaya kalkmayın. Çok geçmeden SEO bile bunu gerçekleştirmeden kullanacaksınız! Ele geçirdiğiniz her İnternet pazarlama konseptinde, otomatik olarak kullanacaksınız.