एसईओ

Cep telefonu ilk endekslemesini seçemez veya kullanamazsınız

Google’ın, yayıncıların mobil ilk endekslemenin içeri alınmasını engellemesine izin verme planları bulunmadığını belirtti. “Sonuç olarak, web yöneticilerinin Google’a mobil ilk dizine dahil edilmek istediklerini veya en azından dahil edilmeyi düşündüklerini söylemelerine izin verme planları var mı? Yanıt vermeyen bazı siteler, mobil sitelerinin masaüstü sitelere göre daha SEO dostu olduğuna inanıyor olabilir, ”diyor kullanıcı @ DanielM35110466, Twitter üzerinden sordu.

Cevap. “Tüm siteleri mobil ilk endekslemeye geçirmeyi daha uzun vadeli hedefle, bu tür bir endekslemeye dahil olmayı veya kapsam dışı bırakmayı planlamıyoruz” dedi Mueller.

mobil-ilk indeksleme aslen Kasım 2016'da açıklandı, tüm sitelere girmedi. Mueller buna dokunarak “Şu anda sitelerin ne zaman hazır olduğunu görmek için algoritmik olarak test ediyoruz ve durumlarını bir kez değiştirdik. Bir sitenin ne zaman hazır olduğunu belirlemek için, yapılandırılmış veriler ve görüntüler de dahil olmak üzere tüm içeriği hala bulabildiğimizden emin olmak için mobil ve masaüstü sürümlerini karşılaştırırız. ”

“ Mobil-ilk dizin oluşturma Mobil dostu ”dedi. “Mobil sürümü hiç olmayan siteler bile mobil Googlebot ile güzel bir şekilde dizine eklenebilir. Amacımız, arama sonuçlarımızdaki tüm web siteleri için mobil ilk endekslemeyi kullanmaktır. ”

Neden umursayalım. Mobil-ilk endekslemenin içine girmemeyi veya seçilmemeyi, sitelerimizin taranma ve dizine eklenme koşullarını belirlemediğimiz anlamına gelir; bu da, sırayla neyi seçemediğimizi gösteren gerçeği yansıtır. ziyaretçilerimizin sitelerimize erişmek için kullandığı cihazlar.

Google’ın hedefi, mobil platformda ilk mobil endekslemeyi kullanmak olduğundan, yayıncıların mobil sitelerinin akıcı bir kullanıcı deneyimi sağlamasını ve mobil ziyaretçilerin masaüstü kullanıcılarının erişebileceği her şeye erişmesine izin vermesini sağlamalıdır. . Bu sadece önemli değil, çünkü Google öncelik veriyor – çoğu kullanıcı artık akıllı telefonlar üzerinden göz atıyor ve mobil kullanım için optimize edilmiş bir siteye sahip olmak, çoğunluğa hitap edebileceğiniz anlamına geliyor.

Mobil-ilk dizin oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinin. Mobil ilk indekslemeye geçişi mümkün olduğunca pürüzsüz hale getirmenize yardımcı olabilecek bazı kaynaklar.


लेखक के बारे में

George Nguyen, Third Door Media'da Yardımcı Editördür. Geçmişi içerik pazarlaması, gazetecilik ve hikaye anlatıcılığıdır.