डिजिटल विपणन

Çevrimiçi Reklamcılığı Seçerek Yeşil Olun

Birkaç yıl sonra dergilerin, broşürlerin ve katalogların sadece fiziksel formda geldiği bir zaman vardı. Ancak bugün, kağıtsız ortamların zorlanması nedeniyle, dijital dergiler ve kataloglar popülerlik kazanıyor. Yeşil devrim, tüm dünyayı ele geçiren ve en çok tehlike altındaki kaynaklardan biri olan ağaçların kesilmesi ve kağıtların harcanması yerine, çevrimiçi olarak işletilebilen, teknolojik açıdan gelişmiş E-uygulamalarına yol gösteren bir kelimedir.

Birçok şirket, ürün grubuna bir dijital baskı içeriyordu ve bazıları da tamamen dijitalleşti, hatta tüm şirketler baskı için bu yeni alternatifi düşünüyor. Çok sayıda müşterisi olan büyük bir şirketin binlerce yeni katalog ve broşür basması ve yeni müşterilere sahip olma umuduyla ve mevcut müşterilerini daha fazla iş yapmak için geri gelmesiyle birlikte birçok farklı kamuya açık bir şekilde dağıtılmış olmaları muhtemeldir. Bu kadar çok kopya basmanın maliyeti bunaltıcı olabilir ve bunların dolaşımı, çevrimiçi dolaşım katalogları aracılığıyla elde edilebilecek olanla kıyaslandığında sınırlıdır. Modern teknoloji işletmeleri sayesinde artık kağıda basılan katalogların sınırlamaları ve harcamaları ile kısıtlanmış hissetmeniz gerekmiyor.

Dijital kataloglar, özellikle dünya genelinde yaşayan insanların çoğunluğunun en az bir internet bağlantısına sahip olduğu günümüzde kağıda baskı yapmanın giderek daha hevesli ve kabul görmüş bir alternatifi haline geldi. Bu sayede, şirket kataloglarınızı yaratıcı çevrimiçi katalog yazılımı yardımıyla kendiniz tasarlamanıza, kişiselleştirmenize ve özelleştirmenize izin veren en uygun maliyetli bir yöntemdir. Ayrıca, kataloğunuzun dünya çapında hiç görmeyecek veya bulunamayan potansiyel müşteriler tarafından görülebileceği gerçeğinden de yararlanabilirsiniz. Dijital katalog, elektronik formda renkli basılı bir sayfadan daha fazla olabilir. Dijital katalogların her bir elektronik sayfası, ses ve video uygulamalarını entegre edebilir veya görüntüleyenlerin katılımı için çevrimiçi formları ekleyerek işleri daha etkileşimli hale getirebilir.

Kâğıt ürünlerini daha çevre dostu çevrimiçi reklamcılıkla değiştiren bir şirket, daha ilgi çekici bir şekilde kapsayıcı detaylar sağlayarak geri kalanı üzerinde bir işaret olmakla kalmayıp, aynı zamanda çevresel konular için daha fazla endişe duyan daha iyi vatandaşlar olduğu kanıtlanmıştır.