एसईओ

Çoğu Arama Motoru Optimizasyonu "Uzmanları" Söylemez

Web siteleri, ziyaretçileri ve web siteleri arasındaki önemli bağlantı hakkında binlerce müşteri olmasa bile yüzlerce kişi ile konuştum & # 39; trafik ve artan karlılık. Bu tartışmalar sırasında, daha önce kiralanan arama motoru optimizasyonu uzmanları ile geçmiş deneyimler hakkında birçok içeriden hikayeye şahit oldum ve sadece son düzine + yıl boyunca aldığım geri bildirimleri belgelemeyi diliyorum. Bu özel konuşmaların çok şaşırtıcı olabileceğine dair hiç bir fikrim yoktu, bu yüzden hiç böyle düşünmediğim açıklayıcı ve korkutucu. Tabii ki ürkütücü ve omurga-ürpertici bir Cadılar Bayramı hikayesi olurdu … ama kurgu olmasaydı, gerçek hayattaki bir Korkuya tanıklık etme çizgisine sınırlardı ve “Cadılar Bayramı titremelerini” almadım. Sorumluluk sigortası için bağlayıcı Bu hikayeyi başka bir güne saklayacağım …

Bunun yerine, bugün size arama motoru optimizasyonu hakkında bir veya iki şey öğretmeyi ve özellikle arama motoru optimizasyonu uzmanlarının sizi istemediklerini bilmek. Size güç verecek ve böylece başarılı olmak için kendinize yardımcı olabilirsiniz. Öğrenmek ve yürütmek için vaktiniz varsa, hedeflenen trafiğinizin ve sonuç olarak gelirinizin artmasına yardımcı olmak için bu adımları atabilirsiniz. Yıllarca deneyime sahip bir arama motoru optimizasyonu uzmanı kadar hızlı veya etkili bir şekilde yapamayabilirsiniz, ancak en azından gelirinizi artırmaya başlayabilirsiniz, böylece arama motoru optimizasyonunun değerini fark etmeye başlayabilirsiniz. bir uzmana yatırım yapmak istediğinizde ve aynı zamanda ne teslim edeceklerini daha iyi anlayacağınız zaman karar verir.

Neden bunu yapıyorum? Neden SEO uzmanlarının size söylemeyeceğini açıklıyorsunuz? Çünkü yapabilirim! Çünkü yeteneklerime% 100 güveniyorum ve bildiğim kadarıyla, sahip olduğum beceri ve tecrübeyi kazanmak için yılların geçtiğini biliyorum ve sizlere özetleyeceğim adımları yerine getirme konusunda mükemmel bir yeteneğe sahip olursunuz. Her zaman mümkün olandan daha fazla zaman harcamak ve önemli ölçüde daha fazla para kaybetmek. Şimdi hepsini duyabiliyorum "Ama harcama yapmamam nasıl para kaybedebilirim?" Cevap basittir, para kaybediyorsunuz çünkü rakipleriniz büyümeye devam ediyor ve SEO aramalarınızı daha yüksek arama motoru sıralaması elde etmek için denerken ve ödüllendirirken ödülleri kazanmaya devam ediyor.

Öyleyse … şimdi ayrıntılara inelim. Makalemin teknik talimatları kapsamamayacağına lütfen dikkat edin, eğer bunlara aşina değilseniz, bir profesyonel ya da iki günlük bir iş olabilir, çünkü bir işin bir hafta ya da iki haftada bir işe yarayacak olması muhtemeldir. yanlış yapıldığında iyiden daha çok zarar verebilirdi.

Arama motoru optimizasyonu nedir?

Arama motoru optimizasyonu (yaygın olarak SEO olarak anılır), web sitenizin düzeninin, içeriğinin ve bağlantılarının iyileştirilmesi için optimizasyonudur. arama motorlarında sıralama. Her biri belirli bir amaca hizmet eder:

Yerleşim

Çoğu şirket birden fazla ürün veya hizmet sunar ve birçok farklı müşteri türünü hedefler. SEO'dan en iyi ödülleri almak için, her ürün veya hizmeti belirli bir şekilde pazarlamak kritik önem taşır. Aynı zamanda, hedef demografilerinizin her birinden satın alma motivasyonlarını dikkate almak da önemlidir.

İçerik

Web sitenizin en uygun düzenini dikkatlice inceledikten ve belirledikten sonra, her bir sayfanın, demografinin büyük olasılıkla bu duruma göre en alakalı anahtar kelimeleri hedeflediğinden emin olmak önemlidir. Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi ararken kullanmanız.

Bağlantılar

Bağlantılar, kaç web sitesinin size bağlantı verdiğini belirtir. Bu bağlantılar tek yönlü bağlantılar (karşılıklı değil) olmalı ve orta ile yüksek kalitede (ya da en azından bağlantı grubu veya spam barınağı olarak bilinen bir web sitesinde olmamalıdır) olmalıdır. Ağ dünyasını düşünün, sizin bildiğiniz ve aynı web siteleri için de geçerlidir. Yüksek trafikli, saygın bir şirket web sitenize bağlantı veriyorsa, bir ağ etkinliğindeyken olduğu gibi arama motorlarına "değerini" arttırır ve bir koleje toplumda otorite ve saygıya sahip biri tarafından tanıtılır. .

Nereden başlayacağım?

Ben size herşeyi bir makalede öğretemedim, işte size düşünmek, iştahınızı kesmek ve belirlemeye yardımcı olmak için hızlı bir egzersiz yapın. Motorlardan geçmek ve kendi arama motoru sıralamanızı arttırmak istiyorsanız ya da bunu yapmak için başka birini işe almak istiyorsanız. Yapılacak 4 adım var. Bu örnek için, yerel bir çiftliği kullanacağım:

Adım 1: Destekleyici bilgileri tanımlayın

– Ürünlerim / hizmetlerim nelerdir?

Günler

§ Atlama yastıkları

§ Kabak yaması hayride

§ Çocukların keşifleri için ahır

§ Sedir labirentleri

§ … vs.

o Gece [19659002] § Haunted hayride

§ Terör Barnası

§ Stalkers

§ Ghoulların Toplanması

§ … vs.

hedef demografilerim ve ana motivasyonları nelerdir?

Gençler / genç yetişkinler

§ Heyecan, korku, tarihler

o Çocuklar / ebeveynler *

§ Eğlence, grup etkinlikleri, gösteriler, beraberlik

o Düğünler

§ Eşsiz ve unutulmaz bir deneyim , unutulmaz fotoğraflar, ülke ortamındaki romantizm

o Kurumsal

§ Takım oluşturma, takdiri gösterme, pazarlama

* Çocukları kaydolmak için, onların ilgisini çekmelisiniz, ama aynı zamanda ikna etmelisiniz Ebeveynler bunun iyi bir fikir olduğunu. Çocuklara yönelik pazarlama her zaman iki boyutlu bir sorundur; Hem çocuk hem de ebeveyn dikkate alınmalıdır.

Adım 2: Plan düzeni

– Ürünlerin / hizmetlerin hedef demografilerine ilişkisini belirle

– Web sitenizi öncelikle ürün / hizmet veya hedef demografiye göre düzenleyip düzenleyeceğinizi belirleyin.

3. Adım: İçeriği planlayın

– En çok aranan anahtar kelimeleri araştırın (Google Analytics'i kullanmayı deneyin, biraz öğrenim alacaksınız ancak buna değer)

– Başlayın içeriğinizi optimize etme (hem görünür hem de gizli)

o İçeriği gözden geçirin ve hedeflenen kelimelere göre hedef (ler) e göre revize edin ( Lütfen dikkat: bu zor olabilir çünkü saklamak isteyeceksiniz kopyanızın temyizi, ama aynı zamanda arama motoru optimize edilmiş metnin ödüllerini almak isteyeceksiniz. Zaman ayırın ve dikkatli bir şekilde ilerleyin, bu acele etme, kopyanızın pazarlama değeri için felaket olabilir) .

o "Gizli" içeriğin en uygun arama anahtar kelimelerine göre optimize edildiğinden emin olun (ör. Sayfa başlıkları, resim "alts", bağlantı "başlıkları", vb.)

o Meta etiketlerinizin olduğundan emin olun kullanıcılar için optimize edilmiştir (META etiketlerinizde kullanılan kelime genellikle arama sonuçlarında açıklama olarak kullanılır, daha çekici metinler kolayca üç kat veya dört kat daha fazla hedeflenen trafik!)

o Ayrılmak isteyip istemediğinizi belirleyin. içeriğinize ürün / hizmet veya hedef kitleye göre. Çapraz satış fırsatlarını özetleyin ve bunların birbirine bağlı olduklarından emin olun

4. Adım: Bağlantıları planlayın

– Arama sonucu sıralamanızın en önemli yönlerinden biri, kim (ve nasıl) temel alınarak hesaplanır arama motorlarındaki sıralamanızı belirlemek için web siteleri sizinkilere bağlanır. Tek yönlü (karşılıklı olmayan bağlantılar) önemlidir ve bağlantılarınızda kullanılan anahtar kelimelerin dikkatlice seçilmelerini sağlamak için dikkatlice seçilmesi uzun bir yol kat edebilir. Öte yandan, olumsuz itibar taşıyan web sitelerine bağlı olmak sizi cezalandırabilir ve hatta sizi arama sonuçlarından kara listeye alabilir. Gerçekten doğrulayabileceğiniz referanslar sağlayamayan SEO "uzmanları" işe almayın; Arama motorları tarafından onaylanmayan teknikler kullanırlarsa, iyi olmaktan daha fazla zarar verebilirler! Buradaki tavsiyem, zamanınızı almak, bazı kaliteli makaleleri (sitenize bir bağlantı veya iki tane dahil) yazmak ve ilgili makale web sitelerine göndermek; Sektörünüzle alakalı forumlarda bireylere iletişim kurma ve değer verme, forum imzanızın her zaman web sitenize geri dönmesini ve şirketinizi coğrafi ve / veya sektörle ilgili sektör listeleme sitelerine eklemesini sağlar. Haftada sadece 5-6 bağlantı eklerseniz, bu alıştırmayı tek başına göreceksiniz. Bu da, sıralamada metodolojik olarak artan sıralamanıza neden olur ve momentumunuz sizi alırken durdurulamazsınız!

Yani, arama motoru optimizasyonunun "uzmanların" çoğunun benim bilmemi istemediği büyük sır nedir?

Yukarıdakilerin hepsi. Arama motorlarında daha yüksek sıralamalar için bir web sitesini optimize ederken ne kadar karmaşık ve ne kadar iş yapılacağını öğrendikten sonra, bunu bir hizmet olarak otomatikleştirmenin kolay bir yolu olmadığını anlayacaksınız. Çoğu SEO "uzmanı", sitenizde zaten bulunan içeriğe dayalı olarak birkaç anahtar kelimeyi hedefler. Sitenizin düzeni optimize edilmez ve yukarıdaki 4. adımda belirtilen hizmetlerden herhangi birini sunarsa # 39; aynı web sitelerine, dizinlere ve forumlara her müşteriye bir hizmet sundukları her seferde gönderilecek. Trafiğinizi uygun bir şekilde hedeflemedikleri için, trafiğinizi artırabilecek, ancak kârınızı artırmayacak bir arama motoru optimizasyonu hizmeti sunma pahasına, maliyetlerinizi düşürürken kârlarını optimize etmek için otomatikleştirdiler.

Söylediğiniz şeyin kullanımı nedir? Peki, bunu bana zaten söyleyen yüzlerce veya muhtemelen binlerce müşteriden farklı değilsiniz. Kalıcı sonuçlar sağlayan yüksek kaliteli arama motoru optimizasyonu zaman, sabır ve devam eden özveri gerektirir, ancak müşterileriniz sizi bulamıyorsa ya da rakiplerinizi ilk önce buluyorsa – işinizin gerçek maliyeti nedir? Bunu sadece siz cevaplayabilirsiniz, sadece şirketinizin geleceğini değiştirebilir, proaktif olabilir ve arama motoru sıralamanız hakkında bugün bir şeyler yapabilirsiniz. Her gün biraz zaman ayırın, inan bana, bu hisse senetleri, gayrimenkul ya da dünyadaki herhangi bir başka varlığa yatırım yapmaktan daha hızlı birleşik ve daha tutarlı olan ödüller içinde ödeyeceksiniz.

Sonuç

Bu makaleyi bilgilendirici ve yararlı bulmanızı umuyorum. Ben sadece buzdağının ucuna dokunduğum halde, amacım size bir sonraki adımları seçebilmeniz için size genel bir anlayış kazandırmaktır. Kendi arama motoru optimizasyonunuzu denemeyi tercih ederseniz, Amazon'u (veya en sevdiğiniz çevrimiçi kitapçıyı) kontrol etmenizi ve son 6 ay içinde yüksek puan almış ve yayınlanmış bir kitap almanızı öneririm. öğretilen teknikler hala geçerli. En önemlisi, amacım, arama motorunuzun konumlandırılmasına zarar vermek için çabalarınızda bir hata yaparak hiçbir şey yapmadığınızdan emin olmaktır. Burada çok önemli dersler var ama en önemlisi zamanınızı almak ve doğru yapmak.