एसईओ

Diğer ekipler istemeden SEO'nuzu (ve gelirinizi) öldürüyor mu?

Yöneticiler SEO’yu markaları için bir öncelik haline getirdiğinde, bütçede yer açıyorlar, kurumlarla konuşmaya başlıyorlar ve hatta kurum içi personel istihdam etmeye başlıyorlar, ancak çoğu zaman sonuçların beklentileri yetersiz kalıyor. Bunun nedeni, SEO’nun yanlış anlaşılmasıdır – tüm kuruluş tarafından – sadece bir ekibin sorumlu olduğu bir görev olarak.

“SEO başladığında, yönetim büyük rah-rah konuşmasını verecek, sonra da çekip gidecektir. SEO ekibi – ve SEO ekibi işe başlıyor, ancak daha sonra geri çekiliyorlar. ”Kurumsal bir SEO eğitim şirketi olan SEO In-house şirketinin sahibi olan Jessica Bowman, Arama Motoru Arazi’yi anlattı. Bu, SEO eğitimi sırasında, doğru kişilerin odada bulunmayabileceği anlamına gelir. Beyin fırtınası oturumları gerçekleştiğinde, SEO davet edilmeyebilir. Site değişiklikleri test edildiğinde, SEO sadece bir düşünce (veya teminat hasarı) 'dır.

Büyük kuruluşlar çok fazla hareketli parçaya sahiptir ve onları SEO stratejinizle senkronize etmek karar vericilerin yanı sıra karar vermeyebilir öngörülüyordu. Bununla birlikte, SEO’yu şirket çapında bir çaba olarak çerçeveleyerek, markalar, arama performansını iyileştirme ve kaçırılmış fırsatları önleme konusunda ekiplerinin daha fazlasını elde etmelerini sağlayabilir. Bowman, 17 Eylül'de Boston'daki MarTech East'te SEO başarısı için bir çerçeveyi paylaşmanın yanı sıra, 17 Eylül'de konferansın ilerleyişinde bir seminer yürütecek. 16 Eylül'de konferansın öncesinde SEO yönetim operasyonları için bir atölye çalışması düzenleyecek.

 jessica_bowman_featured ] jessica_bowman_featured
SEO Şirket İçi'nin sahibi olan Jessica Bowman

Yahoo, Microsoft, Salesforce ve eBay gibi şirketlere danışmanlık yapan Bowman, liderlerin tüm organizasyonlarını SEO çabalarını desteklemelerini sağlayacak birkaç yolla paylaştı.

Yönetim SEO için farkındalığı ve anlayışı nasıl artırabilir ve kendi örgütlerimizdeki ataleti nasıl azaltabilir?

Kararlarının SEO’ya nasıl yardım ettiklerini veya zarar verdiklerini de gösterdiğini düşünüyorum. Herkes, farkına varsın ya da olmasın, SEO yapıyor – web sitesine dokunan herkes. Sana bir iyilik yaptıklarını düşünüyorlar, ama tüm kolları kontrol ediyorlar. Dolayısıyla, SEO ekibi SEO kar ve zararından, gelir numaralarından, trafik numaralarından, bu tür şeylerden sorumlu olabilir, ancak aslında bunların hiçbirini kontrol etmiyorlar – diğer tüm takımlar bunu yapıyor, çünkü içeriği kontrol ediyorlar, onlar Kodu kontrol et. Sadece farkında değiller. Ve böylece, her gün 'in, SEO için herhangi bir perspektifi veya objektifi olmadan milyon dolarlık kararlar verdiğini düşünüyor.

Örneğin, bir müşterim var; Uluslararası bölgelerinden birinde, CSS dosyalarını farklı bir dizine taşıdılar. İnsan bakış açısına göre, tarayıcıda test, sorun yok – onlar bir SEO lens olmadan yaptı. Bu arada, en yoğun sezonda oldu ve hiç kimse bir sorun olmadığını fark etti çünkü web sitesine baktıklarında gayet iyi çalışıyordu. Ancak, herhangi bir SEO bilgisine sahip olmadıkları için nerede yanlış gidebileceğini düşünmediler. Ve, olanlar, dosyaları içine taşıdıkları belirli bir klasör robots.txt aracılığıyla dışlandı, bu nedenle arama motorları bu dosyalara erişemediler.

Diğer departmanlar ya da ekipler SEO’nun birlikte çalışması gerekenler fırsatların gözden kaçmamasını ve hataların yapılmamasını sağlamak mı?

Ürün yönetimi bir numaradır. Çoğu şirketteki ürün yöneticileri çok güçlü ve etkilidir – kapsam dahilinde ve kapsam dışında olanı belirler. Harika bir ürün yöneticisine sahibim, SEO hakkında bir kez öğrendiklerinde bunu yapmak istiyorlar. Ve sonra, “Bana bunun yatırım getirisinin ne olduğunu söylemeniz gerekir, çünkü bana 2,5 milyon dolarlık bir asansör ya da SEO için en iyi uygulamanızı sağlayacak bir şeye bakıyorum. herhangi bir şekilde nicelemek. Bu 2,5 milyon dolarlık değişime karşı değişikliğinizi nasıl haklı çıkarabilirim? Ve sadece X saatim var. ”

Yöneticiler SEO değerini diğer takım üyelerine nasıl aktarabilirler?

Peki, gördüğüm sorun çoğu SEO yöneticisinin değeri ölçmemesi. SEO değişiklikleri işinin diğer değişiklikleri de ölçtüğü şekilde değişmektedir. Yani, bir çeşit çan ve ıslık gibiler: olması güzel, ama nasıl haklı gösterebilirsin? Yalnızca 20 saatlik geliştirici sürem varsa, bu değişiklikten 2,5 milyon dolar alacağımı bildiğimde bunu SEO’ya vermeyi nasıl haklı çıkarabilirim? Veya, biliyorsunuz, bu değişiklik için 150.000 ABD Doları

Yöneticiler, SEO önceliklerini kuruluşlarının her üyesi için önceliklere nasıl dönüştürebilir?

Yöneticilerin yöneticileri yönetmeleri gerekir. Ve ben de öyle görmüyorum. Gördüğüm, SEO ekibi ve belki de SEO ekibi yöneticisi, SEO için gereken şeyleri yapmalarını sağlamak için diğer bölümlerdeki insanları yönetmeye çalışıyor. Ancak, bu düzeyde bile, meslektaşları bazen kuruluş içindeki farklı bir daldaki meslektaşlarını yönetmeye çalışıyor. Ve, "Bu olacak olan ve seni sorumlu tutacağım" demek için oldukça yüksek birisinin olmasını gerektiriyor.

Her takımın yetişmesi gerekiyor, her rolün sertifikalı olması gerekiyor. Her projenin SEO hesabına sahip olması gerekir. Test yaptığımızda, SEO regresyon testi yapıyoruz. Yöneticilerin sorumluluğu üstlenmelerine yardım etmeye başlaması gereken bazı şeyler var ve bunların hiçbiri gerçekten gerek duymadıklarını bilmiyorlar. Kısmen, çünkü SEO ekipleri sormayı bilmiyorlar. Açıkçası, yapsalar bile, yöneticilerin işi devredeceğini düşünüyorum. Fakat sorun şu ki, bu diğer takımlarla daha az etkili olan birine delege ediyorlar.

Kullanıcılara etkisi olmayan görünüşe göre küçük, küçük bir hatanın aslında ne kadar büyük bir gelir düşüşü yaratabildiğini gösterme – işte bu

SEO ekibi üyelerinden SEO ile gelmelerini istemeden önce, diğer departmanlarla güven kazanma konusunda önemsiz olabilecek bir şey var mı?

Çok fazla SEO ekibi yok stratejiyi iletmek. Bu yüzden girdiğimde ve şirketlerin operasyonlarını denetlediğimde, çok duyduğum geri bildirimlerden biri “Ne yaptıklarını bildiklerini sanmıyorum [the SEO team]. Bir stratejileri olduğunu sanmıyorum. ”Görebilecekleri stratejik bir yön yok ve kısmen, çünkü SEO ekibi bunu iletmedi.

Ayrıca rakamları da gösterdiğimi düşünüyorum. Şu an neredesin? Masada fırsat nedir? Ayrıca, diğer ekiplerin SEO için harika olan kararları nerede aldıklarını gösterin; SEO yaptıkları için bilmiyorlardı. Ve sonra, SEO'da çok iyi olmadıkları yerler nerelerde – aslında problem yarattılar. Bazen şirketlere gidiyorum ve kartopu etkisi olan sorunları tespit edebiliyoruz. Bir kararı yanlış yaptılar ve ardından ikinci kararı yanlış, üçüncü kararı ve dördüncü kararı verdiler; toplu olarak, sorun katlanarak bu sorunlardan sadece bir veya ikisini yapmaktan daha büyüktür.

SEO’yu gördüğünüz bir şirketin kültürüne en iyi şekilde eklemesini açıklayabilir misiniz?

İyi olarak tanımlayacağım çok az kişi var ve bunlar ne zaman ne olacağını bilenler. SEO ekibi çekin. Ben buna sinerji diyorum ve bazı takımlarla sinerjiniz olabilir, diğerleriyle değil – anahtar her takımla birlikte almaktır.

Sinerji, birlikte iyi çalıştığınız zamandır – sizi [the SEO team] 'nin ne zaman içine çekeceğini biliyorlar. Projeler başlamadan önce fikirlerden bahsediyorsunuz. Geliştirme, kodlamaya başlamadan önce önerilen kodlama çözümü hakkında konuşacak. Kullanıcı deneyimi tasarımcılar tasarımların geçilmesinden önce SEO ekibi ile birlikte çalışacak ve bu tasarımların yalnızca kullanılabilirlik onaylı olmadığını, aynı zamanda SEO onaylı olduklarını da belirleyeceklerdir.

SEO, SEO’nun bir parçası olmak isteyen kuruluş liderleri Bowman’ın 17 Eylül’deki MarTech East’teki oturumu sırasında ya da 16 Eylül’deki Pazar Liderleri için SEO İşlemlerini En İyileştirme konulu çalıştayına katılarak, şirketlerinin dokusunu daha fazla öğrenebilirler. MarTech East gündemini inceleyin ve bugün


लेखक के बारे में

George Nguyen, Üçüncü Kapı Medyası'nda Yardımcı Editördür. Geçmişi içerik pazarlaması, gazetecilik ve hikaye anlatıcılığıdır.