डिजिटल विपणन

Dijital Alanda Etkili Pazarlama Pazarlaması

Etkisi ince ama güçlüdür ve TemitOpe İbrahim tarafından yapılan bu alıntı bize bunun potansiyelini anlamamızı sağlar: "Etken, konuştuğunuz kişi değil, ama kelimeleriniz odayı doldurduğunda, siz yokken ve varlığınız olduğunda heryerde hissettim. Eh, iş sadece stratejiler üzerinde çalışmaz, aslında, pazarlama ve reklamcılık bilimi üzerinde de çalışır. Günümüzde pazarlamanın yüzü, dünyayı fırsatlara daha açık hale getirdi, ancak işin devam ettiği en son konsept, arkaik pazarlama yöntemleri, izleyicinin cazibe ve kâr maksimizasyonu açısından daha önce teslim etmek için kullandıkları şeyleri sunmadığı için etkileyici pazarlamadır. . Ayrıca, insanların kendilerine yardım eden gurular, uzmanlar ve gerçek geribildirimler sağlayan alıcılara daha fazla inanç duydukları bir çağda yaşıyoruz. Bu yüzden insanlar artık işin dinamizmine bağlı olarak mikro veya makro mu?

Çeşitli araştırmalar, birçok işletme evinin, ister başlangıçlar ister çokuluslu şirketler olsun, bütçelerini pazarlama için artırdılar ve ağırlıklı olarak 'etkileyici pazarlamanın' gücüne odaklanıyorlar. Yıllardan beri çeşitli markaları destekleyerek kitle kitlesini etkileyen kriketçiler ve aktörler gördük. Bu, etkileyici pazarlamacılığının mükemmel bir örneğidir, çünkü bir seyirci olarak, ülkenin yüzü olan ve gördüğümüz bir kişi tarafından bize tavsiye edilen bir ürünü satın alma eğilimindeyiz, aksi halde, bildiğimiz kadarıyla, sinerji arasında bir fark yoktur. Bir kriketçi ve bir diş macunu markası.

Neden İşletmenizin Etkileyicilere İhtiyacı Var?

Ağızdan çıkma kelimesinin bir parçası olduğu zaman herhangi bir iş işe yarar. Günlük yaşamlarımızda da, öneriler çok şey oynamaktadır. Sadece bilmediğiniz bazı rasgele insanlar tarafından belirtilen yorumları okuyarak kendinizi bir ürün veya hizmet satın aldığınızı düşünün. Çoğunlukla, ürün ve hizmetler gerçekte mükemmel olsa bile, bunun için düşmeyiz. Diğer taraftan, aynı bilgi parçası güvenilir bir kaynaktan geldiğinde, beynimiz otomatik olarak ona inanmaya eğilimlidir ve etki güçlü ise olumlu bir geri bildirim verir.

Dolayısıyla, bir etkileyici hedef kitle arasındaki bağlantı dişidir. Hedef kitle ve belirli bir marka.

Etkileyiciler, harika trafik oluşturucularıdır. Etkileyenler, markanızı markanızla aydınlatmayı sağlıyorsa, o zaman bu trafiğin doğrudan web sitenize gelmesi için iyi bir gelir elde etmek amacıyla bir açılış sayfasına sahip olmanız gerekir.

Ancak, şimdi akıllı müşteriler विज्ञापन ya da reklam panoları aracılığıyla yapılan arkaik pazarlama için düşmüyorlar, aslında, insanlar şimdi tüm araştırmaları kendileri yapıyorlar ve bildikleri ve bir bağlantıyı paylaştıkları kişilerden dürüst bir geri bildirim duymak istiyorlar ve bu çeşitli girişimlerin ve çokuluslu şirketlerin çeşitli dijital platformlarda etkileyici pazarlama yapabilmesinin başlıca nedeni.

Neden Kitle Matter?

Daha büyük bir sc üzerinde pazarlama yapmak ayırım yapılmazsa ale kendi tuzaklarına sahiptir. Bir şirket olarak, hedeflediğiniz kitlenizin hangi konuları, blogları ve hashtag'ları takip edeceğini ve daha sonra etkileyici pazarlama kartlarını oynayacağını bilmeniz gerekir.

Her markanın, markayı markadan markete farklılık gösteren farklı bir pazarlama stratejisine ihtiyacı vardır. Etkileyici stratejiler ayırt edici değildir, sonuçta sonuç üretken olmayacaktır. Bireyleri ilgilendiren alanı tetiklemek otomatik olarak onların sizi takip etmesine, paylaşmasına ya da ürün veya hizmetlerinizi satın almasına izin verir.

Nasıl Etkileyici Pazarlama Çalışır?

Kitlenizi Belirtin:

Pazarlamayı etkileyen ilk adım, çevrimiçi kitleyi tanımlamaktır. Bu yapıldıktan sonra, karar vermenin arkasındaki bilimi, onları en çok etkileyen şeyleri ve en çok düşündükleri benzersiz satın alma faktörünü anlayın.

Bir Apt Etkenini Düşün:

İzleyicilerin neye ihtiyacı olduğunu ve karar verme gücünün nasıl işlediğini anladıktan sonra, ihtiyaçlarını doğru şekilde çeken bir insan mıknatısı takın. Eğer alıcıların karar verme gücü hedeflenecek bir şey değilse, o zaman etkileyici pazarlamanın amacı yerine getirilmiyor.

Parça Etkileyenler ve Faaliyetleri:

Etkileyicilerinizi izleyerek, seyirciyi çekmek için yaptıkları etkinlikler hakkında çok şey öğreneceksiniz. Her zaman etkileyicilerinizin tavsiyelerini dinleyin. Dikkatle dikkat et; hangi konulara odaklandıklarını, hedef kitle ile neyi ve neyi paylaştıklarını ve hedef kitle izleyicilerinin sorgularına nasıl yanıt verdiklerini öğrenmek?

Sonuç Değerlendirmesi:

Kullandığınız etkileyici pazarlama stratejisinin sonucunu değerlendirmezseniz, o zaman ve büyüdüğünde darboğazlar yaşayabilir. İlişkilerini yakından takip et. Onlarla bir bağ geliştirin ve daha sonra pozitif bir deneyim sağlayarak hedef kitlenizi müşterilerinize dönüştürün.

Etkileyici pazarlama kavramı markanıza hala yabancıysa, o zaman hatırlayın; Asla geç kalmaktan daha iyidir!