डिजिटल विपणन

Dijital Bültenlerle İdeal Müşterilerinizi Nasıl Hedeflersiniz?

İzleyiciniz için Doğru İçeriği Oluşturmanın 5 Yolu

Bu ay dijital haber bültenlerinden son derece etkili bir pazarlama aracı olarak bahsediyoruz. İşletmenizin büyüklüğüne bakılmaksızın, mevcut ve potansiyel müşterilere ulaşmanın ve çabalarınızın sonuçlarını kolayca ölçebilmenin etkili bir yolu.

Bülten göndermeniz gereken bir şey olup olmadığından emin değil misiniz? Okurları Yaratacak Haber Bültenlerini Göndermek İçin 5 Neden Oku

Dijital pazarlama amaçları için bülten göndermeden önce doğru kişilere doğru mesajları hedeflediğinizden emin olmalısınız.

Başlamak için 5 yol var:

1. Şirket bülteninizin hedeflerini tanımlayın.

Sormanız gereken ilk soru: İdeal müşterileriniz kim? Bunu öncelikle ve en önemlisi anlamalısınız. Kendinize şu soruları sorun:

• Müşterilerimin hangi ağrı noktaları var?

• Neyi teklif ettiğimi neden istiyorlar?

• İlgi alanları nelerdir?

Çalışmak için müşteri verileriniz yoksa, kendinizi ayakkabılarına koyarak başlayın. Bülteninizi alan bir müşteri gibi düşünün – neyi görmek istersiniz? Bülteninizi açmanızı ne sağlar?

2. Bir bülten içerik planı hazırlayın.

En uygun e-postaları doğru zamanda göndermeyi sağlamak istiyorsanız, bir içerik takvimiyle çıkmak şarttır.

Belirli bir ürünü kaç kez tanıttığınızı veya konuyla ilgili bir makaleniz olduğunu başka nasıl hatırlayacaksınız?

E-posta bülten içeriğinizi düzenli tutmanın ötesinde, bir tatil takvimi, Şükran Günü veya Ulusal Donut Günü'nde müşterileri hedefliyorsanız, tatilleri hatırlamak için harikadır. Ayrıca aylık veya mevsimsel temalar da oluşturabilirsiniz.

3. Dijital haber bülteni şablonunun dışında düşünün.

Bugünün e-posta pazarlama hizmetleri, şirket bülteninizi oluştururken kullanabileceğiniz yüzlerce şablon seçeneği sunuyor.

Ancak, dijital haber bülteni şablonları okuyucularınızı özelleştirilmiş bir mesaj yerine çerez kesici bir e-posta aldıklarını hissettirebilir.

Markanızı ve mesajlaşmanızı ön plana çıkaracak kişiselleştirilmiş bir e-posta haber bülteni şablonu tasarlamak için profesyonel bir pazarlama şirketi işe almayı düşünün.

4. Takip et, rafine et, tekrarla.

Büyük e-posta pazarlama hizmetlerinin tümü, e-posta kampanya metriklerinizi ölçebilmeniz için bazı izleme türlerine sahiptir.

Bu, müşterilerinizin sevdikleri ve neleri yapmadıkları hakkında değerli bilgiler verdiğinden, hedefleme sürecinin önemli bir parçasıdır.

Örneğin, "Haftalık Haberler" bölümünüzdeki tıklama oranınız belirsiz ise, bu içeriği başka bir şeyle test edebilirsiniz.

Eklediğiniz bir makale çok sayıda kişi tarafından açılmış, paylaşılmış ve beğenilmişse, gelecekteki bir şirket bültenine dahil edilecek ilgili içeriğe bakın.

5. Bülten kitlenizi bölümlere ayırın.

Farklı listelere farklı e-postalar göndermek, müşteri katılımının anahtarıdır. Kitlenizin ilgi alanlarını ve satın alma alışkanlıklarını ne kadar çok daraltabilirsiniz o kadar iyidir.

Ürününüzü yeni satın alan müşterilere, aynı ürünü tanıtan bir e-posta göndermek, zamanınızı veya sırlarını iyi bir şekilde kullanmıyor. Onlara satın aldıkları ürüne bir aksesuar mı gösterilmeli yoksa promosyon koduyla bir teşekkür e-postası nasıl olur?

Profesyonel bir pazarlama şirketi, tekilleştirilmiş listelere benzersiz içerik oluşturma, zamanlama ve gönderme ile ilgilenebilir. Dijital pazarlama için etkili haber bültenleri oluşturma konusunda bugün bize ulaşın.

Dijital haber bültenleri göndermeyle ilgili deneyimleriniz neler?