डिजिटल विपणन

Dijital Çağda Ürün Fotoğrafçılığı

İnternet, ürün fotoğrafçılığına gelince tamamen yeni bir stil yarattı. Hepimiz beyaz arka plana sahip yüzen ürünlere sahip internet mağazalarını gördük. Şimdi bir fotoğrafçı değilseniz, bu yardımı Photoshop'un yardımı olmadan yapabileceğinizi düşünebilirsiniz, ancak yanılıyorsunuz. İnternet'te gördüğünüz ürün tanıtımlarının çoğu, beyaz arka plana sahip olan Photoshop'ta, bu şekilde fotoğraflandığını gösteren yanılsamaya neden oldu. Bu tür fotoğrafçılıktaki en büyük problem, tüm yumuşak ışığı kullanması ve görüntüye çok düşük kontrastlı, düz bir görünüm kazandırmasıdır. Ne için? Böylece kolayca Photoshop'ta beyaza vurabilirsin? Sadece görüntünün kalitesini feda etmek istiyorsan!

Orada ucuz ürünleri satan yüzlerce web sitesi var, bu da insanlara profesyonel görünümlü fotoğraflarını çok düşük bir bütçeyle elde edebileceğinizi söylüyor. Bu yüzden insanlar internet mağazası için tüm beyaz arka planını taklit etmeye çalışıyorlar. Bir internet perakende mağazası için olsun, eBay ve diğer açık artırma web sitelerinde satış. İtilen en büyük ürün ışık kutusu / çadırdır. Bunlar epey bir süre önce eBay'de ortaya çıktı. Çoğunlukla "eBay'de Satış" kitaplarının iyi bir fotoğrafın satışlarını artıracağını söylediği için. Ve fotoğraf endüstrisi de bu ucuz ve "herkes yapabilir" zihniyetinden faydalanmaya karar verdi.

Kötü haber bu ucuz ekipman ve "herkes yapabilir" tarzı, ana akıma ayrıldı ve büyük isim şirketleri. bu ışık kutularını veya çadır kutularını profesyonel bir kurulum olarak satmak. Bunun ürünlerin çekimi için profesyonel bir kurulum olmadığını bilin. EBay'de satıyorsanız işe yarayabilir, ancak bu çadır kutularından gelen ışık kalitesi alt par. Genellikle gerçek flaş ile gelmiyorlar, sadece çadırın sağ ve sol tarafına koyduğunuz sıcak bir ışık.

Profesyonel bir şey istiyorsanız, eBay'de satın aldığınız 100 $ 'lık çadır kutusunu ve daha da önemlisi dışarı atın. Bu sinir bozucu sicaklari pisletir.

Eğer küçük bir is sahibi iseniz, rakiplerden farkli olmak farkli olmaktir. Bu yüzden sıkıcı bir beyaz arka plana sahip kötü fotoğraflar çıkarmak yerine, izleyicinin dikkatini çekmek için bazı renk arka planlarına ya da biraz dokuya atmaya ne dersiniz?