डिजिटल विपणन

Dijital Fotoğraf Makineleri İçin Öneriler Alış

Kameralar, sahiplerinin istedikleri anı kaydetmelerine veya kaydetmelerine yardımcı olan ve daha sonra bu anıları tekrar tekrar izleyip hatırlatan harika bir cihaz. Diğer herhangi bir teknoloji gibi, kameralar da zamana dönüştü ve her kişi bir dijital fotoğraf makinesi satın almak istiyor. Dijital kameralar, daha önceki kameralar rol satın alma ve geliştirme sıkıntısı ile geldi. Ancak, bu dijital kameralar daha masraflıdır, bu yüzden yeni bir dijital fotoğraf makinesi satın almak istendiğinde tüm özellikleri ve kullanımları akılda tutmanın temkinli olmasının nedeni budur. Aşağıdaki çizgiler, en iyi seçimin yapılmasını sağlamak için fotoğraf makinesini satın almadan önce bakılabilecek olan soru cevapları şeklinde basit bir dijital kamera satın alma rehberi sunmaktadır.

• Dijital fotoğraf makinesi için ayrılan bütçe nedir?

Bir showroom ya da kamera mağazasında dizilmiş uzun menzilli kameraları gördüğünüzde, kameranın ne olmasını istediğinizden daha pahalı olan bir fotoğraf çekme fikrinin cazibesine kapılmak çok kolay olurdu. Ucuz kameralar ayrıca e-posta ile gönderilebilen iyi resimlere tıklayabilir veya bunları yazdırmak için kullanılabilir; bu yüzden daha hızlı ve daha pahalı bir kamera para kaybıdır. Bu nedenle, eğer bu işlevler gerekliyse, daha ucuz bir ürün satın alınabilir, ancak film veya bellek maliyetlerinin yanı sıra bunlarla birlikte satın alınması gereken herhangi bir yazılım veya kabloya da biraz düşünülür.

• Ne tür bir kamera gerekir? seçilecek mi?

Kameralar, oluşturdukları ağırlık dikkate alınarak ikiye ayrılabilir. Normal fotoğrafçılar ve gezginler, her zamanki kompakt fotoğraf makinesine gidebilirler, oysa profesyonel fotoğrafçılar ya da olayların yüksek kalitede görüntülerini almak isteyen insanlar. Günümüzde pazarda çok çeşitli kompakt kameralar mevcut ve bunların çoğu sadece büyük kameralarda görülen özelliklere sahip. Yolcuların kolayca taşıyabildiği çok daha hafif kameralar var, ancak bunlar çoğunlukla küçük boyutlarından dolayı titreme etkilerine ve yakalama düğmesine basmaya eğilimlidir. Eğer kişi küçük bir kamera arıyorsa, o zaman görüntü sabitleme özelliği ile titizlik olmadan mükemmel görüntü elde edecek bir görüntü bulmalıdır.

Daha sonra çok daha fazla özellik, daha fazla zoom kapasitesi, daha geniş kameralar ve daha fazlası var. fotoğraf çekimi ve aynı zamanda resimleri görüntülemek için daha büyük bir LCD ekran geldiğinde kontrol eder. Üçüncü tip kamera SLR kameradır. Bu kontroller ve özellikler oldukça kafa karıştırıcı olabileceğinden, yeni başlayanlar tarafından kullanılamaz ve kullanılmamalıdır. Deneyimli fotoğrafçı, bu fotoğraf makinelerinin lenslerini tek bir yıpranmış lensle yapıştırmadan değiştirebilir. Bununla birlikte, bu, fotoğrafçının kendisi ile birlikte taşımak zorunda kaldığı ağırlığı arttırabilecek daha büyük bir kitin parçası olacağı anlamına gelir.

• Dijital ve Film Arasındaki Seçimi:

Neden bununla ilgili olarak karışık olabilir bu nokta bir dijital fotoğraf makinesinde kapsanıyor ama pek çok insan bir film seçmeyerek doğru seçimi yapıp yapmadıklarını hala bilmek ister. Aşağıdaki çizgiler, dijital ve film kamerası arasında uygun bir karşılaştırma sağlar. Dijital bir kamera, bir filmden çok daha fazla güç kullanır ve aynı zamanda daha sık şarj edilmesini gerektirir. Film kameraları tek kullanımlık pillerle çalışır ancak nadiren değiştirilmeleri gerekmez.

Kayıt görüntüleri sensör tarafından yakalanır ve daha sonra hafıza kartında saklanır. Görüntü sayısı görüntü boyutuna ve hafıza kartı boyutuna göre değişebilir. Öte yandan, film kamerasının sensörü ışığa ve boyutlara karşı hassaslığa göre değişir. Ayrıca, bir kez çıkarılırsa ve kullanılmayan alan olsa bile kullanılamazsa, film makarası tekrar kullanılamaz. Fotoğrafı çekmek için geçen süre, deklanşör gecikmesi nedeniyle dijital fotoğraf makinelerinde daha uzundur, ancak daha yeni modellerde çok azaltılmaktadır. Film kamera, anında fotoğraf çekebilir.

Dijital fotoğraf makinesinin en iyi yanı, fotoğraf çekildikten sonra tekrar gözden geçirilebiliyor olması, filmin çekilmesi gerektiğinden filmin çekilmesi için çok fazla zaman gerekiyor. ve sonra görüntülendi. Dahası, dijital kamera görüntüleri izlemek için bir PC'ye veya LCD TV'ye bağlanabilirken film kamerası bunu yapamaz. Film kameraları, film kamerasının yapamadığı görüntü düzenleme ve video yakalama özelliklerini de içerebilir. Bu nedenle, dijital fotoğraf makinelerinin filmlerin üzerinde çok büyük bir kenara sahip olduğu açıktır.

• Resimlerin Kalitesi:

Görüntü kalitesi temel olarak lens, çözünürlük ve sensör olmak üzere üç şeye bağlıdır. Objektifin boyutu ve fiyatı, bir kamera tarafından üretilen görüntünün kalitesi üzerinde büyük bir etki yapabilir. Daha ucuz ve daha küçük objektifler, pahalı lenslere sahip olanlardan daha az kaliteli görüntüler üretirler, ancak modern yazılımlar daha küçük resimler söz konusu olduğunda bu hataya karşı koyabilirler. Kameranın çözünürlüğü, çekilen görüntünün piksellerinden oluşur. Örneğin, 1,3 MP (megapiksel) veya 2 MP kameralar görüntüleri kolayca yakalayabilir ve 6X4 inç boyutuna kadar üretebilir. 3 MP kamera, bilgisayarlarda veya 8X10 inç baskılarda kolayca kaliteli görüntüler üretebilir. Dört megapiksellik bir 10X14 büyütme elde edebilirken, 4 + MP daha yüksek baskı alabilir veya profesyonel yakalamalar için kullanılabilir.

Kameranın sensörü de görüntü kalitesini etkiliyor çünkü sensör yeterince ışık yakalayamıyorsa, görüntü kalitesi çok düşük. Bununla birlikte, sensör kalitesinin iyi olup olmadığına karar verilemez, bu yüzden satın almadan önce kullanıcının bu yorumları gözden geçirmesi gerekir.

• Bir kameranın özellikleri:

Kameranın LCD ekranı; vizör ve daha büyük olanlar, görüntü düzenleme ve odak noktalarını daha iyi sağlayabilen daha iyi bir görüntü görünümü sağlar. İkinci özellik, kullanıcının, objektifi genişleterek, görüntünün seçilen bir bölümünün daha yüksek çözünürlükte yakalanmasını sağlayarak, kullanıcının objektiften uzakta olan şeylerin ve insanların daha net görüntülerini çekmesini sağlayan optik zumdur. Temel kameralar 3X zoom veya lensin üç katı büyütme ile geliyor. Görüntü parçasını büyütmek için dahili kamera yazılımını kullanan dijital yakınlaştırma da vardır. Diğer bir özellik ise karanlık bir ortamda bulunan nesneleri aydınlatan veya aydınlatan dahili flaştır. Diğer bazı özellikler arasında otomatik odaklama seçeneği (görüntüler çekimden önce otomatik olarak odaklanır), farklı görüntü modları (yatay ve dikey) ve nesnenin ayakta durduğu / oturduğu ışığa göre görüntü kalitesini etkileyen beyaz dengesidir.