डिजिटल विपणन

Dijital Fotoğraf Makinesi: Bir Point-And-Shoot'ta Ne Aramalı?

İki tip Dijital Fotoğraf Makinesi bugün mevcuttur: Tek lensli refleks (SLR) ve Nokta ve Ateş. DSLR fotoğraf makineleri, 1000 ABD $ 'dan 3000 $' a kadar çıkabileceğinden, daha yüksek kalitede görüntüler elde etmeyi tercih ediyor. İyi bir Point-and-Shoot dijital fotoğraf makinesi, 500 ABD dolarının altında neredeyse aynı kalitede fotoğraflar çekebiliyor.

Bugün piyasada bulunan neredeyse sayısız noktadan çekişli dijital kompakt kameralar, size kabul edilebilir bir fiyat etiketi ile mutlak en iyi kalitede görüntüleri verecek doğru dijital kamerayı bulmak imkansız bir görev gibi görünüyor. Bu nedenle, size doğru dijital nokta ve çek kamerayı seçme konusunda gerçek dünyadaki ipuçlarını vermeyi ümit ederek bu makaleyi derledim.

10 yılı aşkın tecrübesiyle, bu özellikleri bir nokta vuruşunda aramayı öğrendim.

Odaklanma: Neredeyse tüm nokta vuruşlu kameralar otomatik odaklamaya bağlı olduğundan, bu özellik en yüksek standartlarda olmalıdır. Yazılım, söz konusu görüntüyü tanımalı ve özneye değil arka plana odaklanabilmelidir. Bazı nokta vuruşlu kameralar, bu işlevin düzgün çalışması için daha fazla manuel müdahale gerektirir, bu yüzden gelişmiş otomatik özelliklere sahip bir dijital fotoğraf makinesi aradım. Bu beni bir sonraki önemli özelliğe taşıyor.

Otomatik Mod: Nokta vuruşlu bir kamera fikri, kamerayı söz konusu nesneye yönlendirme ve yüksek kalitede odaklanmış görüntüleri çok fazla yayılmadan çekebilme yeteneğidir. Örneğin, Nikon COOLPIX L810. parlak fotoğraflar çeker, ancak doğru manuel ayarları gerektirir. Benim için bu tür nesneleri yener.

Işık Sensörü: Işık sensörünün boyutu önemlidir; daha büyük daha iyi. Sonuçta, kamera gelen ışığı doğru algılayamazsa, resimler çok karanlık veya çok açık olacaktır. Fotoğraf, yoğun olarak ışığa dayanır ve doğru ışık ayarlarıyla doğru ışıkta çekilen bir resmi Photoshop'tan çekemez.

Megapiksel: Daha fazla her zaman daha iyi değil, ama çok az bir engel olabilir. Daha fazla megapiksel bazen gürültüye neden olabilir ve özellikle zayıf ışıkta çok az net görüntü elde edersiniz. Şahsen, asla 10 megapikselin altına inmem ve 14MP'nin ideal olduğunu buldum. 14 megapikselde noise ve görüntü netliği arasında iyi bir denge kurarsınız.

Yakınlaştırma: Dijital zumdan uzak durun. Özünde, sadece resmi kırpıyorsunuz. Aksine optik zoom için gidin. Şahsen, 12x optik zumun altına asla çıkmam ya da resimler çok uzak görünüyor. Kısa bir süre önce, Super-Zoom dijital fotoğraf makineleri 36x optik zuma kadar daha uygun maliyetli hale geldi. Bu uç noktalarda iyi bir görüntü sabitleyiciye sahip olmanız çok önemlidir veya hiç bir zaman net bir resim çekemezsiniz.

Diğer birkaç özellik de önemlidir, ancak bunlar çok önemlidir. Bu özelliklerin çoğuna sahip 2 nokta vuruşlu fotoğraf makinesine rastladım ama aynı zamanda uygun fiyatlı. Canon PowerShot SX30 ve Nikon Coolpix L810.

Canon 35x optik zuma sahip ve parlak fotoğraflar çekiyor, ancak manuel ayarların iyi anlaşılmasını gerektirir.

Nikon 'ün sadece 26x zoom'u var, ancak otomatik ayarları mükemmel.

Bu iki Dijital Kompakt nokta vuruşlu fotoğraf makinesinde incelemeler yaptım. Nikon incelemesini okumak için kaynak kutusundaki bağlantıları izleyin.