डिजिटल विपणन

Dijital Fotoğraf Makinesi Objektifleri

Dergilerin sayfalarını açtınız ve çarpıcı bir havaya yükselme resimleri gördünüz ya da Facebook sayfanıza gittiniz ve arkadaşınızın bir film yıldızı gibi görünmesini sağlayan inanılmaz fotoğraflar gördünüz ve kendinize şöyle dediniz: resimleri böyle yapmak ". Cevap, kolay, bir dijital fotoğraf makinesi ve ücretsiz bir dijital kamera öğreticisi olsun. Ancak bir tane satın almak için acele etmeden önce, önce bilmeniz gereken birkaç şey var.

Dijital fotoğraf makinesi, harika fotoğraflar ve sanat eserleri yaratmak için bazı temel dijital fotoğrafçılık teknikleriyle birlikte yeteneklerini tam olarak kullanabilmeniz için hayatınıza neşe ve heyecan katabilecek harika bir cihazdır.

Dijital veya analog olan tüm kameraların ortak bir yönü vardır. İçlerinde lens olarak bilinen ana ekipman olarak var. Bu, genellikle plastik veya camdan yapılan ve ışığın nesneden geçtiği ve kameranızın arka ucundaki filme veya sensörlere yönlendirildiği optik bir elementtir. Herhangi bir fotografik kampanyanın başarısı, objektife çok bağlıdır ve objektiflerin özelliklerini anlamak, dijital fotoğraf makinenizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.

Dijital kamerada bulunan temel olarak iki tür lens vardır; ana lens ve zoom lensi. Bu iki tip arasındaki ana fark, ana lensin sabit bir odak uzunluğuna sahip olması iken, zoom lensi, tüm ünitenin odak uzunluğunu değiştirebileceğiniz şekilde ayarlanmış birkaç lens elemanı içeren bir pakettir. Tüm zoom objektifler genellikle en uzun odak uzaklıklarına en yakın olan oran ile tanımlanır. Her iki tip de yararlıdır ve en uygun seçim, elde etmek istediğiniz şeye bağlıdır.

Yeni başlayan biri olarak, en iyi seçiminiz aşağıdaki dijital fotoğraf makinelerinden birini satın almaktır.

1) Bir Kompakt Dijital Fotoğraf Makinesi

2) Bir Köprü Dijital Fotoğraf Makinesi

3) Başka bir dijital fotoğraf makinesi SLR

olarak bilinen bir DSLR Fotoğraf Makinesi Başka türde kameralar vardır ancak genellikle daha deneyimli veya Dijital fotoğrafçılık temelleri ile daha fazla konuşabilen profesyonel fotoğrafçılar.

İlk iki tip, genellikle sabit ve değiştirilemeyen ancak yakınlaştırma yeteneklerine sahip olan objektiflerle gelir. Bu nedenle, sizin için meydan okuma, fotoğrafçılık çabalarınıza en uygun olan en iyi odak uzunluklarına sahip olanı seçmek olacaktır. Dijital yakınlaştırma, sensörün küçük bir orta bölümünü büyüttüğünden, yakınlaştırma özelliği, ortamın daha fazla veya daha az alanını dahil etmek istediğinizde, konunuza yakınlaşmak istemediğiniz veya istemediğiniz zamanlar için idealdir. Çekiminiz veya konularınızın belirli bölümlerine vurgu yapmak istediğinizde. SLR dijital SLR fotoğraf makinesi diğerlerine göre çok daha yönlü ve daha pahalı ama daha iyi fiyatına sahip. Değiştirilebilir lens yapısına sahiptir ve her çekim yapmak istediğinizde uygun bir lens seçebilirsiniz.

Bir DSLR fotoğraf makinesi satın almaya karar verirseniz, her durumda kullanmak için uygun merceği seçerken, zum objektiflerinin odak uzaklığı olabileceğini, yani odak uzunluğunun değişmesi olarak odağı tuttuklarını veya zumlar zoom yaparken odaklanır. Bazı zoom objektifler, normal lenslerden daha uzun odak uzunluklarına sahip uzun odaklı objektifler, bazılarının ise geniş açılı lensleri (normalden daha geniş) olduğundan emin olmalısınız. Geniş açılı ve uzun odak aralıkları arasında bazı kapak dikey uzunlukları da alabilirsiniz.

Zum işlevinin kullanılması bulanık görüntülere neden olabilir, bu nedenle satın aldığınız dijital fotoğraf makinesinin bunu düzeltmek için görüntü sabitleme özelliğine sahip olduğundan emin olun.