डिजिटल विपणन

Dijital Fotoğrafçılık İşine Nasıl Başlanır

Çok fazla fotoğraf çektiniz ve birçok arkadaşınız bunun iyi olduğunu söylüyorlar. Ancak, sadece çok fazla övgü almaktan yoruldunuz çünkü gerçekten istediğin şey yetenekten para kazanmak. Fotoğraf işine nasıl başlayacağınızı düşünmeye devam edersiniz.

Bu şekilde arkadaşım olduğunu düşündüğünüze sevindim. Gerçekten çok fazla zaman kazandıran yüksek ücretli bir işiniz olmadıkça, sadece bir hobi için fotoğraf çekmek hiç de pratik değildir. Kameranın ne kadar pahalı olduğunu ve ekipmanını düşünün. Şirketler de her zaman yeni modeller geliştiriyorlar ve bu sayede de yetişmeniz gerekiyor ya da geride kalacaksınız. Bu nedenle, gerçekten de, dişlilerinizi almak için bazı kaynaklara sahip olmanız için fotoğrafçılık işine nasıl başlayacağınızı bilmeniz gerekiyor, ekmek ve tereyağınız da olabilir.

İşte nasıl başlayacağınız hakkında bilmeniz gereken şeyler. fotoğrafçılık işi:

1. Durumunuzda para üreten bir alan seçin

Fotoğrafta çeşitli alanlar var ve kendinizi nereye sığdıracağınızı seçmek gerçekten size bağlı. Ancak, fotoğrafçılık işine nasıl başlayacağınızı bilmek istediğinizden beri, Kendinizi gelir getiren bir yere koyun. Soyut resim çekmeyi çok seviyor olabilirsiniz, ancak ondan para üretemeyebilirsiniz. Şey, soyut fotoğrafta para olmadığını söylemiyorum. Demek istediğim, fotoğrafçılıkta bir bölgeyi seçmek değil, aynı zamanda uzun vadede sizin durumunuzda da iyi bir gelir kaynağı olacaktır.

Burada iyi bir örnek, düğün fotoğrafçılığıdır. Sanatsal çekimleri yakalamakta çok iyi arkadaşlarım var. Bu fotoğrafları Facebook'ta paylaşıyorlar ve çok iyi yorumlar alıyorlar. Ancak, bu tür bir fotoğrafçılıkla, sadece sosyal ağlarda paylaşım için iyidir ama onlardan herhangi bir kuruş vermez. Bu yüzden düğün fotoğrafçılığı yapıyorlar. Her şimdi ve sonra, birçok çift evleniyor, bu yüzden her zaman bir çekim için rezervasyon var. Bu alandaki fotoğrafçılık bu alanda ilk seçenek olmayabilir. Ancak fotoğrafçılığı iş için istedikleri için, hala yapıyorlar.

2. İlk önce bir yan çizgiden başlayarak

İlk başta çok fazla kaynağınız olmayabilir ve fotoğrafçılık işine nasıl başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Artık fotoğrafçılıkla ilgili olmayan bir işiniz varsa, bu işi hemen bırakmak ve fotoğrafçılığı tam zamanlı yapmak iyi bir fikir değil. Bu gerçekten şanslı olsaydınız mümkün olabilirdi ama size ne diyeceğimi söyleyebilirim, şu an için çok riskli. Bir iş kurmak bir gecede mesele değildir. Bu yüzden yavaş almayı ve şimdilik bir yan çizmeyi öneriyorum. Önce arkadaşlarına ve meslektaşlarına fotoğraf çekmeyi teklif et. Onlara büyük bir indirim sunarak başlayabilirsiniz. Bu profesyonel bir fotoğrafçıyı işe almak için onlara biraz para kazandıracak. Aynı zamanda size öğrenmenize ve gelirinizi biraz kazanmanıza yardımcı olacaktır. Hemen hemen her başarılı iş adamı küçük olmaktan başladı. Fotoğraf işine nasıl başlanacağı farklı değildir.

4. İnternetin gücünü kullanın

Blogunuzu, hatta bir web sitenizi oluşturun ve fotoğraf örneklerinizi buraya yükleyin. Facebook'ta ve hatta Twitter'da bir hayran sayfası oluşturun. Neredeyse herkes şu an interneti kullanıyor, kim bilir, keşfedilmiş olabilirsiniz! Ayrıca, fotoğraf forumlarına çevrimiçi olarak katılmak da güzel. Diğer fotoğrafçılarınıza fotoğrafçılıkla ilgili beceriler ve hatta işin nasıl yürüdüğü hakkında sorular sorabilirsiniz. Birçok profesyonel, her zaman biraz yardım vermeye ve fotoğrafçılık işine nasıl başlayacağınızı anlatmaya isteklidir.

5. Fotoğraf işini tam zamanlı yapmak için bir hedef yapın

Eğer fotoğraf hayatınızda gerçekten yapmaktan hoşlanıyorsanız, tam zamanlı iş yapmak için hayal etmelisiniz. Fakat bu gerçekleşmeden önce, fotoğrafçılıkta beceri ve ekipmana yatırım yapmanız gerekiyor. Öncelikle profesyonel fotoğrafçıların asistanı olarak çalışmak da iyidir. Bu sayede patronunuzun işi nasıl yaptığını öğrenebilir ve kısa sürede kendinizinkini yapabilirsiniz. Bir fırsat varsa, fotoğraf çekimlerine katılın ve nasıl yaptıklarını görün. Bir gün, kendi ayaklarınızın üzerinde durabiliyor ve kendi işinizi yapabiliyorsunuz.

Bunlar, bir fotoğrafçılık işine nasıl başlayacağınız konusunda bir takım yollar. Onları deneyin ve bir başarı fotoğrafçısı bir gün olun!