डिजिटल विपणन

Dijital Fotoğrafçılıkta Film Fotoğrafçılığının Önemi

Ortalama bir aile için, dijital kamera, hayatları boyunca özel anları kaydetmek için önemli bir öğe haline geldi. Fotoğraf, son birkaç on yıl içinde büyük ölçüde değişti ve yerel eczanelerde geliştirdiği resimlere sahip olması gereken geleneksel film kameralarının günlerini hala hatırlayan pek çok kişi, dijital fotoğraf makinelerinin sahneye ne kadar hızlı bir şekilde girdiğine şaşırabilirdi.

Nedeni: Geleneksel fotoğraflarla karşılaştırıldığında, dijital fotoğrafların basılması daha kolay, bazen çok daha yüksek çözünürlükte ve fotoğraf kalitesinde daha kolaydır ve geleneksel film kamerası atalarından daha fazla fotoğraf saklayabilir.

Yine de, birçok fotoğrafçı var. Geleneksel film fotoğrafçılığı ya da eski moda kameraları terk etmeyen amatör ve profesyonel. Onlar için kameraların ve fotoğrafların sadeliği ve resimleri geliştirmek için gereken özen, süreci daha terapötik ve sanatsal hale getiriyor. Özellikle fotoğraflarını geliştirmek için kendi karanlık odalarını kullanan fotoğrafçılar için, geleneksel film kameraları, dijital fotoğraf makinelerinin göreceli kolaylıklarından asla vazgeçmeyecekleri bir hobidir.

Ne kadar teknolojik gelişmeler olursa olsun, her zaman Dünün yöntemlerinin basitliğini hala takdir ediyorum.

Geleneksel bir film kamerasının kullanılması, özellikle on yıllardır süren çeşitlilikler, özellikle kendi resimlerinizi geliştirirken daha fazla sabır, özen ve özen gerektirir. Zanaatlarını eski ekipmanlarla öğrenen birçok fotoğraf meraklısı için, tanıdık bir kameranın rahatlığı ve filmi geliştirme süreci terapötik olabilir. Bir bulaşık makinesine sahip olan çok sayıda kişi elleriyle bulaşık yıkadığını düşünüyor, çünkü rahatlatıcı ya da meditatif buluyorlar, kendi fotoğraflarınızı geliştirmek çok benzersiz ve sakinleştirici bir deneyim olabilir.

pratikle geliştirilmesi gereken bir beceri, onu çok daha fazla ödüllendiriyor.

İlginçtir ki, eğlence parklarına giden ve fotoğraflarını "eski moda" bir şekilde almak için ödeme yapan pek çok aile var. yenilik ve eğlence için grenli siyah-beyaz baskılarla. Hatta bazen on dokuzuncu yüzyılın kıyafetlerini giyerek daha özgün görünmelerini sağlamak için çok ileri giderler. İronik bir şekilde, bu yeni eski moda fotoğrafların çoğu modern dijital fotoğraf makineleriyle çekiliyor, daha sonra eskiden modası geçmiş görünmek için değiştirildi.

Bazı ailelerin fotoğraflarını eski moda bir şekilde çekmek için neden bu kadar eğlenceli olduğunu anlamanız size yardımcı olabilir. Bazı meraklıların neden antika fotoğraf ekipmanlarını topladığını ve kendi eski moda fotoğraflarını çekmek için orijinal, orijinal kamerayı kullanmayı sevdiğini anlayın. Fotoğraf, insanlık tarihindeki en büyük yeniliklerden biriydi ve bu tarihin bir parçasına sahip olmak birçok antika koleksiyoncu ve fotoğrafçı için önemli bir hobidir.

Böylece bir dahaki sefere dijital kameraların eski moda bir film yaptığını düşünüyorsunuz. Fotoğraf eskimiş ve gereksiz, geleneksel ekipmanı kullanmakta ve toplamaktan büyük zevk alan birçok hobisi ve fotoğrafçıyı düşünün. Eğer fotoğrafçılığın kendisiysen, dijital kamerayı birkaç haftalığına unutmayı ve eski bir profesyonelin sana film ve karanlık odalarla ilgili bir iki şey öğretmeyi deneyebilirsin.