डिजिटल विपणन

Dijital Kamera Medya Türleri Açıklandı

Uzun bir süredir, dijital video kameralar, çıkarılabilir medya kullanmaları gerektiğinden, her türlü yolla sınırlı kalmıştır. Kameranın medyaya sığabileceği kadar büyük olması gerekir, medyayı satın almalı ve yanınızda taşımayı unutmayın ve sadece medyanıza sığabilecek kadar film çekebilirsiniz. Şimdi, bu kısıtlamalar sönük olsa da: bantsız video kameranın çağına giriyoruz.

'Bantsız' ile ne demek istedim? Şey, temel olarak, sabit diskli kameralardan bahsediyorum. Bunlar, iPod veya Tivo'nuzla aynı şekilde çalışan dijital video kameralardır – verileri saklamak için içinde bir sabit disk sürücüsü vardır. Sürekli artan kapasiteye ve sabit disklerin sürekli azalan fiziksel boyutuna sahip modern video sıkıştırma, bu tür taşınabilir kullanımlar için onları pratik hale getirdi. IPod'un devasa başarısı, taşınabilir sabit disklerin fiyatını zorladı ve dijital video kameralar fayda sağlayacak bir sonraki özellik.

Sabit diskli bir kamera kullanmak çok daha kolay. Yapmanız gereken tek şey, onu şarj etmektir, filme çekmek istediğiniz şeye işaret edin ve açın. Dolmadan önce saatlerce ve saatlerce çekecekler – genellikle yaklaşık 50 saat, ama isterseniz daha fazlasını elde edebilirsiniz. İşiniz bittiğinde, sadece bir bilgisayara takın (veya Bluetooth kablosuz bağlantı kullanın), filmi sabit sürücüye kaydedin ve tekrar çalışmaya hazırsınız.

Tabii ki, sabit disk kameraları da diğer dijital kameralardan daha küçüktür ve tasarımcılarının neredeyse her türlü şekli olabilir, bu da genellikle sunucuların kendilerini tutmak ve kullanmak için daha güzel hale getirir. Ne elde edeceğinizden emin değilseniz, JVC Everio serisini orijinal ve yine de şimdiye kadarki en iyisi olarak önerebilirim, ancak bu pazarda hala daha erken.