डिजिटल विपणन

Dijital Kitaplar ve e-Kitaplar Arasındaki Fark

Bir dijital kitap ve bir eKitap benzer görünebilir, ancak birbirinden çok farklıdır. Birçok insan hala farklılıklardan habersizdir ve birini diğeriyle karıştırmaya eğilimlidir. Pratik olarak, hem kitabın farklılığını hem de bu yazıyı yazdığımız sırayla bilmeliler. Bu makale onlara gerekli bilgiyi verecek ve iki tür kitap arasında ayrım yapabileceklerdir.

Dijital kitaplar

Dijital kitaplar PDF formlarında mevcuttur. Genellikle elektronik kitap olarak adlandırılırlar. Yayınlanabilir, taranabilir veya yazdırılabilirler. Bunlar yumuşak kopyalar veya orijinal sert eşleridir. Çoğumuz onları okuyor ve onlara çok aşık oluyoruz.

Kitapların şu anki ve daha yeni sürümleri orijinal olanlara çok benzerken, daha yaşlı olanlar orijinal sert baskılar için çok daha iyi. Kağıtların aksine, dijital kitapların sayfaları sararmaz; okuma kalitesinden ödün vermediler. Kitapların taranan sayfaları, kopyalanmış sürümleri olduklarını iddia etmemektedir, bu nedenle, dijital kitaplarda lekelenme, renkli kağıtlar veya benzeri şeyler olamaz.

Bu kitapları şu anda mevcut olan çeşitli çevrimiçi alışveriş platformlarından satın alabilirsiniz. Bu kitapların seçilmesinin avantajı, sert kaplı kağıt kitaplardan çok daha ucuz olmalarıdır.

eKitaplar

Bir e-kitap ve bir dijital kitap arasındaki temel fark, web için birincinin yazılmasıdır. E-Kitapların çoğu, özellikle dijital kitaplar gibi yayınlanmamıştır. Görünüşte benzer olsalar da, bu şekilde çok farklılar.
eKitaplar genellikle kısa bir sürede yazılır. Giderler de daha azdır ve en olası masraf dağıtımdır. Kitapların çoğu kısa ve 50 sayfanın altında.

Bu kitaplar kendi kendine yardım kitapları olarak adlandırılabilir. Tarihsel notlar ayrıca e-Kitap şeklinde de bulunur. Bu kitaplar, temel edebi değerler için önemli değildir, ancak sadece birkaç gerçek, fikir veya herhangi bir talimatın yoğunlaştığı anlamına gelir.

Bir diğer kısım ise, bu kitapların uygun olduğu, ancak içerdikleri bilgilerin insanlar için çok yararlı olabileceği halde, genellikle ücretsiz olarak kullanılabilir olmasıdır. PDF formlarında bulunsalar da, bunlar saf gerçekler ya da bilgi tabanlı içerik olarak ele alındıklarından, dijital kitapların yakınında yer almamaktadırlar.