डिजिटल विपणन

Dijital Medya Ürünleri Pazarlama – Acenteler İçin İnternet Pazarlama

eBay'ın indirilebilir kitaplar üzerindeki yasakları, ürünün yapımcıları ve satıcıları da dahil olmak üzere birçok kişiyi etkiledi. EBay & # 39; ın e-kitaplarda engellemesinden etkilenen bir satıcıysanız, başvuruda bulunamazsınız. Önceki satış seviyenizi eski haline getirmek ve işte kalmak için kullanabileceğiniz birçok seçenek vardır.

Olağanüstü kalitede içeriği dönüştürmek zor değil zordur. Gerekli olan, niş pazarınızın karmaşık bir bilgisidir, yani, tüketicilerinizin tam olarak istediği şeydir. İçeriğiniz dijital medya ürününe dönüştürülmek ve dönüştürmek istediğiniz şekilde ifade edildikten sonra, bir sonraki adım, kâr elde etmek için ürününüzü pazarlamaktır. İnternet pazarlamacılığı konusundaki bilginiz açıksa, eBay yasağı öncesinde sahip olduğunuz satış sayısını korumanız veya arttırmanız kolay olacaktır.

Ürününüzü satmanın en kolay yollarından biri kendi web sitenizdir. Bu, özellikle müşterilerinize yönelik olmalı ve ürününüz hakkında bilgi vermelidir. Web sitenizin kullanımı kolay olmalıdır. Müşteriler, ürününüzü öğrenmek veya satın almak için çok fazla adım atmak zorundaysa veya navigasyonu anlayamazsa, onları kaybedersiniz. Web siteniz basit ve görsel olarak çekici bir şekilde düzenlendiğinde, bir sonraki adım, arama motorları için optimize etmektir. İyi bir şekilde yapılırsa, bu, kullanıcılar ürününüzle ilgili anahtar kelimeleri veya kelime öbeklerini aradığında, web sitenizin kendilerine gönderilen en iyi sonuçlarda olacağı anlamına gelir. Hemen sonuç almak isteyebilirsiniz, ancak bu, web sitenizin aldığı trafik miktarını eninde sonunda belirleyecek, sürdürecek ve artıracak bir adımdır. Ihmal etmeyin!

Başka bir seçenek de Google AdWords gibi tıklama başına ödeme विज्ञापन programı veya ClickBank gibi ortaklık programı kullanmaktır. Ürünü satmak için eBay'i bir e-kitap olmadığı sürece de kullanabilirsiniz. Bu seçenekler kolay olsa da maliyetli olabilir, ancak arama motoru optimizasyonu ile birlikte kullanıldığında genellikle etkilidir.

Dijital medya pazarlamacılığı ile ilgili öğreticilerin, sizin için doğru ürünü bulduğunuzdan, ilkini değil, araştırdıklarından emin olun. Hem ürün dönüşümü hem de pazarlama konusunda öğretmenlerinizin bir ürüne sahip olması önemlidir; bir ürünün ne kadar iyi olursa olsun, satışlar genellikle pazarlama tarafından belirlenir. Bir ürün yeterince çekici değilse veya kullanımı zor görünüyorsa, tüketiciler kapatılacaktır.

Para kazanmanıza yardımcı olmak için yalnızca e-kitaplara güvenmeyin, mevcut içeriği artırmak ve daha geniş bir tüketici tabanına ulaşmak için diğer içeriği dijital medya ürünlerine dönüştürmeyi deneyin.