डिजिटल विपणन

Dijital Pazarlama – Yaşayan Sosyal Anında Kaçış

Kasım ayı ortasında, Living Social CEO'su Tim O'Shaughnessy, Miami'de düzenlenen PhoCusWright seyahat endüstrisi konferansı sırasında Instant Escapes ürününün lansmanını duyurdu. Bu dijital pazarlama ürünü, kullanıcılara son dakika hafta sonu otel paketleri sunacak. Bu duyuruyu yaptıktan hemen sonra, O'Shaughnessy, günlük anlaşma web sitelerinin kârlılığı hakkında Chris Loughlin (TravelZoo'nun CEO'su) ve daha fazla genişletme için fonların kullanılabilirliği hakkında ızgara yaptı.

O'Shaughnessy, herhangi bir bilgi vermedi. Şirketin finansalları, ikisi arasındaki ifadelerin neden olduğu gerilim, seyahat endüstrisinin dijital pazarlama alanında ne kadar rekabetçi olduğunu gösterdi. Ayrıca, seyahat acentesi sektöründeki en büyük perukların LivingSocial veya Groupon gibi günlük anlaşma alanlarına gerçekten güvenmediğini de belirtti.

LivingSocial'ın Instant Escape ürünü, oteller ve diğer konaklama sağlayıcılarına, rezervasyonu kaldırılmayan hafta sonu satış fırsatı sunacak. Envanter, hafta sonundan birkaç gün önce, indirimli fiyatlarda başlar. Bu kazançlı fırsatlar, çeşitli İnternet pazarlama kanalları, yani LivingSocial'ın ana web sitesi, abone e-postaları ve mobil uygulamasında bir sekme ile potansiyel müşteriler için sunulacak.

LivingSocial'ın sunduğu dijital pazarlama anlaşmalarının güzel bir örneği. Hudson otel anlaşması. Buna göre, insanlar New York şehrindeki The Hudson Hotel'de haftasonu normalde 525 dolar yerine gecelik 265 dolar karşılığında bir odadan yararlanabilirler. Bu fırsatta ayrıca iki kişilik kontinental kahvaltı, WiFi ve geç check-out imkanı sunulmaktadır. Instant Escapes dijital pazarlama ürünü, 2010 yılının Kasım ayında piyasaya sürdüğü LivingSocial's Escapes tatil ürününün geliştirilmesinin bir ürünüdür. Şirkete göre, Escapes dünya çapında yaklaşık 600.000 oda gecesi sattı.

O zamandan beri şirket, ölçeğini sürekli genişletti. Anında Kaçışlar başlattı birkaç gün önce, iki diğer beta ürün tanıtımı. Bunlardan ilki, Restoranlar'dan sorunsuz yemek siparişi vermek için çevrimiçi bir sistem. İkincisine Oda Servisi denir ve beyaz eldiven teslimat hizmetleri sunmak için LivingSocial'ı kaliteli yemek restoranları ile ortaklaşmayı hedefler. Web sitesi tarafından sunulan diğer indirimli dijital pazarlama programlarından bazıları Anlık Fırsatlar, Günlük Fırsatlar, Aileler ve Maceralardır.

Tim O'Shaughnessy, dört yıllık şirketinin dünya çapında yaklaşık 4 bin çalışanı olduğunu söyledi. Şirketin mevcut genişlemesi, şirketin Groupon ve Google ile devam eden dijital pazarlama yarışmasının uzun bir süre devam etmeye hazır olduğunu açıkça ortaya koydu.