डिजिटल विपणन

Dijital Pazarlamanın Devrimi

Dijital pazarlama nedir?

Bugün tükettiğimiz tüm medyanın yaklaşık% 80'i dijital kanallardan geliyor. Büyük internet kullanımı ve dijital medya, Dijital Pazarlama adı verilen yeni bir pazarlama konseptine yol açmıştır. Geniş bir alan ve iş geliştirme geleceği olarak kabul edilir.

Dijital Pazarlama, çevrimiçi pazarlama için en yaygın kullanılan terimdir ve geleneksel çevrimdışı pazarlamaya göre çeşitli avantajlara sahiptir. İnternet ve mobil cihazlar müşterilerinin yardımlarıyla bugünlerde dünyanın herhangi bir yerinden bilgi edinebiliyor. Pazarlamacılar bu günlerde kitleleri çevrimiçi çekmek ve dönüştürmek için dijital taktikler kullanıyor.

Bu yeni yaş pazarlama yöntemleri, bir işletmenin hayatta kalması için gerekli olan iyi bir ün kazanmaya yardımcı oluyor. Hedef kitlenize ulaşmak için en iyi yoldur. Dijital pazarlama sayesinde çok az bir pazarlama bütçesinde birçok müşteriye ulaşabilirsiniz. Geleneksel yöntemlerden farklı olarak, dijital pazarlama kampanyalarının başarısını analitik araçların yardımıyla ölçebilirsiniz. Her yıl daha fazla pazarlamacı geleneksel pazarlamayı bir kenara bırakıp bu yaklaşıma odaklanıyor. Dijital pazarlama teknikleri ile geleneksel yöntemlerin birleştirilmesiyle başarılı pazarlama kampanyaları gerçekleştirilebilir.

Dijital pazarlamanın yaygın yöntemleri

E-posta Pazarlama

Bu, yaygın olarak kullanılan çevrimiçi pazarlama yöntemlerinden biridir. E-posta pazarlama iş iletişimi, uygun maliyetli ve çevre dostu geliştirir. Bu yöntemle elektronik posta kullanımıyla bir grup kişiye mesaj gönderilebilir.

İşinizi tanıtırken aynı zamanda hedef kitlenize ulaşmanın en kolay yollarından biri de kitlenizle bağlantıda kalmanın etkili bir yoludur.

Arama Motoru Optimizasyonu

Web sitenizin arama motorunda sıralamasını iyileştirmek için çevrimiçi içeriğinizi optimize etmenin organik bir yoludur.

Başlık gibi bir web sitesinin sıralanmasıyla ilgili birçok faktör vardır. , anahtar kelimeler, alaka düzeyi vb. SEO sitenizin erişilebilir olmasını sağlamaya yardımcı olur ve arama motoru tarafından bulunma olasılığını artırır. Sayfa ve kapalı sayfa optimizasyonunda iki tipe ayrılmıştır. Sayfa optimizasyonunda, anahtar kelimelerin dikkatli bir şekilde dağıtılması ve sitenizdeki içeriğin kalitesi sayesinde elde edilir. Sayfa dışı optimizasyon, web sitenizin kontrolünün ötesinde olan faktörleri içerir. Link oluşturma ana amacı SEO geliştirmek için diğer web siteleri bağlantıları almaktır.

Arama Motoru Pazarlaması

Birisi bilgi veya bir anahtar kelime arar, SEM sitenizin arama motoru sonuçlarının en üstünde görünmesini sağlar. . Arama motorunun sitenizi web araştırmacılarına ulaştırmasına yardımcı olan çeşitli teknikleri kullanır.

SEM'i kullanmadan önce SEO'nun açık bir şekilde anlaşılması gerekir. Bu rekabetçi dünyada işinizi yaymanın en etkili yollarından biridir. SEM'in bazı bileşenleri, विज्ञापन açık artırması, teklif ve kalite puanıdır. Mükemmel bir kalite puanına sahip bir anahtar kelime için maksimum teklifiniz, reklam konumunuzu belirler.

Tıklama Başına Ödeme

Hedef kitlenize ulaşmanın en hızlı yolu, P P C kampanyaları aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Bir kullanıcı reklamınızı tıkladığında ödeme yaparsınız. Örneğin, tıklama başına 1 rupi öderseniz ve 1000 kişi reklamınızı tıkladığında 1000 rupi'ye mal olur. TO'ya (tıklama oranına) göre, reklam kampanyanızın performansı belirlenir. Doğru insanları doğru zamanda ve doğru yerde hedefleyerek daha hızlı sonuç üretir. Paraya mal olduğu için ürün / hizmet satan işletmeler için uygundur.

Sosyal Medya Pazarlama

Facebook, Twitter ve Instagram gibi çeşitli sosyal medya platformları aracılığıyla pazarlama süreci Sosyal Medya Pazarlama olarak bilinir. SMM'nin temel amacı, bir kuruluşun marka bilinirliğini ve müşteri erişimini artırmasına yardımcı olan sosyal medyada içerik üretmektir. Sosyal medyada şirketler pazarlama hedeflerine ulaşmak için içerik paylaşabilirler.

Görüntülü Reklamcılık

Bir hedef kitleye iletişim kurmak için görüntü, logo, grafik, ses veya video gibi öğeler içeren bir mesajın iletilmesidir. Afiş reklamları olarak da bilinir, ideal kitleyi yeniden hedeflemek için benzersiz bir fırsat sunar. Ayrıca, reklamları arama davranışlarına göre de görüntüleyebilirsiniz. Genellikle, görüntülü reklamlar, yahoo, Bing ve Google gibi arama motorları ile birlikte görülebilir.

İçerik Pazarlaması

Bu pazarlama türü, yeni müşteriler çekmek ve mevcut müşterileri elde tutmak için ücretsiz içerik oluşturmak ve paylaşmakla gerçekleştirilir. Bilgilendirici içerik makaleler, videolar, bilgi grafikleri vb. Şeklinde paylaşılır. İlgili yüksek kaliteli içerikler sağlayarak kitlenizle güçlü ilişkiler kurmanıza yardımcı olur. İş hedefiniz kritik başarı elde etmek için içerik stratejisiyle uyumlu hale getirilmelidir.

Bir freserin dijital pazarlamadan nasıl faydalanacağı

Dijital dünyada, dijital pazarlama başarılı bir iş yürütmek için gereklidir. Pazarlamacılar bu günlerde gelenekselden dijital yaklaşıma adapte oluyorlar.

Dijital pazarlama, küçük işletmelere önceden sadece büyük şirketler için mevcut olan satış ve pazarlamayı gerçekleştirmek için kaynak sağlıyor. Çevrimiçi işletmelerin hayatta kalmasını sağlar. Bugün, markalar dijital pazarlamaya daha önce hiç olmadığı kadar odaklanıyor. Dijital pazarlama becerileri ciddi talep görüyor ve kişinin kariyeri için benzersiz bir rekabet avantajı sağlıyor. Dünya çapında harika fırsatlar sunuyor. Sosyal medya ile ilgili işleri de içeren geniş bir yelpazede dijital pazarlama rolleri vardır. Aynı zamanda bir Girişimci olarak kendi kariyerinizi başlatmak için çeşitli fırsatlar sunar. Dijital pazarlama profesyonellerinin önümüzdeki yıllarda sabırsızlıkla bekleyebilecekleri pek çok avantaj var. Daha fazla şirket, dijital pazarlamayı birincil pazarlama stratejisi olarak benimsiyor ve bu da yeni kullanıcılar için birçok iş fırsatı yaratıyor. Dijital pazarlamanın geleceği şu anda çok parlak görünüyor.