डिजिटल विपणन

Dijital Seçenekler Ticaret Stratejisi

Başarılı ikili ticaret ve ikili opsiyon stratejileri el ele gider. Bir ticaret stratejisi, bir tüccarın bir pozisyonu ne zaman alacağı ve ne kadar süre alacağı üzerine bir plandır. Bu ticaret stratejileri, başlangıç ​​riskini gerçekleştirmek için türevleri kullanmalı ve daha çok ikili opsiyon piyasasında bulunmalıdır. Seçenekler piyasası, bir tüccarın belirli bir görünüm için risk oluşturması için birden fazla varlık sınıfı almasını sağlar. En yaygın olarak kullanılan ikili opsiyon stratejileri, yaka, kapalı arama, piyasa koşulları, para yönetimi, savunma koyma ve üst üste binme şeklindedir.Onları kendiniz için deneyin ve ihtiyaçlarınız için en iyi ikili opsiyon stratejisini seçin, aynı zamanda sadece bir Bu stratejiler, daha iyi ticaret sonuçları için onları birleştirmekten çekinmeyin!

Yaka Bir yatırımcı bir çağrı alıp sattığı veya tersi sattığı zaman bir yaka veya bir risk tersine çevirme işlemidir. Bu ikili opsiyon stratejisinin temel amacı, başka bir opsiyon satarak satın aldığınız opsiyon için prim maliyetini dengeleyecektir. Eğer yatırımcı primi satın alınan opsiyondan tamamen mahsup ederse, yaka bedelsiz bir tasma olarak adlandırılır. Bir yakası karlı bir stratejidir ve yatırımcıya prim konusunda çok fazla para ödemek zorunda kalmamaya ve ayrıca örtülü yükümlülük riski de büyük ölçüde azaltılmıştır.

Kapsanan Çağrı Bir yatırımcı veya tüccar, portföy kazançlarını artırmak veya portföy risk profilini hafifletmek amacıyla bir çağrı seçeneği sattığında, kapalı bir çağrı stratejisi veya çağrı yazma ikili opsiyon stratejisidir. Ayrıca, şu anda yatırımcı tarafından sahip olunan bir araçta satılan bir çağrı olarak tanımlanmaktadır. Bu ikili opsiyon stratejisi üç temel nedenden ötürü

( 1 ) yatırımcı tarafından satılan bir opsiyonun priminden

( 2 ) bir portföyden faydalanılarak yararlanılacaktır. piyasadaki düşüşten korunacak ve

( 3 ) piyasadaki aşağı yönlü riskleri hafifletecektir. Bu seçenek aynı zamanda alıcıya belirli bir tarihte veya o tarihten önce belirli bir fiyattan satın alma enstrümanı alma hakkını verir, ancak yükümlülüğü yerine getirmez.

Piyasa Koşulları Piyasalar eğilimli, aralıklı veya dalgalı olabilir ve belirli bir piyasa koşulunun değerlendirilmesi başarılı bir ticaret ve bir kaybetme ticareti arasındaki fark olabilir. Bir eğilim piyasası, bir süre boyunca tek bir yönde hareket eder ve eğilimler geçici olarak (uzun vadeli zaman dilimleri için ), birincil ( ara dönemler için) ve ikincil olarak sınıflandırılır. eğilimler ( kısa süreli dönemler için ).

Eğer finansal araç daha yüksek eğilim gösteriyorsa, piyasaya bir boğa piyasası eğilimi denir ve eğer daha düşük trend ise, bir ayı piyasası eğilimi. Öte yandan, bir dizi bağlı piyasa bir finansal enstrümanın dar bir aralıkta yukarı ve aşağı hareket ettiği zamandır. Aralıklı piyasa, bir finansal araç için arz ve talep eşit olduğunda gerçekleşir. Bir finansal piyasa bir yöne hızla hareket ettiğinde, değişken bir piyasa meydana gelir.

Tüccarlar, piyasanın geçici olup olmadığını veya uçucu olacağını tahmin etmek için VIX (volatilite endeksi) 'ne bakıyorlar. Bull trend piyasaları düşük volatiliteye sahipken, trend trend piyasaları yüksek volatilite seviyelerine sahiptir. Bir tüccar, alması gereken pozisyon türünü belirlemek için halihazırda bir finansal aracın tecrübe ettiği piyasa türünü incelemelidir.

Para Yönetimi Riski uygun şekilde yönetme yeteneği, başarılı ticaretin en önemli araçlarından biridir. Para yönetimi, günlük işlem yapmanızı sağlayan bir savunma konseptidir. İki kavram ticaret boyutu kullanır ve yerleştirmeyi durdurur. Durma yerleşimi, bir pozisyona ne kadar sermayenin tahsis edilmesi gerektiği sorusunu ele almaz. Bu strateji, tüccarların yatırımlarını korumak için alternatif bir yöntem oluşturmasını sağlar.

Koruyucu Kılıf Koruyucu Kaplama, yatırımcının tam bir korunma teminatı sunmasına izin verir. Yatırımcı, bir başabaş noktasından sıfıra kadar korunmaktadır. Alıcı, birkaç hisse senedi bulundurma hakkına sahiptir. Aynı zamanda hisselerini son kullanma tarihinden önce grev değeri üzerinden satabilir. Bu stratejide yatırımcı opsiyon alıcıdır.

Straddle Bu, yatırımcının hem bir greve hem de aynı grev seviyesinde bir çağrıyı satın aldığı ve yatırılan prim için üst üste geleceği ümidiyle bir yatırımdır. Genel olarak, ikili opsiyon stratejileri hakkında bilgi edinmek isteyen yatırımcılar, ticareti doğru bulmayı çok kolay bulmaktadır çünkü doğru ya da yanlış olup olmadığınızı, bir boğa ya da ayı piyasasınız olacağını ve birden fazla kez aynı anda işlem yapabileceğinizi tahmin edebilirler. varlık.