डिजिटल विपणन

Dijital Tabela 101: Dosya Transferine Üç Yaklaşım

Ulaştırma, aktarma, iletme, hareket etme, buradan, dijital tabelaların “şeyleri” ile oraya ve oradan geri dönme, dijital sersemlemede diz üstü olanlar için biraz sıradan görünebilir. Ama bir çoğuna, muhtemelen ikinci bir düşünce hiç verilmemiştir.

Bu sütun, "işaret" in ne olduğuna ve nasıl yapılacağına dair "dijital" işaretleme konularına ayrılmıştır. Dijital bir işaret uzmanıysanız, devam etmek isteyebilirsiniz; ancak son zamanlarda dijital tabelaları keşfettiyseniz ve partiye yeni girerseniz, okuyun. Faydalı bir şey bulmak zorundasın.

Peki, dijital tabelaların "maddeleri" nedir? Çalma listesi de dahil olmak üzere bir kaç şey akla gelir; diğer bir deyişle, işaret üzerinde oynanacak ve görüntülenecek tüm olayların sırası ve bir monitör gibi dijital işaretleyiciye harici bir aygıtı tetikleyen komutlar. bir şey yapmak için – birden fazla çalma listesi ve oynatma için gerekli olan video, ses, metin, grafik ve animasyon da dahil olmak üzere gerçek medya dosyalarını içerebilen bir ana program.

Bu malzemenin taşınması üç temel yolla gerçekleştirilebilir: Halka açık internet üzerinden IP; ikincisi, yerel alan veya geniş alan ağı üzerinden IP üzerinden; ve bir USB sürücü veya SD bellek kartı gibi bir taşınabilir dijital depolama aygıtı ve üçüncü olarak "sneakernet" olarak bilinen Keds'inizin kullanımı. Daha gelişmiş ulaşım yöntemleri arasında uydu bağlantıları üzerinden hücresel ve IP çoklu yayın vardır, ancak bu yöntemler çok yaygın değildir ve bu makalenin kapsamı dışındadır.

Açıkçası, farklı dijital tabela uygulamaları medyanın taşınmasına farklı yaklaşımlar gerektirir. programlar ve oynatma listeleri. Örneğin bir perakende mağaza, bir veya iki dijital tabela oyuncularının temel kurulumu ile sneakernet yaklaşımı için mükemmel bir adaydır. Hızlı, kullanışlı ve LAN / WAN veya İnternet aktarımı kullanılıyorsa, aksi takdirde gerekecek karmaşıklık katmanını ortadan kaldırır.

Kompleks boyunca dağılmış toplantı ve toplantı olanaklarına sahip büyük bir otel gibi daha büyük bir kurulum LAN veya WAN üzerinden IP aktarımı kullanılarak daha iyi sunuldu. Program, oynatma listeleri ve medya dosyaları ağdaki oyunculara veya oyuncu gruplarına kolayca taşınabildiğinden, hiç kimse oynatıcıdan oynatıcıya USB sürücüsü taşımamalıdır. Her bir oyuncuya bu senaryoda kendi IP adresi atanır ve işleyişini belirlemek için ağdaki merkezi bir bilgisayardan ping yapılabilir. Mevcut içerik ve kontrol dosyaları incelenebilir ve basit bir fare tıklamasıyla aktarılan yeni programlar, oynatma listeleri ve içerikler kullanılabilir.

Halihazırda daha geniş olan dijital işaret uygulamaları, ulusal veya uluslararası kapsamda kamuya açık olan adaylar olabilir. İnternet. Uygun güvenlik önlemleri alındığında, İnternet dünyanın dört bir yanındaki "işaret" dijital tabelalarını taşımanın çok etkili bir yolunu sunuyor.

Bu transfer öyküsünün göz ardı edilmemesi gereken önemli bir parçası daha var. Dijital kayıttan yürütme, gerektiğinde oynatıcı tarafından kolayca alınabilmesi için organize edilmesi ve saklanması gereken muazzam sayıda dosya gerektirebilir. Dosyaların bir USB depolama aygıtı veya Ethernet bağlantısı üzerinden aktarılıp aktarılmadığı, dosyanın doğru sürümü sağdaki klasörde daha iyi olur. Aksi takdirde, oynatma listesi oynatma için gereken ortamı bulamaz.

Buna, birden fazla kişi bir işaret veya grup işareti için içerik ve oynatma listeleri oluşturduğunda ve medya dosyalarının sürümlerini izleyen yazılımlar gerektiğinde eklenen karmaşıklığı ekleyin. Değişiklik yapma yetkisi olan ve dosya yapısında tutarlılığı koruyan izinler ile oynatıcı ve içerik iş istasyonları arasındaki yerleşimi daha da önemli hale getirir.