डिजिटल विपणन

Dijital Tabela Uygulamasında Bazı Ortak Hatalar

Her yeni teknolojide olduğu gibi, dijital tabelaların uygulanmasında çok fazla deneme ve yanılma söz konusu. Bununla birlikte, dijital reklamcılık ve yatırım getirisi (ROI) ile ilgili kaygıların giderek yaygınlaştığı, giderek daha fazla kuruluşun, diğer insanların hatalarından öğrenilmesi genellikle yararlıdır.

Yine sık karşılaşılan bazı hatalar vardır. Onlardan kaçınmak, dijital tabela kampanyanızın başarı şansını artırmanıza yardımcı olabilir ve yatırımınızın geri dönüşünü görürsünüz:

Yanlış Yer

Ne kadar iyi içerik, ne kadar pahalı ekranlar veya mesajın ne kadar harika olursa olsun Karşılaşmak; Dijital tabela yanlış yere yerleştirilirse ve hak ettiği ilgiyi görmezse, o zaman pahalı bir zaman kaybı olabilir. Her zaman işaretin mümkün olan en yoğun yerde bulunduğundan emin olun. Çoğu zaman bu, cihazı dış mekan dijital göstergenin dış mekân işaretleri ile karşılaştırıldığında her zaman için yeterli bir kitleye sahip olacağı anlamına gelir.

Cihazları konumlandırırken göz hizasında olduklarından emin olun. Dijital tabelaların ilk günlerinde onları tavandan asmak yaygın bir hataydı. Ne yazık ki insanlar altında yürüyecek ve işaretlere pek önem vermeyeceklerdi.

Pahalı Ekipmanlar

Genellikle TV ekranlarında, LCD muhafazalarda ve medya oynatıcılarda daha fazla harcanacak sistemin daha iyi olacağı varsayılmaktadır. Ancak, içerik dijital tabelaya geldiğinde anahtardır, bu yüzden ekranın 100 TL veya 10.000 TL'ye mal olması fark etmez, içerik aynı ise hala etkili olacaktır.

Dijital tabela açık havada olduğunda bile. Hava şartlarına dayanıklı ve su geçirmez sistemlerde büyük servet harcamaya gerek yoktur. Standart cihazlar, ihtiyaç duyulan tüm korumayı sunabilen, su geçirmez bir LCD muhafazasına yerleştirildikleri sürece, dış mekanlarda kullanılabilir.

Karmaşık İçerik

Dijital bir işaretin, belki de en fazla görüntülenmeyeceğini düşündüğünüzde. Biri bir zamanlar karmaşık ve uzun süreli içeriğe geçtiğinde birkaç saniye içinde gereksiz ve etkisizdir. İçeriği basit tutun ve ekran karmaşasını ücretsiz tutun. Görüntüleyiciyi çok fazla bilgi ile bombalamamaya çalış. Önemli noktaları vurgulayın ve bir telefon numarası gibi önemli bilgilerin açık olduğundan emin olun.

İzin Al

Başka birinin mülkü üzerinde bir dijital imza yerleştirmek için izne gerek duyabileceğinizi unutmayın. Ayrıca, yerel bir makamın gerektirebileceği tabelalar için tüm düzenlemelere uyduğunuzdan emin olmalısınız. İçeriğin tüm kitleler için uygun olduğunu unutmayın, bu nedenle cinsel içerikli veya diğer içerik türlerinden kaçınılmalıdır.