डिजिटल विपणन

Dijital Ürünler konusunda eBay ve Yeni Yönetmelik

Bu yazıda, satılan tüm dijital ürünlerin yasaklanması konusunda eBay'in yeni düzenlemeleri hakkında konuşacak. Aynı zamanda eBay'de dijital ürün satanlara da olası alternatifleri sunacağız. Ayrıca, tüm internet topluluğunun etkisinin ne olacağını tartışacağız ve bu konuda bir şeyler yapmalıyız.

Birçoğumuz, Mart 2008'in ortasında, eBay'in dijital eşyaların sitelerinde satılmasına artık izin vermeyeceğini açıkladığını biliyoruz. Öğeler, dijital veya elektronik kitapların, şablonların, yazılımların, web sitelerinin, betiklerin veya dijital olarak iletilebilen her şeyi içerir. Siteden verilen nedenler, birçok kişinin geri bildirim puanlarını değiştirmek için dijital ürünleri kullanmasıdır. Böyle bir eylem onların geribildirim değerlendirmesini yönetmeyi zorlaştırır. Bu nedenle eBay, Mart 2008'in sonundan itibaren sitede satılan dijital ürünlerin durdurulmasına karar verdi.

Bu, dijital ürünleri tanıtan ve satan birçok kişiye çok kötü bir haberdi. Bazıları posta listelerini oluşturmak için bu ürünleri kullanır. Diğerleri, tüm kitap e-kitaplarını satmak ve bunun dışında iyi bir gelir elde etmek için bu kanalı kullanır. Konularda yer alan kişiler arasında tartışmalar vardı. Aşağıdakiler dahil olası alternatifler hakkında tartışmışlardır:

1. EBay ile çalışmayı bırak. Diğer internet pazarlama yöntemini kullanın.

2. Düşük teslimat maliyeti olan diğer ürün türlerine satış yapmak için değiştirin. Dijital ürünler satmayı bırak.

3. Dijital teslimat olmadan bunları satmak. Bu, onları örneğin CD veya DVD'de fiziksel forma aktarmak zorunda kalacağı anlamına gelir.

4. Diğer açık artırma sitelerine git.

5. EBay'i boykot edin ve ürünleri geri almak için bir kampanya başlatın.

Birçok kişi bu politikadan dolayı sıkıntı yaşıyor olsa da. Pek çoğu bu eylem hakkında çok olumlu bir görüşe sahiptir. Onlar eBay dışında yazılım ve e-Kitaplar satan insanlar. Bununla yüzleşelim. eBay üzerinde çok fazla yasadışı dijital ürün vardı ve onlar hakkında uzun zamandır hiçbir şey yapmadılar. Sitede ucuz dijital ürünlerin bulunabilirliği, aynı ürünlerin orijinal ve yasal sahiplerine çok fazla baş ağrısı veriyor. Bu eylem onlara bir rahatlama sağlar ve pazarda daha fazla dijital ürün araştırması ve piyasaya sürmesi konusunda daha emin olabilir.

Ayrıca, gelecekte dijital ürünleri piyasaya sürme şansımız olabilir ve ürünlerimizin bizim onayımız olmadan eBay'de ucuza satılacağından endişe duymak zorunda değiliz.

eBay yeni politika, sektöre bir kargaşa yaptı. Ancak bazı iyi noktaları var. Bu makalede, onunla nasıl başa çıkılacağı ve stratejinin diğer açısı ve endüstriye etkisi hakkında olası alternatifler gösterilmektedir.