डिजिटल विपणन

Dijital Varlık Yönetimi: Elektronik Verilerin Güvende Tutulması

İşletmeniz büyüdükçe dijital varlıklarınız da büyüyor. Aslında ofisiniz, e-postalarınız, metin belgeleriniz, resimleriniz, logolarınız, ses ve video dosyalarınız, resimleriniz, anlık mesajlarınız için bir dağ da olabilir. İş akışı için vazgeçilmez olduklarından, güvenli depolama ve kolay erişimlerini sağlamanız gerekir. Herhangi bir şey kaybetmek pahalı rekreasyon ve dijital haklar için tekrar ödeme anlamına gelir. Bunlar, büyük şirketlerin artık bir dijital varlık yönetimi (DAM) sistemi kullanmanın önemini kabul etmesinin nedenleridir.

Varlık yönetimi, iş akışını otomatikleştiren bir dizi süreci içeren bir teknolojidir. Uygulandığında, depolama ve elektronik verilerin erişimini geliştirmek için birleşik bir sistem sağlayacaktır. Adından da anlaşılacağı gibi, varlıkları organizasyon ve dağıtım yoluyla denetler. Daha sonra bilgilerin daha verimli bir şekilde erişilmesini, toplanmasını ve arşivlenmesini sağlar.

Varlık yönetimi, işinizin yalnızca üretim süresini değil aynı zamanda paradan tasarruf etmesini de sağlar. Operasyon maliyetlerini azaltabilirsiniz çünkü bir tanesi için, sadece bu varlıkları kontrol etmek için daha fazla kişiyi işe almak artık gerekli değildir. Ayrıca müşteriler, tedarikçiler ve çalışanlar tarafından işlenen yaygın uyuşmazlıkları ortadan kaldırarak iş operasyonlarını geliştirir. Bu nedenle, şirket verimliliğini arttırır ve ürünlerin veya hizmetlerin hızlı bir şekilde teslim edilmesini garanti eder. Aynı şekilde ekip çalışması ve iletişimi de teşvik eder, böylece çalışanlar ve müşteriler arasında yanlış anlaşılmaları önler. Bu yazılım çözümü, markalarınızı korur ve şirketinizin itibarını korur. Şirketinize daha fazla fayda sağlamak için, bir yedek oluşturur, doğrular ve kopyaları belirler.

DAM yazılımı ararken, hedeflerinizi ele alacak olanı düşünün. Burada, önce bir tane satın almadan önce şirket hedeflerinizi tanımlamanız çok önemlidir. Satın alma fiyatında durmayın. Şirketinizi başarıya ulaştırmaya yardımcı olacak özellikleri düşünün. Ayrıca yazılımın kurulumu, çalıştırılması ve bakımı hakkında da düşünün. Kullanıcıların bunaltılmaması için yeterince kolay olmalı.

İşletmeler, hangi sektörlere ait olduklarına bakılmaksızın, iş akışlarını basitleştirmek için farklı teknolojilerden yararlanabilirler. Dijital varlık yönetimi bunlardan biri. Sürekli olarak tanıtılan yeni dijital veri biçimleriyle, şirketlerin sürekli olarak bu verilerin güvenliğini sağlamanın ve bu verilerin güvenliğini sağlamanın yollarını bulmaları gerekiyor. Bu yazılım çözümünü kullanarak, sadece dijital dosyalar için bir depolama alanına sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda kusursuz iş süreçleri ve ticari ortaklar ve müşterilerle karşılıklı olarak faydalı ilişkiler kuruyorlar.