एसईओ

Doğal Arama Motoru Optimizasyonu – "Sistem Oyunu" Yoksa Yoksa Yasaklanırsınız!

Doğal arama motoru optimizasyonuna odaklanırken, işlemi "beyaz şapka" olarak tutmanız önemlidir. Gördüğünüz zaman, SEO'ya gelince üç düşünce okulunuz var: Beyaz şapka, Gri şapka ve Siyah şapka. Muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi, beyaz şapka kurallara uyuyor, gri şapka aralarında biraz, siyah şapka ise Google ve diğer büyük arama platformlarının etik SEO uygulamaları için belirlediği parametrelere karşı çıkıyor.

Peki neden siyah ve gri şapka taktiğinden kaçınmalısınız? Birçok durumda, sizi veya şirketinizi büyük sıkıntıya sokabilecek yasadışı faaliyetler içerir. Buna ek olarak, siyah ve gri şapka SEO taktikleri kullanan web siteleri genellikle Google, Yahoo, Bing, vs.'den geri döndürülür.

Yani, bununla birlikte, web sitenizi tutabilen bazı doğal arama motoru optimizasyonu teknikleri nelerdir? Beyaz şapka "ve sıralamanızı aynı anda artırın?

1. Makale pazarlama. Popüler makaleler dizinlerine düzenli olarak makaleler göndermelisiniz. Bu, web sitenize gelen trafik miktarını artırır ve ayrıca web sitenize geri dönen güçlü, tek yönlü bağlantılar sağlar. Makale dizinleri genellikle arama ağlarıyla oldukça ilgilidir, bu nedenle bu maddelerden elde ettiğiniz bağlantı suyu önemli bir ağırlık taşır. Buna ek olarak, bu makale dizinlerine gönderdiğiniz makaleler genellikle uzun kuyruk anahtar sözcük öbekleri için yüksek listelenmiş olabilir! Makale pazarlama, arama motoru sıralamalarınızı artırmak için kullanabileceğiniz en iyi doğal arama motoru optimizasyon tekniklerinden biridir.

2. Blog. Blogging, doğal arama motoru optimizasyonu için hayati önem taşır, çünkü web siteniz için haftalık olarak taze ve benzersiz bir içerik sağlar. Blogunuzu haftada bir kez, hedef pazarınızın belirli bir sorunu çözmesine yardımcı olmaya odaklanan anahtar kelime zengin içeriği ile güncellemeniz gerekir. Bunu yaparak, sadık takiplerinizi artıracak ve sıralamanızı artıracaksınız.

3. KeywordLuv'u Kullanan Do-Follow Bloglarına Yorum Yapın. Bloglar genellikle nofollow'dir, yani bir yorumda bırakılan bağlantılar büyük arama ağlarıyla fazla ağırlık taşımaz. Ancak, bazı bloglar dofollow'dir, yani yorumunuzda bıraktığınız bu bağlantılar, hedeflenen anahtar kelimeleriniz için arama sıralamanızı gerçekten artırabilir. Örneğin, hedeflenen anahtar kelime öbeğiniz "Los Angeles Kayıt Stüdyosu" ise, bu biçimde bir yorum bırakabilirsiniz:

"Adınız @ Los Angeles Kayıt Stüdyosu."

Bildiğim kadar tuhaf görünüyor, ancak Google, bağlantı metni için sıralamaya çalıştığınız anahtar kelime öbeğini içeren değerli bir bağlantı olarak okuyacaktır. Bu doğal arama motoru optimizasyonu tekniği çok doğal görünmeyebilir, ancak mükemmel bir ahlaktır ve doğal optimizasyon kampanyanızı olumlu yönde etkileyecektir.

Doğal arama motoru optimizasyon tekniklerine sadık kaldığınızdan emin olun, çünkü eğer siyah şapka veya gri şapka bile riske atıyorsanız, web siteniz büyük arama motorları tarafından yasaklanabilir, ardından internet pazarlama kampanyanızı öldürür. Bunun olmasını istemiyorsunuz çünkü online pazarlama çabalarınızı sakatlıyor!