डेटाबेस

Doğru Kişi Arama Yapma

Hayatınızdaki önemli bir kişiyle iletişiminizi kaybettiğinizi farketmenin zamanı geldiğinde, o kişiyle bir kez daha temasa geçmenin yollarını bulmak için ne yaparsınız?

Aslında bu, birçok insanın karşılaştığı ortak bir deneyim. Bunun nedeni, kişinin yeni bir alana taşınması ve orada onunla nasıl iletişim kuracağınız konusunda size ayrıntılı bilgi verememesi olabilir. Ya da konut değiştiren siz olabilirsiniz ve kişiye iletişim bilgilerinizi vermeyi unutmuşsunuzdur. Her iki durumda da, durumla ilgili bir şeyler yapabileceğinizden emin olmak için yapabileceğiniz şey, çevrimiçi kişilerin arama kaynaklarını kullanmaktır.

Bu kullanıcılarla arama araçlarıyla, aramanız gerekebilecek herhangi bir kişiyi bulmak artık mümkün olabilir. Bu sitelere kişinin adını sağlayarak, girdiğiniz kişiyle eşleşen herhangi bir içeriği veya raporları varsa, veritabanlarını görüntüleyebilirsiniz. Çoğu zaman, bu çevrimiçi arşivler hem çevrimiçi hem de çevrimdışı birçok farklı kaynaktan birçok genel kayıt derledi ve kullanıcıların çok önemli bilgileri aradıklarında daha kolay zaman alabilmeleri için arşivlerinde sakladı.

Şimdi, bir kişi arama sitesini seçmeye gelince size söyleyebileceğimiz şey, gerçek kullanıcılar tarafından bloglara, sitelere ve forumlara gönderilen yorumları okumak. Bu şekilde, hangi kullanıcıların hangi hizmetleri etkili hizmetler sağladığını ve hangilerini daha iyi kullanmaktan kaçındığınızı farklı kullanıcıların geri bildirimlerini bilirsiniz. Bu incelemelerle, hangisinin sizin için en iyisi olduğuna ve hangilerinin size doğru arama sonuçları sunacağına karar verebilirsiniz.