डिजिटल विपणन

Doğrudan Satış İşlerinizi Pazarlama

Doğrudan satış işinizi pazarlamak, başarının en önemli adımlarından biridir. Sonuçta, müşteriniz yoksa, hiç para kazanmıyorsunuz. Tutkulu Taraflar işimi pazarlamak için kullandığım ve bu fikirleri takip ederek başarı elde edeceğinizi umduğum kanıtlanmış birkaç fikir verdim.

Maalesef, en etkili doğrudan satış pazarlama yöntemlerinden bazıları da en fazla zaman alıyor. Ancak, bunlar harika sonuçlar elde etmek için kullandığım tüm fikirler.

Arkadaşlara / Aileye Kartpostallar – En kolay ve en üretken pazarlama kavramlarından biri, temel arkadaş grubunuzu ve iş ilişkilerinizi tanımlamaktır. Yeni iş girişimlerinizle ilgilenebilecek 100 kişinin bir listesini yapın ve her birine hızlı bir kartpostal gönderin. İlk başta, hiçbir şey satmaya çalışmıyorsunuz, sadece herkesin yeni bir işe başladığınızı bilmesini istersiniz. Daha sonra, önümüzdeki birkaç hafta boyunca bu insanlarla iletişime geçtiğinizde takip edebilirsiniz. "Geçen hafta kartpostalımı aldın mı?" itici ses olmadan takip etmek için harika bir yoldur.

El ilanları – Belki de yerel süpermarket veya perakende satış mağazasında broşür veya el ilanları gördünüz. Bu विज्ञापन araçlarının çoğu veya satış için diğer öğeler. Ancak, partilerimden sipariş verirken kullanabileceğiniz “indirimli” çıkartmalarla el ilanları oluşturarak bir takım başarılar elde ettim. Örneğin, herhangi bir öğenin satın alınmasından% 10 indirim sunan 10 yırtma sekmeli bir ilan oluşturun. Bu indirim teklifleri ile pek çok insan var.

Kartvizitler – İş kartlarını dağıtmanın işinizi tamamlamanız için harika bir yol olabileceği birkaç durum var. Çoğu insandan hoşlanırsanız, muhtemelen alışkın olduğunuz hafta boyunca birçok insanla tanışırsınız. Garsonlar ve garsonluklar, perakende mağaza çalışanları, fast food çalışanları ve benzer bir iş sorumluluğu olan diğer insanlar hem iş potansiyelleri hem de potansiyel işe alım çabaları için mükemmel kaynaklardır. Bu insanlar neden bu kadar iyi yol alıyor?

1. İş Leads – Bu insanlar genellikle gün boyunca binlerce kişi ile temas haline gelir. Bir arkadaşlık kurabilseydiniz, yeni arkadaşınızı işiniz için potansiyel bir işe alma aracı olarak kullanabilirsiniz. Kartvizitlerinizi iş arkadaşlarınızla dostça paylaşın. Ya da sadece bir masa üstü kart tutucuyu sadece sicilin yanına koyun ve müşterilerin kendilerine yardım etmesine izin verin.

2. İşe Alım – Gıda ve perakende sektöründeki birçok insan, insanlarla çalışmaktan hoşlanır ve genellikle fazladan para kazanmanın yollarını arar. Bunun nedeni, maalesef, hizmetlerinin geri ödeme oranının, iş ve sorumluluklarının miktarına nadiren uymasıdır. Bireyin, aylık gelirlerini nasıl artırabileceğini veya hatta mevcut işlerini nasıl değiştirebileceğini tartışmanızı öneririz.

Unutmayın, temas kurduğunuz her kişi potansiyel bir müşteri veya işverendir. Kartvizitlerinizi gelecekteki başarılar için biletlermiş gibi dağıtın ve fırsatı kendinizle satmak. Hiçbir zaman, telefonunuz ilginizi çeken kişilerle kancadan çalıyor olacak.

Gördüğünüz gibi, karlı bir pazarlama programı oluşturmak zaman alır. Ancak, yöntemleri kullanarak, hiçbir zaman başarılı bir doğrudan satış işine sahip olacağınızdan emin değilim.