डिजिटल विपणन

Dropshipping Veya Affiliate Marketing – Hangisi Daha İyi?

Onun karşısında, dropshipping ve bağlı kuruluş pazarlama bir dizi benzerlikler var. Başlamak için çok az yatırım yapıyorlar ya da hiç yatırım yapmıyorlar ve her ikisi de ürünü başkasına göndererek bir kar elde etmenize izin veriyor. Ancak, uzun vadede kârlı olacak bir iş kurmak ve büyütmek istiyorsanız, dropshipping'ın sizin için daha iyi bir fırsat olabileceğinin birkaç nedeni vardır.

Dropshipping, karınızı daha erken görmeniz anlamına gelebilir
] Bir dropshipping işiyle, bir ürünü sattıktan sonra, sattığınız fiyat ile dropship tedarikçinizi kar olarak ödediğiniz fiyat arasındaki farkı korursunuz. Bağlı kuruluş pazarlama ile, bir tüccara atıfta bulunduğunuz her satışın bir yüzdesi ile ödüllendirilirsiniz.

Dropshipping ile, bir satış yaptığınız anda karınızı görüyorsunuz, ancak satış ortaklığı pazarlamacılığınız varsa, satıcıya ödeme yapıyorsunuz. Karınızı elde etmek için komisyonlarınız. Satıcılar ödeyeceğiniz zaman, birkaç haftadan birkaç aya kadar değişiklik gösterebilir, bu nedenle dropshippers, işlerini daha çabuk büyütmek için kullanabilecekleri karları elde edebilir.

Fiyatlandırma üzerinde daha fazla kontrol
Kendi dropshipping ile iş için, satış ortaklarının pazarlamacıların ürünü tüccar tarafından belirlenen fiyattan satmak zorunda oldukları yerlerde, ürünlerinizi ne kadar satmak istediğinizi kontrol edebilirsiniz. Fiyata göre esnek olabilen bir Dropship Business, özellikle kalabalık bir pazarda rekabetçi olma şansını daha da artırıyor.

Belirli bir dropship ürününü satabileceklerini bilen dropshippers, fiyatlarını yukarı veya aşağı yönde ayarlamaya karar verebilir. Daha fazla genel kâr elde etmek için Bağlı kuruluş pazarlamacıları bu esnekliğe sahip değildir ve bu nedenle özellikle yeni bir başlangıç ​​olduğunda rekabet etmek daha zor olabilir. Kar marjlarını iyileştirebilmenin tek yolu, maliyetleri olabildiğince düşük tutmaya çalışmaktır, bu da rekabet etmeyi daha da zorlaştırabilir.

Bazı ortaklık programları kısıtlamalarla birlikte gelir
Bağlı bir pazarlamacı olarak, belirli Sattığınız ürüne bağlı olarak ürünleri tanıtabileceğiniz kısıtlamalar. Daha büyük tüccarlar, şirketinizi veya marka adlarını pazarlamanız konusunda sizi istekli değiller ve hatta müşterileri çekmek için kullanabileceğiniz kanalları kısıtlayabilirler.

Başka birinin işini tanıtıyorsanız, bunu kendi kurallarına göre yapın. Bununla birlikte, kendi Dropship Business ile, dropship ürünlerinizi istediğiniz gibi tanıtabilirsiniz – çünkü bu sizin kendi işiniz. Dropshippers marka ve şirket isimleri (neden dahilinde) kullanımı konusunda çok daha az kısıtlamaya sahiptir ve onların dropshipping iş için müşteri çekmek için en iyi yolları kullanmaları ve daha fazla kar elde etmelerini sağlayacak çeşitli promosyon yöntemleri kullanabilirler. [19659002] Daha uzun vadeli bir iş kurma
Dropshipping çalışmalarından dolayı, dropshipper'lar müşteri tabanlarını geliştirmek ve uzun vadede dropship işlerini büyütmek için çok daha iyi bir fırsata sahipler. Affiliate pazarlamacıları, müşterilerini, tüm müşteri bilgilerini toplayan ve satıcıya yardım etmeden, onlarla pazarlayabilen ve gelecekte daha fazla para kazanabilecekleri bir tüccara göndermektedir.

Bazı bağlı kuruluş pazarlamacıları, potansiyel müşterilerin ayrıntılarını yakalamaya çalışmaktadır. ücretsiz hediye sunuyor, ama gerçekten para kazanmak için ihtiyacınız olan alıcıların isimleri, adresleri ve e-postaları, ve dropshipper'lar her satış yaptıkları zaman bunu alıyorlar. Sadece ücretsiz bir teklif için kaydolmuş olanlardan ziyade para harcayan müşterilere pazarlama yapmak, dropshipping işletmelerinin mevcut müşterilere ve aynı zamanda yeni müşterilere daha fazla dropship ürün satarak daha büyük büyüyebilmeleri anlamına gelir.

dropshipping ve ortaklık pazarlama gibi çok benzer iş fırsatları gibi görünebilir, ancak gerçekte, bağlı pazarlamacılar komisyonda birkaç dolar karşılığında başkasının işlerini büyütmelerine yardımcı oluyorlar. Dropshippers, kendi dropshipping işlerini, tanıttıkları ürünler üzerinde daha fazla kontrole, onları nasıl pazarladıklarına ve daha da önemlisi, onlardan yapabilecekleri karı sağlamaya teşvik ediyorlar.