एसईओ

DuckDuckGo günde 30 milyon sorguya ulaştı

Mahremiyet odaklı arama motoru DuckDuckGo, Twitter'da yayınlandı Yeni bir dönüm noktasına ulaştığını ve günde ortalama 30 milyon sorgu ürettiğini bildirdi.

Yüzde 50 büyüme. Şirket, bir günde 10 milyon arama yapmak için yedi yıl sürdüğünü söyledi. 20 milyon aramaya ulaşmak için iki yıl daha sürdü. Şimdi, bir yıldan kısa bir süre sonra, şu anda günde 30 milyonluk aramalar yapıyor.

Yayınlanan trafik grafiğinden de anlaşılacağı üzere büyüme artarak devam ediyor:

DuckDuckGo'nun kurucusu Gabriel Weinberg, TechCrunch’a “Yılda yaklaşık% 50 oranında istikrarlı bir şekilde büyüyoruz, bu yüzden makro düzeyde çok şaşırtıcı değil, sadece rakamlar büyüyor!”

Weinberg şunları ekledi: “Bu, hatta daha da yükseldiğini söyledi. Bu yılın, özellikle son iki ay içinde. ”

Neden önemli? DuckDuckGo'nun arama motoru, Google'ın, Bing'in ve hizmetlerin hem kendi başına hem de hizmetlerini hedefleyen davranışsal verileri toplayan ve kullanan diğer arama motorlarına bir alternatif sunuyor.

Her gün Google süreçlerini kapsayan on milyarlarca arama ile karşılaştırıldığında DuckDuckGo'nun sesi neredeyse kayıt altına alınmıyor Ancak, AB'nin Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) ve ABD'deki gizlilik düzenlemelerinden bahseden Cambridge Analytica Skandalı, çevrimiçi veri güvenliği endişeleri konusunda kamuoyunun farkındalığını artırdı ve gizlilik merkezli girişimler için sürekli büyümeye yardımcı olabilir.


Yazar

Barry Schwartz, Arama Motoru Land'in Haber Editör'ü ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'in sahibidir. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.