एसईओ

Dünya çapında hedefleme gibi küçük hatalar bütçenizi zorluyor mu? Bu Google Reklamları komut dosyası yardımcı olabilir

İnsanlar robot değil. İzlenecek binlerce anahtar kelimeyle ve hesabınızın birden fazla seviyesine uygulanacak ayarların çeşitliliğiyle, her zaman küçük veya çok büyük bir şeyi göz ardı etme ihtimaliniz vardır

. Cihaz değiştiricilere aşırı istekli olmak veya yer hedeflemeyi uygulamayı unutmak, hatalar oldukça pahalı olabilir. Dünya çapında hedefleme, biri için, size yararı olmayan bölgelerde reklamlar sunarken bütçenizi hızlıca saptayabilirsiniz.

Ancak bu ayarları manuel olarak kontrol etmek inanılmaz derecede zaman alabilir. Sıkıcı olan her şeye ne diyoruz? Cevap her zaman senaryolardır.

Bu, sizin için tüm temelleri yapacak. Üst sınırlarınızı ekleyin ve nereye bakmak istediğinizi söyleyin, size hesabınızda doğru olmayan herhangi bir şeyi ayrıntılarıyla bildiren bir rapor e-postayla gönderilecektir. Belki de belirli bir kampanyaya yer hedefleme uygulamamış olabilirsiniz? Veya anahtar kelimelerinizin seçimini yapmak için istediklerinizin çok üstünde bir teklif mi veriyorsunuz?

Genel bakım için koşmak harika bir şey, ancak özellikle büyük bir kampanya oluşturduktan sonra veya hesabınızda kapsamlı değişiklikler yaptığınızda yararlıdır ve biraz daha fazla gönül rahatlığına ihtiyacım var.

Ne işe yarıyor?

Komut dosyası, hesabınızdaki kullanıcı tanımlı ayarları kontrol ederek, istediğiniz herhangi bir ayarı itmediğinizden emin olmanızı sağlar.

Üç ayrı kontrol gerçekleştiriyor:

  1. Dünya Çapında Hedefleme Denetleyicisi : senaryo, herhangi bir yer hedeflemesi uygulanmayan kampanyaları işaretler.
  2. Anahtar Kelime Teklifi Üst Sınır Denetleyicisi : bir maksimum TBM sınırı ve komut dosyası, teklifleri bu TBM’den daha yüksek olan anahtar kelimeleri rapor eder.
  3. Teklif Değiştirici Üst Sınır Denetleyicisi : bu, teklifleri çok fazla zorlamamanızı sağlamak için herhangi bir sorunlu teklif değiştiriciyi konum, cihaz ve विज्ञापन planlaması için kontrol eder.

Bunlar, verimsizlik, aşırı agresif teklif verme ve nihayetinde bütçe israfına yol açan her türlü hatayı veya gözden geçirmeyi ortadan kaldırmak için hızlı ve kolay bir yolun olmasını sağlar.

Bu kontrolleri tüm hesabınızda veya belirli kampanyalarınızda yapabilir (örneğin, yalnızca Marka kampanyalarını kontrol etme). Ayrıca, duraklatılmış kampanyaları ve anahtar kelimeleri gerektiği gibi dahil edebilir veya hariç tutabilirsiniz.

Betik çalıştırıldığında, size beslediğiniz kuralları ihlal eden herhangi bir şeyi işaretleyen bir HTML tablo raporu e-postayla gönderir.

Bu komut dosyası nasıl kullanılır

Komut dosyasını, geçici olarak çalıştırılmak üzere doğrudan Google Reklamlar arayüzüne yapıştırabilirsiniz.

Komut dosyasının çalışmasını istediğiniz Google Reklamları hesabında, Araçlar ve Ayarlar> Toplu İşlemler> Komut Dosyaları'na gidin. Mavi artı düğmesine basarak yeni bir komut dosyası oluşturun.

Hesabınızı okumak için komut dosyasına yetki verdikten sonra, aşağıdaki kodu kopyalayıp giriş kutusuna yapıştırın. Daha sonra özel kriterlerinizi ekleyerek kodu değiştirmeniz gerekecektir.

İlk önce, raporun EMAIL_ADDRESS değişkeninde gönderilmesini istediğiniz e-postayı eklediğinizden emin olun. aşırı teklifler konusunda endişeli, BID_UPPER_LIMIT 'ı değiştirerek maksimum TBM’nizi ayarladığınızdan emin olun. Bu rakamdan daha yüksek bir TBM'ye sahip anahtar kelimeler daha sonra raporda listelenir.

Teklif değiştirici sınırlarınızı da belirleyebilirsiniz. Örneğin,% 150'nin üzerindeki teklif değiştiricilerden haberdar olmak isterseniz, bunu 1,5 olarak ayarlayın. Bu, 0,1 (-90%) ila 9,0 (+% 900) aralığında olmalıdır. Bu limitler, cihaz, reklam yayını zaman planlaması ve konum için ayrı ayrı ayarlanabilir.

CAMPAIGN_NAME_DOES_NOT_CONTAIN CAMPAIGN_NAME_CONTAIN ve CAMPAIGN_NAME_CONTAIN ve IGNORE_PAUSED_CAMPAIGNS 'in kullanacağını belirtin Hesabınızın büyüklüğüne (ve durumuna!) Bağlı olarak, seçtiğiniz kriterlere göre seçici olmanız gerekir. Örneğin, maksimum 10 TBM’den daha yüksek bir TBM’ye sahip tüm anahtar kelimeler için bir rapor isteyecekseniz, muhtemelen hesabınızın tamamını çekiyor olmalısınız. Bu gibi durumlarda komut dosyası çalıştırılırken, bu kadar büyük miktarda veri için e-posta raporları alamayabilirsiniz.

Kodu yapıştırıp ölçütlerinizi belirledikten sonra, komut dosyasını kaydedin ve çalıştırın. Not: Bu noktada sayfanın en altına gitmeniz ve e-posta izinlerinizi yeniden yetkilendirmeniz gerekebilir.

Ve ayarladınız! Raporunuz e-posta yoluyla bir HTML tablosu olarak gelecek. Oradan, hesabınız için uygunsuz görünen teklifleri, değiştiricileri veya hedeflemeyi giderebilirsiniz.


Bu makalede belirtilen görüşler konuk yazarın görüşlerini ifade eder ve Arama Motoru Arazisi'ne yazmaz. Personel yazarları burada listelenmiştir.


लेखक के बारे में

Daniel Gilbert, dünyanın en iyi ücretli medya ajansı olan Brainlabs'ın CEO'su (açıkladı). 2010'da Google’dan ayrıldığından bu yana birçok büyük veri ve teknoloji girişimine başladı ve yatırım yaptı.