एसईओ

Düşük Maliyetli Hosting

Eğer düşük maliyetli hosting almayı düşünüyorsanız, muhtemelen internet için yeni ve web siteleri tasarlamak için yeni. İnsanlar ilk başladığında, işe başlamaları için en ucuz seçeneği aramaları gerektiğini düşünüyorlar. Bu hiçbir şekilde kötü bir fikir değil, çünkü hepimiz bu ekonomide para biriktirmeye çalışıyoruz. Ancak, bir site geliştirmek istediğinizde göz önünde bulundurmanız gereken pek çok etmene sahip olmanız gerekir.

Temelde iki tür barındırma, ücretli ve ücretsiz ve serbest rotayı takip eden birçok insan var. Ücretsiz barındırma, dosyaları ana sunucuya yükleme seçeneği sunar, ancak ne kadar yükleyebileceğiniz ile sınırlıdır. Sunucunun hızları ücretli bir ana bilgisayardan çok daha yavaş olacaktır, bu nedenle, siteniz için sunucuya yüklediğiniz birkaç fotoğrafınız varsa, bu resimler için resimlerin biraz daha uzun sürebilir. Web sitesi.

Ücretsiz barındırma kullandığınız için bir kayıt kuruluşundan alan adı almazsınız, bu yüzden yeni bir işe başlayacak olursanız, niştaki diğer sitelerle rekabet etmeye çalışmaktan çok sıkılırdınız. Ayrıca ücretsiz barındırmada müşteri desteği yoktur, bu yüzden hiç sorun yaşarsanız, temelde kendiniz için çalışmanız gerekir.

Ücretsiz barındırma, arkadaşlarınızla veya ailenizle dosya paylaşmak isteyen bir kişiyseniz veya bir hobiniz varsa ve insanlarla paylaşmak isterseniz, ücretsiz barındırma hizmetinin sunduğu kısıtlamayı umursamıyorsunuz. Ama ciddi iseniz ve online bir iş yapmak istiyorsanız, o zaman ödediğiniz ev sahipliği yapmak ücretli bir yoldur.

Bu, aldığınız şey için ödediğiniz eski şeydir ve barındırma işi içinde bu terim burada da aynı şekilde geçerlidir. Paranızın karşılığını alır, bu yüzden bir sağlayıcı seçmeden önce bu konuya çok dikkatlice bakmanız gerekir. Bir sağlayıcıda aradığınız şey aşağıdaki gibidir.

  • Sınırsız alan adı: Hosting paketinde olabildiğince çok web sitenizin olup olmadığını bilmek zorundasınız. Ana bilgisayar sahibi olmak anlamsız, sadece beş alan adınız varsa, sadece beş web sitesi oluşturabilirsiniz.
  • Sınırsız Disk Alanı: Bu aynı zamanda çok önemlidir, fotoğrafçılık işiniz olduğunu ve sitenize yüzlerce fotoğraf yüklemek istediğinizi varsayalım. Sınırsız disk alanı olan iyi bir ana bilgisayara ihtiyacınız var.
  • Sınırsız bant genişliği: İyi dürtülere sahip bir sunucuya ihtiyacınız var ve bu da bant genişliğine bağlı.
  • 24 saat canlı destek. Bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum, eğer böyle bir destek sunmuyorlarsa şirketi kullanmayacağım.

Son bir notta, tüm büyük hosting şirketleri bireye uygun farklı paketler sunuyor. Bebek planı, hatchling planı gibi paketler sunuyorlar, daha sonra satıcı barındırma, VPS barındırma, özel sunucular ve benzeri seçenekler ile daha gelişmişler.

Düşük maliyetli barındırma sadece web sitenize vermek için hazır olduğunuz kadar düşük, şu anda orada 4 $ 'dan ayda 10 $' a kadar değişen bazı büyük paketler var. Seçim yapmak için tüketici size kalmış.