डिजिटल विपणन

E-posta Pazarlamacılığının Neden En İyisi Olduğunun Nedeni

Dijital pazarlama bugün çok önemli. Her gün pazarlama yapmak için yeni yöntemler ve teknikler geliştiriliyor. Tüm bunların arasında, e-posta pazarlamanın eskimiş bir süreç olduğunu varsaymak kolaydır.

Artık kullanılmadığı veya istenen sonuçların alınmadığı için bunu dikkate alabiliriz.

Ancak, daha fazla olamazdınız. yanlış.

Bugün e-posta pazarlaması yaygın. Aslında, zamanla daha başarılı oluyor. Ama bu kadar çekici olmasına rağmen, bu kadar çekici bir pazarlama tekniği nedir?

Peki, hadi öğrenelim.

İşte insanların e-posta pazarlamasına hâlâ aşık olma nedenleri:

1. Düşük Maliyet

E-posta göndermenin en sık nedenlerden biri olmaya devam etmesinin en büyük nedenleri maliyet faktörüdür. Çok düşük bir maliyeti vardır. İhtiyacınız olan tek şey operasyonel bir e-posta kimliğidir ve e-posta pazarlama taktikleri üzerinde çalışmaya hazırsınız.

Bazen insanlar toplu e-posta adreslerini almaya başlar. Ancak, oldukça nadirdir. Çoğunlukla sadece siteye gerçekten abone olan kişilere e-posta gönderirler.

Yeni ortaya çıkan bir uygulama, e-postaların üretimini ve gönderilmesini otomatikleştirmek için yazılım kullanmaktır. Ancak, bu maliyet genellikle diğer pazarlama biçimlerine göre daha azdır.

Ne tür bir baskı masrafı vardır ne de televizyon ve gazetelerdeki alan gibi विज्ञापन alanlarına ücret ödemeniz gerekmez. Genel olarak, e-posta pazarlama en ucuz pazarlama modlarından biri olmaya devam etmektedir.

2. Sadece müşteriler için

Çoğu pazarlama tekniği, marka ile hiçbir zaman etkileşime girmemiş olabilecek kullanıcıları içerir. Bazı dijital pazarlama taktikleri, Facebook ve Google'da görüldüğü gibi, kendi davranışlarında benzer ilgi alanları olan kullanıcıları hedeflemektedir.

Ancak, e-posta pazarlama, kullanıcıların kendilerini şirket abonelerinin bir parçası olmak istedikleri tek pazarlama şeklidir. 19659002] Şirketler e-posta adreslerini ister haber bültenlerine abone olduklarında isterse de web sitelerine kayıt olduklarında alırlar.

Müşterilerden önceden onay almak, e-posta gönderme çabasının diğer pazarlama yöntemlerine göre daha görünür ve etkili olmasını sağlar.

3. Hedef kitlenizi hedefleyin

E-posta pazarlamasının büyük yararlarından biri, kitlenizin belirli bir bölümünü hedeflemenize olanak tanımasıdır.

Şirketler genellikle abonelik veya kayıt yoluyla e-posta adresleri aldıklarından, Müşteriyle ilgili isim, cinsiyet, yaş, konum vb. temel bilgiler.

Bu bilgi, hedefleme e-postaları oluştururken kullanılabilir.

Örneğin, şirketiniz öğrenciler için harika bir teklif sunuyorsa, kullanıcılara e-posta gönderebilirsiniz. 24 yaşından küçükler. Ve eğer şirketiniz, kadın giysilerinde indirimli fiyatlar sunuyorsa, o zaman erkekler yerine kadınları hedeflemeyi düşünebilirsiniz.

Kullanıcılar, yalnızca kendileriyle alakalı olan e-postaları aldıkları kalıbı da görebilirler. Böylelikle, çok fazla kaynak tasarrufu sağlamanın yanı sıra, müşteri ve marka arasında da bir güven faktörü yaratabilmektedir.

4. Hareket etmelerini isteyin

Daha geniş bir erişime sahip olmasına rağmen tek yönlü bir pazarlama, çok kritik bir dezavantajdan, yani, etkileşim eksikliğinden muzdariptir. Pazarlama fikirlerinizi en iyi şekilde kullanmış olsanız da, kullanıcı bunları görmezden gelmekte serbesttir.

Daha basit kelimelerle, kullanıcıları teklifinize önem vermek için çaba göstermeye zorlayamazsınız. Ancak, küçük çabalar kesinlikle ödeyebilir.

E-posta pazarlaması bu çabaları ortaya koymanızı sağlar. Basit bir "harekete geçirme ifadesi" sunarak, kullanıcıların web sitenizi ziyaret etmelerini ve ne sunduğunuzu görmelerini isteyebilirsiniz.

Harekete geçirici mesaj da sizi çok fazla bilgi verme zorunluluğundan kurtarır. postanın kendisi. Böylece, e-posta gövdesinde, en çekici içeriği kolayca ekleyebilirsiniz.

5. Size bu çabayı kazandırır

Uygun maliyetli olmanın yanı sıra, en basit pazarlama yöntemlerinden biridir. Herhangi bir üst seviye yazılım, büyük bir takım veya ayrı bir departman gerektirmez.

İhtiyacınız olan tek şey gereken donanımı ve işi bilen birkaç profesyonel.

Her zaman daha iyi yazılım ve araçlar için bir alan var. e-posta pazarlamacılığında kullanılmak üzere.

Ancak, insanlar çoğunlukla bir e-postanın etkinliğine karar veren içerik olduğundan, çoğunlukla basit formatı tercih ediyorlar. Karmaşıklığın olmaması, çekici bir e-posta içeriği oluşturmaya tamamen odaklanmanızı sağlar.

6. Puanınızı görün

E-posta pazarlama tekniğini arzu edilen bir özellik haline getiren göze çarpan bir özellik. Çoğu geleneksel pazarlama yönteminin radyo, televizyon ve gazeteler gibi hiçbir veya düşük ölçütleri yoktur.

Ancak, e-posta pazarlamasında, onlarca yıllık olmasına rağmen, ihtiyacınız olan tüm ölçümleri alabilirsiniz.

Ayrıca, performans ölçümleri, uygun e-posta yazılımı gerektirir.

Doğru bir yazılım, kullanıcıyı web sitenize yönlendiren kullanıcılara gerçekte açılan e-postaların sayısından doğru bir şekilde size her şeyi doğru bir şekilde söyleyecektir.

Kampanyanız için neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığına dair kavrayışlar.

7. Anlık sonuçlara bakın

e-posta pazarlama kullanmanın büyük yararlarından biri, anlık sonuçları algılamanıza izin vermesidir. Bir e-posta gönderdiğinizde, kullanıcı onu alır ya da bu konuda bilgilendirilir. Çoğu kişi e-postalarını 24 saat içinde kontrol eder.

Böylece, kullanıcı teklifinizi almaya karar verir veya vermez, ertesi gün gerçek sonuçları göreceksiniz.

Diğer çoğu pazarlama yöntemleri birkaç gün hatta haftalar gerektirir. ayı sonuçları. Ancak e-posta pazarlaması, tarih değişmeden önceki sonuçları size sağlayabilir.

Bazı insanlar bu tür aceleci pazarlamaların ters olduğunu iddia ediyorlar, ancak bu tamamen yanlıştır.

8. Sınırlar yok

E-posta pazarlaması, İnternet pazarlamasının önemli bir parçası olmakla birlikte, coğrafyaya göre sınırları yoktur.

Bu, herhangi bir dijital pazarlama yöntemi için geçerli olsa da, e-posta pazarlaması gerçek bir alternatiftir. Baskı ve televizyon gibi geleneksel pazarlama yöntemleri.

Fark, dünyanın çeşitli ülkelerine, cinsiyetlerine, yaş gruplarına, mesleklere vb. ait müşterileri hedefleyebilirsiniz.

Seçtiğiniz daha geniş müşteri yelpazesi, potansiyel müşteriniz olacaktır.

Sonuç

E-posta pazarlama, olumsuz stereotip rağmen, bugün bile canlı ve üretken. Yukarıda tartışıldığı gibi, insanlara aşık olan bir sürü spekülasyon var.

Diğer pazarlama yöntemleri bir ya da iki şekilde e-posta yöntemini yenebilir olsa da, yine de en etkili ve erişilebilir olanlardan biri. Dünya çapında pazarlama yöntemleri.