डिजिटल विपणन

E-posta Pazarlamanın Bazı Faydaları

Günümüzde, arama motoru optimizasyonu ve sosyal medya, çevrimiçi pazarlamacılar ve işletme sahipleri arasında buzzwords haline geldi. Her ikisi de çeşitli faydalar sağlasa da, pazarlamacılarla birlikte iş sahipleri e-posta pazarlamasının faydalarını unutmamalıdır, özellikle de bu süre zarfında bireylerin e-posta hesaplarına akıllı cihazlar ve İnternet erişimi aracılığıyla daha fazla erişimi olduğunda.

Bu pazarlama biçimi aşağıda verilmiştir:

İlk olarak, pazarlamacıların yanı sıra işletme sahiplerinin müşterilerini çeşitli demografik, davranışsal verilere ve hatta ilgi alanlarına göre segmentlere ayırmasını sağlayacak. İkincisi, şu anda bir satın alma yapmak için istekli olmasalar bile, müşterinizin radarında kalmanın harika bir yoludur. İyi hazırlanmış e-posta kampanyaları ve diğer araçların kullanımıyla, pazarlamacılar, hangi ürün veya hizmetlerin müşterilere hitap edeceğine dair bir fikir verebilir. Ve son olarak, ölçülebilir. Her harcamayı haklı çıkarmanız gerekiyorsa, e-posta pazarlaması, bir kampanyanın verimliliğini ölçmenize olanak tanıyan çok çeşitli metriklere sahiptir.

Çevrimiçi bir pazarlamacıysanız veya bu avantajlardan yararlanmak isteyen bir işletme sahibi iseniz, Daha sonra, bir e-posta pazarlamacı uzantısına yatırım yapmanız ihtiyatlı olacaktır. Birçok deneyimli pazarlamacı, e-posta pazarlamacısının e-posta pazarlamacılığını çok daha etkili ve kullanışlı kılan özelliklerinden dolayı güvendiğini belirtti.

Uzantı, girişimcilerin eklemeleri için ince ayar yapılabilecek e-posta kampanyalarını çalıştırmalarına izin verecek. Abone gruplarını hariç tut. Tüketicilerin 2 veya daha fazla ürün listelerine konması normaldir. Eklenti ile, başka bir grupta da listelenmeyenler hariç, bir grup aboneye e-posta gönderebilirsiniz.

Bir uzantının sahip olduğu bir diğer mükemmel özellik ise gelişmiş abone abonelik aboneliği tetikleme özelliğidir. Pazarlamacılar genellikle olası alıcılar ve müşteriler için bir kampanya için bir kampanya yürütüyorlar. Pazarlamacıların uğraştığı ortak sorunlar arasında, potansiyel müşterinin bir ürün satın almasıdır. Bu, onun için tasarlanmamış olan e-posta kampanyasını açacaktır. Böyle bir uzatma ile, ürünün satın alınması, müşteriyi otomatik olarak potansiyel listesinden çıkarır.

Profesyonelleri içeren tüm ilişkilerin güvene dayalı olduğu unutulmamalıdır. Servis yüklenicileriniz için sizi korumak amacıyla bir gizlilik belgeniz yok. Ancak, yeni bağlantınız ne olacak? Eh, bu e-posta pazarlama uzantısı pazarlamacılar mevcut listemizde olanlar dahil olmaksızın yeni e-posta adresleri ithal etmenizi sağlayacaktır. Bu, müşterilerinizin işinizle yeni bağlantınız arasındaki promosyonlarla dolandırılmasının önüne geçecektir.