डिजिटल विपणन

EBM Pazarlama Nasıl Öğrenilir?

İşlem Başına Maliyet / Edinme (EBM) pazarlaması, bir reklamverenin yalnızca olası bir müşteri tarafından gerçekleştirilen belirli bir işlem için ödeme yapacağı bir İnternet pazarlama tekniği olabilir. Bu işlemin ödemesi, olası müşteri belirtilen eylemi tamamlarsa, potansiyel müşteriyi reklamverenin web sayfasına gönderen bağlı kuruluşa teslim edilir. Eylem, bir şeyi satın almaktan, bir uygulamayı doldurmaktan başka bir şey olabilir. Bağlı bir pazarlamacı olarak, reklamverenin web sayfasına gönderdiğiniz bir müşteri işlemi tamamladığında, küçük bir komisyona yaklaşmanın avantajlarını toplayabilirsiniz. İyi bir trafiğe sahip kendi web siteniz olduğunda veya bir tane ayarlayabileceğinizi düşünüyorsanız, EBM pazarlamasını kullanarak para kazanmakta güçlük çekmezsiniz.

1) Mahalle topluluk üniversitenizde veya Hayat Boyu Öğrenme merkezinde bir çevrimiçi pazarlama kursu aramayı düşünün. EBM pazarlaması ile ilgili koşulların birçoğu size makul gelmeyeceğinden, bu, daha önce çevrimiçi pazarlamayı ciddi bir şekilde yaptığınız zaman gereklidir. Bu kurslarda, bağlı pazarlamayı da içeren ana internet pazarlama türlerine aşina olacaksınız. Çevrimiçi pazarlamaya çevrimiçi olarak bir dizi web sitesi üzerinden de eğitim alabilirsiniz. Web sitesinin eski ve mevcut kullanıcılardan gelen yorumları arayarak saygın olduğundan emin olmanız yeterlidir.

2) İnternet, Dijital veya İnternet pazarlamacılığında bir Önlisans veya Çevrimiçi Sertifika almayı düşünün. Mükemmel bir bilgi tabanı oluşturmak istiyorsanız ve bir eğitim ortamında en iyi şekilde öğreniyorsanız, 1 veya 2 yıllık bir programa kaydolmak en iyi seçeneğiniz olabilir. Bu programda, EBM pazarlamasına başlamak da dahil olmak üzere bir kariyeri çevrimiçi pazarlamacı olarak nasıl başlatacağınızı öğreneceksiniz. İnternet pazarlama türlerinin çoğunluğu gibi, EBM reklamları da sürekli değişmektedir. En başarılı olanlar, hata ve deneme ve sürekli yeni araştırma teknikleriyle öğrenebilirler. Başarılı olmak için bir lisans programına sahip olmak şart değildir.

3) EBM pazarlaması hakkında bir e-kitap indirin. Normal kitaplarla karşılaştırıldığında oldukça ucuz (ya da ücretsiz), pazarlamanın teknik alanları ile ilgili e-kitaplar çok yaygındır. "EBM Reklamlarının Sırlarını Okumak İçin Yeni Başlayanlar Rehberi", "Newbie 411: Resmi CPA Pazarlama Yeni Başlayanlar Kılavuzu" ve "CPA Pazarlama Basitleştirilmiş" gibi başlıklar düşünün. Amazon gibi büyük bir e-Kitap web sitesinde bu başlıkları aramayı deneyin.

4) Nasıl nakit yapacağınızı bilin. EBM pazarlamasıyla ilgili belirli bilgilere meydan okumak, bunu yapmak için para kazanmanın standart bir yoluna sahip olmak yararlı olabilir. Esasen, bir reklamverene yönlendirdiğiniz ziyaretçileri (sitenize gelen bir kişi akışı) oluşturuyorsunuz. Oradan, bu trafik (şimdi reklamverenler için potansiyel müşteriler), reklamveren teklifine dahil olmayı seçerse, bir formu doldurun veya reklamverenin öğesini seçerseniz, belirlenmiş bir komisyon kazanırsınız. Çoğu zaman, bu komisyon, müşteri başına 1 ila 6 dolar arasında olabilir (müşteri eylemleri), ancak bazı durumlarda çoğu zaman 22 $ gibi yüksek bir tutar olabilir.

CPA Reklamcılığında bir dereceye kadar kazanmadan başarıya nasıl ulaşabileceğinizi öğrenebilirsiniz. alan içerisinde. En iyi CPA Pazarlamacılarından bazıları, kendileri (yayıncı) ve reklamverenler arasındaki ortaklığı kurmak ve beslemek temelindedir.