डिजिटल विपणन

Elektronik Dünya – Elektronikte Günlük Yaşamı Nasıl Kullanıyoruz

Günümüzde elektronik cihazların kullanılması, günlük hayatımızın bir parçası olmakla birlikte, dünyanın elektronik olmadan nasıl olacağı hakkında pek düşünmüyoruz. Yemek yapmaktan müziğe kadar her şey elektronik veya elektronik bileşenleri bir şekilde kullanır. Bizim aile ocağımız, ocak, dizüstü bilgisayar ve cep telefonu gibi birçok elektronik bileşene sahiptir. Çocuklar ve gençler, her yerde onlarla cep telefonları taşır ve onları fotoğraf çekmek, göndermek ve müzik çalmak için kullanır. Cep telefonuna diğer telefonlara ve ev bilgisayarlarına metin mesajları gönderiyorlar.

Kablosuz internet, her seferinde daha yaygın hale geliyor. Dizüstü bilgisayarlar, insanların kahve içebileceği ve e-postalarını aynı anda kontrol edebilecekleri siber kafelerde kuruluyor. zaman. Bilgisayar kullanıcısı, bilgisayara eklenebilecek elektronik aksesuarlar sayesinde, tüm web'i göreli gizlilik içinde arayabilir. Tersine, hava dalgaları boyunca daha fazla sayıda işlem elektronik olarak gönderiliyor, böylece güvenlik hiç olmadığı kadar büyük bir sorun haline geliyor. Çevrimiçi olarak ürün satan satıcılar, müşterilere bir web sitesinde sunulan bilgilerin yetkisiz personel tarafından erişilmediğinden emin olmalıdır.

Müzik, hem kayıt hem de oynatma modunda bir elektronik cihaz kullanıcısıdır. Stereolar, plak çalarlar, kaset çalarlar, kaset çalarlar, CD sürücüleri ve DVD oynatıcılar son birkaç on yılda elektronik teknolojisindeki ilerlemelerin bir sonucudur. Günümüzde insanlar çok küçük bir cihazla kolayca yüzlerce şarkı çalabilirler – kolayca taşınabilirler. Bluetooth veya kulaklık eklediğinizde müzik kullanıcı tarafından duyulabilir, ancak yakındakileri rahatsız etmeyebilir.

Kameralardaki elektronik teknolojisi önemli ölçüde artmıştır. Çoğu Amerikalı için bir dijital fotoğraf makinesi, alabilecekleri bir fiyatla kullanılabilir ve cep telefonları, fotoğraf ve hatta video görüntülerini yakalayıp saklayabilen veya kaydedilebilecekleri bir bilgisayara aktaran, dijital olarak paylaşılabilen, oldukça karmaşık bir dijital fotoğraf makinesi içerir. Bir aile veya arkadaş ya da bir fotoğraf yazıcı cihazı ile zor formda basılmış. Bir kamera aracılığıyla veya bir tarayıcı aracılığıyla elde edilen resimler, elektronik harikası sayesinde kolayca düzenlenebilir, kırpılabilir, büyütülebilir veya büyütülebilir.

Gerçekten kullandığımız binlerce günlük cihaz, sürekli çalışmak için elektronik teknolojiden faydalanır. Bunlar, otomotiv motorlarından, üretim ayarlarındaki otomatik ekipmana kadar uzanan ürünlerdir. Sanatsal çabalar bile, bitmiş ürünü yaratmak için değerli sanatsal medyanın işlenmesinden önce bilgisayar modellemesinden yararlanır.

Elektronik cihazlar sağlık alanında sadece tıbbi sorunların teşhisine ve belirlenmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda Hastalıklar ve hatta genetik anomaliler için tedavi ve tedavi sağlayan araştırma. MRI, CAT ve eski X-ışınları, diyabet, kolesterol ve diğer kan bileşeni testleri gibi ekipmanların tümü, çalışmalarını hızlı ve doğru bir şekilde yapabilmek için elektroniğe dayanır. Vücuda implante edilen kalp pili ve benzeri ekipman artık neredeyse rutin.