एसईओ

En İyi Avustralya Arama Motorları

Avustralya Arama Motorları – Hangi En İyi?

Bugün faaliyette olan birkaç Avustralya Arama Motoru var ve en iyisini seçmek zor. Bilmiyor olsaydınız: Bir arama motoru (aka SE) bir dizin değildir. Yahoo! veya Dmoz (Google’ın kullandığı dizin), sizin ve benim gibi insanlar tarafından incelenen ve düzenlenen web sitelerine ait bağlantı koleksiyonlarıdır.

Diğer yandan, bir arama motoru, internette gezinmek ve tüm verileri büyük bir veritabanına (bir dizin veya bilgi listesi) kopyalamak için özel bir program (örümcek veya paletli olarak adlandırılır) kullanır.

En iyi arama motorlarından birini kullanarak interneti "aradığınızda" interneti hiç aramıyorsunuz, ancak bu motorun bilgisayarlarında topladığı bilgiler.

Çeşitli arama motorlarından hiçbiri Net'in tamamını kapsayan bir bilgiye sahip değil. Bugüne kadar elde edilen sonuçların tümü de aynı değildir. Bu yüzden en iyi arama motorlarından birden fazlasını kullanmalısınız.

Arama motorları tarafından kullanılan veritabanları, siteler arasındaki bağlantıları izleyerek Net'i otomatik olarak eşleyen "robotlar" veya "örümcekler" tarafından yapılır. Öte yandan, dizinler, insanlar tarafından elle toplanan siteleri içerir.

Yine de, çoğu arama sitesi, arama motorunun yanı sıra dizin sonuçlarını sunar. Metasearch motorları, çeşitli arama motorları ve dizinlerinden sonuçlar toplar. Boolean'ın ileri aramalarında bu kadar iyi değiller, ancak size Web'in geniş bir taramasını sağlayabilirler.

"Hangileri en iyisi?" Sorusuna geri dönüyoruz. Veri madenciliği amacıyla, Google'ın sonuçların hızla ve anlamlı bir şekilde sonuçlanması işinin en iyisi olduğu konusunda bir soru vardır.

Bunu, derecelendirme sitelerine, bu siteye bağlantı veren başka birçok siteye göre ulaşır. Popüler veya önemli sitelerden gelen bağlantılar, daha küçük ve bilinmeyen sitelerden daha fazla bağlantı sayar. Arama motoru, yüksek kaliteli sitelerin belirli bir siteye bağlanması durumunda, bu sitenin bazı yüksek kaliteli bilgiler içermesi gerektiğini göstermektedir. Bu konuda kendilerine çok güveniyorlar ki, sizi doğrudan hit listesindeki ilk sonuca getiren "şanslı hissediyorum" düğmesini eklediler. Aslında çoğu zaman çalışıyor.

Google, Microsoft Office dosyaları ve Acrobat PDF dahil olmak üzere yalnızca geleneksel web sayfalarında değil, düzenli dizinde çok çeşitli biçimlerdeki dosyaları içerdiği için benzersizdir.

Google'ın, listeleri popülerliğe göre sıraladığı Açık Dizinin özel bir uyarlaması da var. Diğer bir yararlı özellik ise, Usenet / Newsgroup iletilerinin içeriğinde arama yapmanıza olanak veren Google Gruplar SE'dir.

Avustralya Arama Motoru Sunumu

Şimdi, web sitenizi motorlara sunmak amacıyla ayrı bir kriterler seti var. Değerli zamanınızı hangi arama motorlarına ayıracağınızı değerlendirmeniz gerekiyor. Bazıları çabaya değer olacak, diğerleri az fayda ile zaman alıcı olacaktır. Bağlantılar elde etmek, trafiği artırmak ve sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yer almak için bazı öncelikler belirlemeniz gerekir.

NB İndirme araç çubukları, bilgisayarınızda ve / veya gizliliğinizde olumsuz etkileri olabilecek veya olmayabilecek bazı casus yazılım veya izleme çerezleri toplama riskiyle karşı karşıya gelir.

1. Alex araç çubuğunu indirin, buradan alabilirsiniz: http://www.alexa.com/site/download/ Alexa, milyonlarca Alexa Toolbar kullanıcısının Web kullanımını analiz ederek trafik sıralamasını hesaplar. Teknik bilgiye girmeyeceğim, bilmeniz gereken tek şey bu trafiğin en çok hangi sitelere gittiğini görmek için harika bir yol.

SMALLER Alexa sıralaması, sitenin aldığı trafiktir. Örneğin, Yahoo hala No.1 ve yeni bir site 7,000,000 civarında olacak ya da hiç sıralamak için yeterli veriye sahip olmayacak. Benim deneyimim, yukarıda sıralanan arama motorlarına ve dizinlere gönderilmekten rahatsız olmamak, 500.000 diyelim.

Örneğin, Big Roo'nun 456,922, Dlook'un 55.334, Web Wombat'ın 23.215'de ve az bilinen bir dizin olan Ezilon Avustralya Yeni Zelanda'nın 11.737'si olduğu belirtiliyor

2. Google Araç Çubuğu’nu indirin. Ayarlar / Seçenekler / Diğer'e gidin ve PageRank & Page Info seçeneğine gelin. SE veya dizindeki sayfaya gidin ve bağlantınızı gösteren sayfaya inin. Google Araç Çubuğu'nun PageRank özelliği, 0 ile 10 arasında bir tam sayı olarak ziyaret edilen bir sayfanın PageRank'ini görüntüler. En popüler web siteleri, bir PageRank 10'a sahiptir. En az bir PageRank değeri 0'dır ve çok yeni siteler de bir söz olsun. "Hayır PageRank Bilgisinin Kullanılmadığı" alt etiketiyle grileşmiş bir PageRank göstergesi göreceksiniz.

Google, bir Araç Çubuğu Sayfası Değeri değerini belirlemek için kesin yöntemi açıklamamıştır, ancak büyük ölçüde web sitenize yapılan bağlantıların (okuma oyları) miktarına dayanmaktadır. Bu sayfanın sitenize herhangi bir PageRank geçirdiğini görün.

Eğer PageRank geçirir ve düşük Alexa sıralaması varsa, üzerine atlayın! Bazen küçük bir ücret ödemek zorunda kalsanız bile, genellikle buna değer. Peki ne bekliyorsun? Git ve harika bir Avustralya Arama Motoru listesi al!