डिजिटल विपणन

Ev Kayıtları: Dijital Bağlantılar

Dijital bir kaydedici veya mikser kullanarak kayıt yapacaksanız, dijital konektörlere (fişler ve kablolar / kablolar) geçeceksiniz. Dijital ses ekipmanı son bir buluştur ve bu nedenle hiçbir standart ortaya çıkmamıştır. Bu standardizasyon eksikliğinden dolayı, piyasada bulunan çeşitli dijital bağlantı yöntemleri vardır, bunlardan sadece birkaç tanesi (veya bir tanesi satın aldığınız veya almayı düşündüğünüz ekipmanın üzerinde olabilir). Ne olursa olsun, en yaygın konektör tiplerini ve amaçlarını bilmek, sizin için hangi ekipmanın uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olabilir.

MIDI

MIDI Müzik Enstrümanı Dijital Arayüzü kısa, müzik bilgilerinin geçmesini sağlayan kullanışlı bir iletişim protokolüdür. bir cihazdan diğerine. Bu tür bilgilerin serbestçe geçmesine izin vermek için MIDI jakları, elektronik aletler – synthesizer'lar, davul makineleri, ses modülleri ve hatta bazı gitarların MIDI jaklarına sahip olan bir dizi elektronik cihazda bulunmaktadır. Ve tüm bu enstrümanları bağlamak için bazı MIDI kablolarına ihtiyacınız var. MIDI konektörü, cihaz veya cihazdaki kadın MIDI jakına (port) takılan beş pin (erkek) içerir.

AES / EBU

AES / EBU (Audio Engineering Society / Avrupa Yayın Birliği) / PDIF kabloları. AES / EBU standartları, bu kabloların bir seferde iki veri kanalı iletmesini gerektirir. S / PDIF kablolarından, XLR fişleri ve dengeli kablolar kullanmaları bakımından farklıdırlar. AES / EBU profesyonel ses bileşenleri ile kullanılmak üzere geliştirilmiştir; bu nedenle dengeli kabloların kullanımı – profesyonel düzeyde ekipmanlarda kullanılan türler.