एसईओ

Ev SEO Dış Kaynaklı Vs

İnternet Pazarlama gün geçtikçe artıyor. Böyle bir durumda, bir işletmenin sadece bir web sitesine sahip olması yeterli değildir. Bu web sitesinin kullanıcılar tarafından görülebilmesi ve kullanıcıların alakalı anahtar kelimeleri arandığında arama sonuçlarında görünmesi önemlidir. İşletmenizle aynı ürünleri veya hizmetleri satan çok sayıda şirket ve web sitesiyle, eğitim aldığınızdan ve daha fazla iş aldığınızdan nasıl emin olabilirsiniz?

Bu, Arama Motoru Optimizasyonu'nun (SEO) resmin içine girdiği yerdir. Birçok şirket SEO'yu pazarlama stratejilerine dahil ediyor. Bu bir soru daha ortaya atıyor. In-House SEO daha mı yoksa bir web sitesine SEO bir ajansa Outsource mı? Web sitenizin SEO almanın artıları ve eksileri neler SEO ihtiyaçları dış kaynak kullanımı ile karşılaştırıldığında In-House? Hem In-House SEO ve Outsourcing SEO kendi artıları ve eksileri var. Her şirketin her iki modele de bakması ve ihtiyaçlara göre karar vermesi gerekiyor.

Kurum İçi SEO Uzmanları

1. Bir In-House SEO uzmanı işinizi iyi tanıyacak ve şirket ve zorluklarının nüanslarını da anlayacaktır.

2. SEO In-House'ınızı yapmak, size stratejileri ve bunların uygulanmasını kontrol etmenizi sağlar. SEO uzmanı, şirketin diğer üyeleriyle aynı ofiste bulunduğu için herhangi bir değişiklik için hemen iletişime geçebilir.

3. In-House SEO uzmanı sadece web sitenizde çalışır ve başka herhangi bir web sitesinde değil. Bu, uzmanın sitenize tam önem verebileceği ve web sitenizin sıralamasını iyileştirmek için çalışabileceği anlamına gelir.

4. Bazen In-House SEO Outsourcing SEO ajansları daha az pahalı.

Kurum İçi SEO Eksileri

1. SEO hızla değişen bir alandır. Arama motorlarının algoritmaları değişmeye devam ediyor. Her zaman değişikliklerle güncellenmelidir. SEO'daki beceriler de değişmeye devam ediyor. Sitenizin SEO'sunu yapmaya karar verirseniz, SEO'nun yeni yönlerini öğrenmek ve kendinizi değişikliklerle güncel tutmak için zaman ve bazen para harcamanız gerekir.

2. İşletmenin trendlerine ayak uydurmanız gerekiyorsa, zaman alıcı olabilir. Ve eğer SEO In-House'u yapmayı tercih ederseniz, işin eğilimlerini korumak önemlidir. Ayrıca, web sitenizin genel pazarlamasına dikkat etmeniz ve kendinizi SEO'da en güncel şekilde güncellemenin zamanını bulamayabilirsiniz. Bu, sitelerinizin sıralamasını daha fazla etkileyebilecek eski SEO uygulamaları ile sonuçlanabilir.

3. SEO bir dizi araç gerektirir. SEO In-House'unuzu yapmayı seçerseniz, bu araçları satın almanız gerekir. Bu çok pahalı olabilir. Sadece bu araçlara sahip olmak yeterli değildir. Ayrıca, bunları nasıl kullanacağınızı öğrenmek için çok zaman harcayacaksınız.

Outsourced SEO Artıları

1. SEO ajansınızın dış kaynak kullanımının en büyük avantajı, web sitenizde çalışacak bir SEO uzmanları ekibinin uzmanlığını almanızdır. Bu, sadece SEO projelerinde çalışan bir ekip olduğu için, iş dünyasındaki son trendler ile güncel olacak ve bu trendlere aşina olmak için zaman veya para harcamanız gerekmediğinden. Ekip, bu trendleri göz önünde bulundurarak işletmeniz için SEO stratejileri oluşturacak.

2. SEO ajansları çok sayıda müşteri ile çalışır. Bunun avantajı, farklı türdeki işletmeler üzerinde çalışma ve onların ihtiyaçlarını daha iyi anlama deneyimlerine sahip olmalarıdır. Bu geniş perspektif, web üzerinde görünürlük elde etmede büyük bir avantaj olabilir.

3. SEO'yu bir ajansa yaptırıyorsanız, bir In-House SEO ekibini, eğitimini ve araçlarını işe almada zaman, çaba ve para harcamanız gerekmez.

4. Dış kaynaklı SEO ajansı, işletmenizin pazarlamanın diğer yönlerinin baskılarından etkilenmeyecek ve sadece web sitenizin SEO'suna odaklanacaktır.

5. Outsourcing SEO, bir veya iki şirket içi uzmanın aksine, web sitenizde çalışan bir ekibin ekibini aldığınızdan, görevlerin daha hızlı yürütülmesi anlamına gelir.

Outsourced SEO Eksileri

1. Outsourcing SEO web sitenizin SEO'sunu kendiniz yapmak zorunda kalıyorsanız, bazen biraz daha fazla para yatırmanızı isteyebilir.

2. Web sitenizin SEO'sunu bir ajansa yaptırırsanız, işinizi ve çalışma şeklinizi tanımak için bir süre ihtiyaç duyarlar. Ajans, şirketinizle çalışmaya alıştıktan sonra bu zaman alacaktır.

3. Ajans sadece web sitenizden daha fazlasını ele alacağından, ajansın web sitenizi vereceği zaman ve odağı olduğundan emin olamazsınız. Yaptığınız işi ve sitenizin ilerleyişini sürekli olarak kontrol etmeniz gerekebilir.

4. Bazı SEO ajansları, müşterilerine söz verdikleri sonuçları almak için ucuz araç tabanlı SEO veya siyah şapka SEO teknikleri kullanabilir. Web siteniz için bu tür tekniklerin kullanılmadığından emin olmak için ajansın çalışmalarına dahil olmanız gerekebilir.