एसईओ

Findera arama motoru, iş arayanların yeteneklerini bulmalarına yardımcı oluyor, satış fırsatları

Bir iş teklifi ya da bir satış konuşması için doğru kişiyi bulmak genellikle işe alım firmalarını, lider üretim hizmetlerini ya da diğer uzman satıcıları içeriyor.

Ama Findera adlı bir San Francisco kuruluşu bu hafta daha basit ve daha ucuz olarak gördüklerini gösteriyor potansiyel müşteri bulmak için çözüm: profesyonel profesyoneller için optimize edilmiş ücretsiz dikey arama motoru.

Şirket, bu amaçla tasarlanan ilk arama motoru olduğunu iddia ediyor. Findera’nın fon sağlayıcıları arasında Yahoo’nun kurucu ortağı Jerry Yang ve Salesforce ile Visa yönetim kurulu üyesi Maynard Webb de var.

Nasıl çalışıyor? Arama motoru, kullanıcıların ad, konum, konum, departman, konumdaki zaman, şirket adı ve boyutu, gelir ve diğer faktörleri içeren anahtar kelimelere ek olarak birden fazla özellik içeren tek bir yapılandırılmış aramayı başlatabilecekleri şekilde tasarlanmıştır. Sonuçlar, listelere kaydedilebilir veya elektronik tablolara dışa aktarılabilir ve isimler imlenebilir. İşte ana ekran:

Bu, yıllık cirosu 50 milyon dolardan fazla olan şirketler arasında “Pazarlama VP'si” gibi aramaları mümkün kılıyor.

Veriler web sitelerini göz önünde bulundurarak tahakkuk etti ve kullanıcılar kendi kişilerini paylaşmayı kabul ettikleri takdirde ek bilgiler tahakkuk etti. kayıt olduklarında takvimler ve diğer veriler. Bireysel aramalar için kayıt yapılması gerekli değildir, ancak listelerin korunması gibi işlevler için gereklidir.

COO ve kurucu ortak Christophe Daligault, arama motorunun İngilizce konuşan dünyadaki yaklaşık 130 milyon profile eriştiğini ve bunların Findera'ya göre haritalandığını söyledi. insanlar ve şirketler arasındaki ilişkileri anlayan kendi grafik arama teknolojisi.

Findera vs. LinkedIn. Kayıtlı kullanıcılar için makine öğrenimi yoluyla, Findera sonunda belirli bir kullanıcının tercihlerini öğrenebilecek, böylece insanlar, coğrafya veya endüstri türü gibi faktörlere göre en iyi duruma getirebilecektir.

Karşılaştırma, COO ve kurucu ortak Christophe Daligault LinkedIn'in tek bir geçişte bu tür bir arama yapamayacağını ve ücretsiz olarak kullanabileceğini belirten bir e-posta.

“BTW, bugün HR'de VP'leri, Linkedin'de 50 $ 'dan fazla geliri olan şirketlerde arayamazsınız. “Ve eğer birinci sınıf abonelik hizmeti için ödeme yaparsanız, o zaman bunu tek bir aramada yapamazsınız. İlk önce 50 milyon dolardan fazla gelir elde eden şirketlere başvurmanız ve daha sonra bu şirketlerdeki İKP'leri araştırmanız gerekir. Bir satış görevindeyseniz ve ayda 79 dolar ödemeye istekli iseniz, bu mükemmel bir şeydir. ”

Büyük resim. Findera'nın öncelikli kullanıcıları, herhangi bir büyüklükteki şirket için her iki durumda da işe alımcılar ve satış görevlileridir.

Arama sonuçlarından oluşturulan iş postaları gibi, veri aktarımı, listeler ve e-tablolar dahil olmak üzere arama motoru ücretsizdir. Ancak, Findera aracılığıyla bir iş ilanının tanıtımını yapmak için bir ücret talep edilecektir.

Daligault, bu tür çok özellikli bir arama motorunun, en azından daha düşük bir seviyede, diğer tür oluşturma hizmetleri türlerinin yerini alabileceğini öne sürdü. Motor, kullanıcının en çok ilgilendiğini belirttiği şekilde ayarlayacaktır, dedi, ideal bir müşteri profiline dayanan bir lider skorlama sistemindeki geri besleme döngüsünün aksine.

Bu hikaye ilk olarak MarTech Today'de yayınlandı. . Pazarlama teknolojisi hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.


लेखक के बारे में

Barry Levine, Üçüncü Kapı Medya için pazarlama teknolojisini kapsar. Daha önce, bu alanı VentureBeat için Kıdemli Yazar olarak ele aldı ve CMSWire ve NewsFactor gibi yayınlar için bu ve diğer teknik konular hakkında yazılar yazdı. Web sitesini / ünitesini PBS istasyonunda Thirteen / WNET'te kurdu ve yönetti; Viacom için çevrimiçi kıdemli yapımcı / yazar olarak çalıştı; başarılı bir interaktif oyun yarattı, KULAK İLE OYNA: İlk CD Oyunu; Harvard ve M.I.T .; merkezli bağımsız bir film vitrin merkezi MERKEZİ SCREEN kurmuş ve yönetmiştir. ve M.I.T. Medya Lab. Onu LinkedIn'de ve Twitter'da xBarryLevine'de bulabilirsiniz.